Skocz do zawartości

Powiązywanie aukcji z Allegro z Sello

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Znowu prosiłabym Was, forumowiczów, o rozjaśnienie pewnych kwestii związanych z Sello.

Otóż mamy jeszcze ogrom aukcji wystawionych przez Allegro. Wiem już, co zrobić, by Sello generowało ZK w przypadku kupienia czegoś na takiej aukcji (trzeba powiązać ją z towarem), ale zastanawiam się, jak to wtedy jest z kosztami dostawy. Czy wybijają się wtedy prawidłowe koszty? Chodzi mi o to, że aukcje z Sello mają przypisane cenniki dostaw, a takie aukcje z Allegro mają cenniki, które tworzy się przy wystawianiu aukcji. Czy Sello zaczytuje w takim przypadku dane z aukcji, chociaż nie ma przypisanego cennika?

Gdy próbowałam do istniejącej aukcji przypisać "sellowy" cennik, wyświetlało mi uwagę, że aukcja nie ma opisu. Musiałam wchodzić w "Zmiany zbiorcze" i dodać nawet jakąś kropkę, by mi przepuściło przypisanie cennika.

 

Pozdrawiam,

Link to postu
6 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Czy wybijają się wtedy prawidłowe koszty?

Koszty dostawy wybrane przez Kupującego ustawiają się, gdy zatwierdzisz FOD, chyba, że od razu jest zgodny i świeci się na zielono, to nic nie trzeba zmieniać.

 

7 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Czy Sello zaczytuje w takim przypadku dane z aukcji, chociaż nie ma przypisanego cennika?

Z FOD-a klienta.

 

8 minut temu, Marta Nowacka napisał:

że aukcja nie ma opisu

Pobierz pełne dane aukcji do Sello, wtedy powinno się dać ustawić cennik "Sellowy", ale jak nie masz to nie szkodzi - dane nie są z niego pobierane, bo to klient wybiera co mu pasuje.

Link to postu
7 minut temu, Marta Nowacka napisał:

jak to wtedy jest z kosztami dostawy. Czy wybijają się wtedy prawidłowe koszty?

Transakcja wypełniana jest na wstępie domyślnymi danymi, które można zdefiniować w USTAWIENIA > Parametry transakcji. Są tam również koszty dostawy.

W momencie gdy zostanie pobrany formularz pozakupowy i dane z niego są przenoszone do transakcji (ręcznie bądź automatycznie), nadpisują one te domyślne ustawienia i koszt wysyłki jak i wybrany rodzaj dostawy są wpisywane do transakcji zgodnie z tym co wybrał klient i jakie dane zwróciło Allegro.

W wersjach do 1.30.X Sello pobiera koszty dostaw z aukcji. Natomiast od wersji 1.31 aukcje w Allegro będą musiały mieć przypisany cennik Allegro. Jeśli tego cennika nie będzie to Sello domyślnie będzie wpisywać koszt dostawy 0zł. Nie zmienia to jednak faktu, że pobranie formularza wpisze tam już poprawną wartość.

12 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Gdy próbowałam do istniejącej aukcji przypisać "sellowy" cennik, wyświetlało mi uwagę, że aukcja nie ma opisu. Musiałam wchodzić w "Zmiany zbiorcze" i dodać nawet jakąś kropkę, by mi przepuściło przypisanie cennika. 

Zmiany (zbiorcze) w aukcjach trwających można przeprowadzić tylko jeśli aukcje mają pobrane pełne dane (w tym opisy). Bez tego mechanizm zmian zbiorczych nie zadziała prawidłowo. Pełne dane można pobrać albo z menu wyślij/odbierz > serwisy aukcyjne > Odbierz i zaznaczyć pełne dane aukcji, tylko dla niekompletnych aukcji, albo zaznaczając wybrane aukcje i wywołując funkcję pobierz pełne dane z menu po prawym klawiszem myszy.

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:
32 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

jak to wtedy jest z kosztami dostawy. Czy wybijają się wtedy prawidłowe koszty?

Transakcja wypełniana jest na wstępie domyślnymi danymi, które można zdefiniować w USTAWIENIA > Parametry transakcji. Są tam również koszty dostawy.

W momencie gdy zostanie pobrany formularz pozakupowy i dane z niego są przenoszone do transakcji (ręcznie bądź automatycznie), nadpisują one te domyślne ustawienia i koszt wysyłki jak i wybrany rodzaj dostawy są wpisywane do transakcji zgodnie z tym co wybrał klient i jakie dane zwróciło Allegro.

W wersjach do 1.30.X Sello pobiera koszty dostaw z aukcji. Natomiast od wersji 1.31 aukcje w Allegro będą musiały mieć przypisany cennik Allegro. Jeśli tego cennika nie będzie to Sello domyślnie będzie wpisywać koszt dostawy 0zł. Nie zmienia to jednak faktu, że pobranie formularza wpisze tam już poprawną wartość.

Okej. Weszłam w Ustawienia -> Parametry transakcji, a tam domyślnie mam wybraną Pocztę Polską i list ekonomiczny. Ale Sello mamy zaktualizowane do wersji 1.30.7. Rozumiem więc, że Sello będzie pobierać dane o dostawach z aukcji?

 

EDIT: Przepraszam, że zadaję takie głupie pytania, po prostu wolę dopytać o wszystko. Pracowałam na Sello, ale w pełni skonfigurowanym, teraz przypadło mi je konfigurować...

Edytowane przez Marta Nowacka
wyjaśnienie mojej tępoty
Link to postu

Pobieranie danych z Allegro jest podzielone na 2 etapy - najpierw pobiera się i zapisuje transakcjach (która nie posiada informacji o przesyłce a jedynie o zakupionym towarze) - do tego celu Sello inicjuje dostawę w transakcji zgodnie z ustawieniami - w tym przypadku wpisze się Poczta Polska - list ekonomiczny. W tym momencie dostawy z aukcji nie są brane pod uwagę - jedynie wartość może być ustawiona np. na najniższą z aukcji. Ustawienia te to zaszłość historyczna, dlatego tak a nie inaczej. Dobrą praktyką jest dodanie sobie dostawcy <NIE WYBRANO> oraz takiej samej dostawy i ustawienie tego jako wartości domyślne. Wtedy w transakcji będzie widniała dostawa <NIE WYBRANO> i od razu będzie widać, że klient jeszcze nie dokonał wyboru za pomocą formularza.

Drugi etap to pobranie formularzy (FODów) i przypięcie ich do transakcji. Aby działo się to automatycznie należy włączyć przenoszenie danych z formularza do transakcji po jego odebraniu oraz po zgrupowaniu transakcji w USTAWIENIA > Parametry wysyłania i odbierania > zakładka Transakcje.

 

16 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Przepraszam, że zadaję takie głupie pytania

Pytania nie są głupie, zdajemy sobie sprawę, że konfiguracja programu do najłatwiejszych nie należy i trzeba posiadać pewną wiedzę aby to zrobić. W najbliższych aktualizacjach będziemy się starać to nieco uprościć.

Link to postu
14 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Rozumiem więc, że Sello będzie pobierać dane o dostawach z aukcji?

Tak, z FOD-a.

W USTAWIENIACH można wybrać najczęściej wybieraną opcję przez klientów - częściej transakcja będzie zgodna, ale bardziej chodzi o przypadek, gdy klient nie wypisze FOD-a - wtedy Sello podstawia te domyślne ustawienia. Np. u siebie ustawiłem tam kuriera na swoją umowę, bo jak klient nie wybrał nic, to i tak nie obowiązuje go cena wysyłki z allegro.

Opcja raczej dla ułatwienia pracy - bo i tak trzeba skontrolować osobiście.

Link to postu
22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:
39 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Rozumiem więc, że Sello będzie pobierać dane o dostawach z aukcji?

Tak, z FOD-a.

Zastanawia mnie tylko to, że gdy wejdę w jakąkolwiek transakcję po opcji "Pobierz formularze pozakupowe", to wszędzie i tak jest Poczta polska, list ekonomiczny... Czy to oznacza, że żaden klient nie wypełnia formularza? W żadnym formularzu nie mam prawidłowej opcji dostawy, wszędzie jest Poczta Polska. Mówię cały czas o transakcjach z aukcji wystawionych poprzez Allegro, nie Sello.

25 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Dobrą praktyką jest dodanie sobie dostawcy <NIE WYBRANO> oraz takiej samej dostawy i ustawienie tego jako wartości domyślne. Wtedy w transakcji będzie widniała dostawa <NIE WYBRANO> i od razu będzie widać, że klient jeszcze nie dokonał wyboru za pomocą formularza. 

Rozumiem, że wtedy będą nabijały się koszty odpowiednie do wybranej przez klienta dostawy?

Link to postu
1 minutę temu, Marta Nowacka napisał:

Czy to oznacza, że żaden klient nie wypełnia formularza?

Pokaż zrzut ekranu z zakładki FORMULARZE w TRANSAKCJI.

 

1 minutę temu, Marta Nowacka napisał:

Rozumiem, że wtedy będą nabijały się koszty odpowiednie do wybranej przez klienta dostawy? 

Nie, ale:

28 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

od razu będzie widać, że klient jeszcze nie dokonał wyboru za pomocą formularza.

 

Link to postu
10 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Pokaż zrzut ekranu z zakładki FORMULARZE w TRANSAKCJI.

Mam nadzieję, że jest w miarę czytelnie, z wiadomych powodów dużo rzeczy musiałam ocenzurować...

 

 

 

 

 

 

formularze2.png

Edytowane przez Marta Nowacka
nieocenzurowane wszystkie dane
Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Więc problem zapewne z mapowaniem Paczkomatów.

Pokaż co masz w USTAWIENIA > SŁOWNIKI > ...SPOSOBY WYSYŁKI > dostawca INPOST PACZKOMATY

Weszłam w Allegro Paczkomaty. Screen po wejściu w to i KONFIGURUJ. Jeżeli chodzi o aukcje wystawione w Sello, zamówienia ładnie zaczytują się w Subiekcie i w systemie Allegro Inpost.

 

paczkomaty.png

paczkomaty1.png

Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Masz ustawione "Paczkomatowa standardowa" a w FOD klient wybrał "Allegro Paczkomaty...". Zmień na właściwe.

Dzięki. Zmieniłam od razu w drugim słowniku, dla przesyłek pobraniowych. Ale nadal nie chce przeskoczyć w tym formularzy Koszt towarów i Razem do zapłaty, klikam strzałkę i nic się nie dzieje...

Link to postu
1 minutę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeszcze raz wczytałem się w Twoje posty, i chyba nie ta droga, bo Paczkomaty są ok a Tobie chodzi o ten moment? czy tak?

image.png.34a9652aaeaaaa91d09a58e3e72a6030.png

Najwyraźniej nie wszystkie towary są w TRANSAKCJI. Możesz to sprawdzić?

Tak! Chodzi mi dokładnie o ten moment. Dlatego się zastanawiałam, o co chodzi z Paczkomatami, ale jestem zielona, więc zdałam się na Pana. :)

 

Zauważyłam, że ta transakcja, na której teraz pracowaliśmy, to transakcja, gdzie klientka kupiła więcej towarów. Zamieszczam załącznik - nie chcę dawać pełnego loginu klientki, więc zostawiam tylko końcówkę loginu, by widać było, że to wszystko są jej zakupy. Pewnie dlatego coś się tu nie zgadza...Ta kwota do zapłaty za zakupy.

transakcje.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...