Skocz do zawartości

Stan minimalny optymalny

Polecane posty

Jak dokładnie odbywa się proces zautomatyzowania zamawiania towaru po stanach minimalnych i optymalnym? Czy jest możliwość żeby program automatycznie tworzył zamówienie czy trzeba tworzyć nowe zamówienie i dodawać dany towar i wybierać żeby wstawił stan optymalny?

Jeszcze jaka jest w praktyce różnica między stanem optymalnym a minimalnym?

Edytowane przez Jarosław Bodziony
Link to postu

Można wejść w listę asortymentu, wybrać filtr dla Stan, gdzie jest kilka możliwości doboru stanu minimalnego i optymalnego. Potem zaznaczamy wiersze, które chcemy zamówić (czy też wszystkie) i w menu kontekstowym mamy opcję wystaw dokument. Wybieramy Zlecenie i jaką ma przyjmować Ilość - niestety, brakuje tam jakieś opcji, która by kazała uzupełnić do minimalnego lub optymalnego. Dodatkowo, jest to dokument do jednego dostawcy, a przydałby się taki kreator, jaki jest przy przetwarzaniu ZK w ZD, który pozwala wybrać dostawców osobno lub z predefiniowanych dla asortymentu.

Dla mnie w praktyce, stan minimalny to wiadomo, poniżej jest źle, a optymalny, to w praktyce stan maksymalny, czyli stock, którego już nie powinienem przekraczać. Wydaje mi się, że interpretacja jest już zależna od użytkownika.

Link to postu

Udało mi się zmontować zamówienie według stanów minimalnych według tych wskazówek:
https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1393,jak-wystawic-zamowienie-do-dostawcy-na-podstawie-stanow-minimalnych-w-subiekt-nexo.html

 

Tylko mam taki problem - na jakiej podstawie Nexo bierze do zamówienia poszczególny towar. Przykładowo mam towar w którym wpisuje ilość minimalną na 1.

1.jpg.bdfd78c7ca79f96838be5e9cf2f5422e.jpg

 

I przy utworzeniu dokumentu zamówienia wstawia ilość tego produktu 3 sztuki.

Według mojego rozumowania nie powinien  wcale tego wstawić, bo jest na stanie dostępny w ilości minimalnej.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
13 godzin temu, Przemysław Nowakowicz napisał:

Czy Insert planuje wsrożyć jakiś wariant, o którym wspomniał Radomił, a który pozwoliłby tworzyć zamówienie do dostawcy ze zbiorczym wyrównaniem do stanu optymalnego?

W module "Zlecenia" dostępny jest widok "Asortyment na wyczerpaniu". W nim można wygenerować zamówienia do dostawców w oparciu o stan optymalny (polecenie Utwórz -> Zlecenia dla asortymentów poniżej stanu optymalnego). Algorytm wyliczania ilości do zamówienia zadziała w ten sposób, że wyliczy różnicę pomiędzy stanem aktualnym a stanem optymalnym oraz uwzględni pozycje występujące na zamówieniach od klienta i do dostawców oraz rezerwacje dostaw. Czyli postara się tak dobrać ilości, aby na finalnie uzyskać stan optymalny.

Powyższy widok i polecenie dostępne są wyłącznie w wersji PRO Subiekta nexo.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Stan minimalny optymalny
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
10 godzin temu, Radosław Czopik napisał:

Czy jest możliwe ustawienie programu tak, aby po utworzeniu zlecenia na podstawie pozycji "poniżej stanów minimalnych", program automatycznie wstawiał na zleceniu 100 szt. każdego produktu?

Tak. W kartotece asortymentu należy dodać jednostkę zbiorczą (np. op - Opakowanie) z odpowiednim przelicznikiem (w tym przypadku = 100 szt.) oraz ustawić tą jednostkę jako podstawową przy zakupie.

Link to postu
Dnia 10.11.2019 o 21:10, Jacek Izydorczyk napisał:

Tak. W kartotece asortymentu należy dodać jednostkę zbiorczą (np. op - Opakowanie) z odpowiednim przelicznikiem (w tym przypadku = 100 szt.) oraz ustawić tą jednostkę jako podstawową przy zakupie.

Dzięki za podpowiedź. Znalazłem inne rozwiązanie, chyba nawet prostsze:

ASORTYMENT

JEDNOSTKA MIARY

JEDNOSTKA PRZY ZAKUPIE - zmieniłem na 100 szt. 

 

Zrzut ekranu 2019-11-13 o 15.34.24.png

Edytowane przez Radosław Czopik
Link to postu
8 godzin temu, Radosław Czopik napisał:

Znalazłem inne rozwiązanie, chyba nawet prostsze:

ASORTYMENT

JEDNOSTKA MIARY

JEDNOSTKA PRZY ZAKUPIE - zmieniłem na 100 szt. 

Nie wydaje mi się, żeby to było dobre rozwiązanie, ale można próbować.

 

8 godzin temu, Radosław Czopik napisał:

Pytanie za 100 punktów - jak to zmienić zbiorczo????? ?

Z interfejsu użytkownika nie ma takiej możliwości. Da się natomiast serwisowo od strony bazy danych. Jeśli będzie Pan zainteresowany taką usługą, to zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam. Właśnie planuję przesiadkę na Nexo z innego programu. Czy mam rozumieć, że NEXO nie ma opcji wyliczenia stanów minimalnych/optymalnych na podstawie historii zamówień !!???????

 

Czyli migrując np 3000 pozycji z innego programu mam sobie ręcznie to wyliczyć ? Nie wspominając, ze jest to dynamiczne (czasem sprzedaż jest mniejsza/czasem większa) 

 

Proszę o informację czy jest jakiś sposób na wyliczenie i zaimportowanie takich danych - inaczej jest to kompletnie dyskwalifikujące dla mnie.

 

Ew czy ktoś z INSERT/Wdrożeniowiec może podesłać/zaproponować kwerendę do wykonania na bazie, która wyliczy te wartości ??? 

Link to postu
W dniu 14.03.2021 o 11:10, Kamil Fudali napisał:

Czy mam rozumieć, że NEXO nie ma opcji wyliczenia stanów minimalnych/optymalnych na podstawie historii zamówień !!???????

Nie ma i nie planujemy zmian w tym kierunku. Można skorzystać z widoku Asortyment na wyczerpaniu, gdzie prezentowane są informacje o asortymencie, którego stan zbliża się do ilości uniemożliwiającej zachowanie ciągłej sprzedaży.

Jeżeli wspomniany algorytm nie spełnia oczekiwań, to pozostaje rozwiązanie własne, którego można szukać tutaj lub u lokalnych serwisantów.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...