Skocz do zawartości

Powiązywanie aukcji z Allegro z Sello

Polecane posty

Ogólnie to ja też rozjaśnię mniej więcej, dlaczego potrzebujemy Sello.

Jest nam potrzebne do generowania dokumentów ZK. Do tej pory dokumenty ZK były wystawiane ręcznie, tj. drukowaliśmy zamówienia z Allegro, ręcznie wprowadzaliśmy kontrahentów, tworzyliśmy ZK, a na podstawie nich tworzyliśmy faktury i paragony. Sello jest nam potrzebne tylko do generowania dokumentów ZK. Nie zależy nam na tym, by od razu generowały się paczki i tego typu rzeczy, od nadawania paczek mamy pracownika. Najważniejsze jest to, by rano, po uruchomieniu Subiekta i Sello, znalazły się tam wygenerowane już dokumenty ZK z odpowiednim kodem produktu oraz prawidłowymi kosztami wysyłki. Mamy nadal 600 aukcji wystawionych poprzez zwykłe Allegro. Nie chcemy ich usuwać tylko po to, by wystawić je za chwilę poprzez Sello. Chcemy powiązać istniejące już aukcje z towarami z Subiekta, by generowano do nich dokumenty ZK jak do tych, które całościowo były wystawiane przez Sello. Chcielibyśmy od następnego tygodnia masowo powiązać te aukcje z towarami, boimy się jednak, że w dokumentach będą generować się złe koszty przesyłki.

Jeżeli chodzi o aukcje wystawione przez Sello, wszystko jest okej. Zaczytują się dobre ceny, towary, możemy od razu drukować paragon. Ale obawiamy się, że jak powiążemy wszystkie aukcje z towarami i np. po weekendzie przyjdziemy do pracy, okaże się, że wszędzie jest List Ekonomiczny, koszt 8 zł, podczas gdy ktoś wybrał kuriera lub paczkomat. Znowu trzeba będzie drukować wszystko i sprawdzać, a nie o to nam chodzi, chcemy usprawnić pracę, nie ją utrudniać...

 

Może to trochę rozjaśni sprawę...

Edytowane przez Marta Nowacka
Link to postu

I tutaj należy się udać do słowników dostaw i przypisać w swojej dostawie np. Mój Kurier InPost dostawę Allegro Kurier InPost. Jest to potrzebne aby Sello potrafiło ustawić w transakcji własną dostawę na podstawie dostawy Allegro (ta po prawej stronie) zwróconej przez Allegro w formularzu od klienta.

Link to postu

Wg mnie to nic nie zmienia.

 

4 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

boimy się jednak, że w dokumentach będą generować się złe koszty przesyłki.

W Sello trzeba doprowadzić do tego, żeby dane z FOD były zgodne (zarówno koszty wysyłki jak i towary). Ale 100% pewności, że ZK i potem dok. końcowy będzie prawidłowy będzie wtedy, gdy dok. końcowe będą wystawiane z Sello (oczywiście bez szczegółów dlaczego tak jest i zakładam, że jesteście powiązani z Subiektem GT).

 

6 minut temu, Marta Nowacka napisał:

Ale obawiamy się, że jak powiążemy wszystkie aukcje z towarami i np. po weekendzie przyjdziemy do pracy, okaże się, że wszędzie jest List Ekonomiczny, koszt 8 zł, podczas gdy ktoś wybrał kuriera lub paczkomat. Znowu trzeba będzie drukować wszystko i sprawdzać, a nie o to nam chodzi, chcemy usprawnić pracę, nie ją utrudniać...

Sello działa poprawnie w tym względzie przy zachowaniu warunku, że  aukcje trwające są powiązane z towarami kartotekowymi z GT. Od tego momentu do TRANSAKCJI będą wpadać towary z Subiekta a nie towary jednorazowe (czyli te do podmiany na kartotekowe). Oczywiście "różnotowarowe" zakupy klientów trzeba grupować w 1. TRANSAKCJĘ.

 

Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

i przypisać w swojej dostawie np. Mój Kurier InPost dostawę Allegro Kurier InPost.

A z tego co pisaliśmy, to macie do kuriera podpięty Paczkomat.

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

I tutaj należy się udać do słowników dostaw i przypisać w swojej dostawie np. Mój Kurier InPost dostawę Allegro Kurier InPost. Jest to potrzebne aby Sello potrafiło ustawić w transakcji własną dostawę na podstawie dostawy Allegro (ta po prawej stronie) zwróconej przez Allegro w formularzu od klienta.

Mamy tylko Allegro Paczkomaty. Kuriera InPost mamy już poza Allegro. Te paczki kurierskie nadaje ręcznie nasz pracownik. Aaaach, aż mi głowa paruje od tego wszystkiego... W słownikach dostawy mam Kurier standard. To jest w takim razie ten Kurier poza Allegro? Zwykły Kurier InPost?

7 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

W Sello trzeba doprowadzić do tego, żeby dane z FOD były zgodne (zarówno koszty wysyłki jak i towary). Ale 100% pewności, że ZK i potem dok. końcowy będzie prawidłowy będzie wtedy, gdy dok. końcowe będą wystawiane z Sello (oczywiście bez szczegółów dlaczego tak jest i zakładam, że jesteście powiązani z Subiektem GT).

Rozumiem, że tam musi się wszystko zgadzać. Ale wychodzi na to, że mamy tutaj jakiś problem z formularzami. Te formularze to dla mnie czarna magia. Mamy ustawione generowanie automatycznie dokumentów ZK. Dzięki temu teraz, gdy nadal wprowadzamy zamówienia ręcznie, zaczytują nam się chociaż kontrahenci (bo chce generować dokumenty, ale nie ma towarów powiązanych, więc możemy wtedy pominąć krok dodawania kontrahenta i od razu robić ZK). Rozumiem, że muszę to wyłączyć i przed wygenerowaniem dokumentów ZK upewnić się, że w formularzach wszystko jest okej?

Przepraszam za mój opór w przyswajaniu wiedzy, po prostu siedzę nad konfiguracją już długi czas i ciągle coś jest nie tak.

Link to postu
3 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

W słownikach dostawy mam Kurier standard. To jest w takim razie ten Kurier poza Allegro? Zwykły Kurier InPost?

To co nie mam w nazwie 'allegro' jest poza allegro ?

 

4 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

nie ma towarów powiązanych

Trzeba to zrobić, żeby działało.

Jeśli w starszych TRANSAKCJACH (sprzed powiązaniem aukcji z towarami) są towary oznaczone [1] o je usuwasz i wstawiasz kartotekowe.

 

4 minuty temu, Marta Nowacka napisał:

Rozumiem, że muszę to wyłączyć i przed wygenerowaniem dokumentów ZK upewnić się, że w formularzach wszystko jest okej?

Nie (jeśli masz GT). Tak (jeśli masz NEXO). Przy wystawianiu dokumentu końcowego z Sello nie będzie błędów (nawet jeśli ZK w Subiekcie się jeszcze nie zaktualizuje do ustawień Sello - dotyczy obecnie Subiekta GT).

 

Kolejność w Sello jest taka:

- pobierasz zakupy z allegro

- grupujesz (najlepiej w zakładce OCZEKUJĄCE NA WPŁATĘ  z filtrem 'w trakcie wysyłki) transakcje zbiorczo, najpierw CTRL+A potem CTRL+M

- sprawdzasz FODY tam gdzie dolar i karteczka nie są zielone

- zostają Ci przyjęte zakupy od klientów (ile razy zapłacili za wysyłkę tyle ma być pozycji)

 

Po synchronizacji z Subiektem masz gotowe ZK a z Sello możeszy wystawiać dok. końcowe (paragony lub faktury).

Link to postu

Czerwone są wtedy, jeśli jakieś dane pomiędzy transakcją a formularzem nie są zgodne. Po wejściu w transakcję na zakładce formularze jest porównanie danych z transakcji i danych z formularza. Te niezgodne są podświetlone na czerwono. Czy problem z powiązaniem dostaw został już rozwiązany?

image.png.c711acb748ff0503606cd133644a04a5.png

Link to postu

To oznacza, że to co klient wybrał i jest widoczne w FOD nie jest prawidłowo wprowadzone/zgrupowane/zatwierdzone przez Sprzedawcę (operatora Sello). Trzeba szukać przyczyny, bo w tej sytuacji ZK w Subiekcie (zakładam że macie GT) jest błędne i nie odzwierciedla stanu rzeczywistego.

Link to postu
33 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Kolejność w Sello jest taka:

- pobierasz zakupy z allegro

- grupujesz (najlepiej w zakładce OCZEKUJĄCE NA WPŁATĘ  z filtrem 'w trakcie wysyłki) transakcje zbiorczo, najpierw CTRL+A potem CTRL+M

- sprawdzasz FODY tam gdzie dolar i karteczka nie są zielone

- zostają Ci przyjęte zakupy od klientów (ile razy zapłacili za wysyłkę tyle ma być pozycji)

Sello przy uruchomieniu automatycznie zaczytuje wszystkie dane, automatycznie się aktualizuje. Rozumiem, że muszę to wyłączyć i wszystko pobierać po kolei?

Link to postu
1 minutę temu, Marta Nowacka napisał:

Sello przy uruchomieniu automatycznie zaczytuje wszystkie dane, automatycznie się aktualizuje. Rozumiem, że muszę to wyłączyć i wszystko pobierać po kolei? 

Nie, niech pobiera. Żeby coś dalej robić musi pobrać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...