Skocz do zawartości

Obsługa starych transakcji na nowym Sello 1.33.1

Polecane posty

Czy dało by się przerobić starą transakcję w taki sposób, aby dało się ją obsłużyć/dociągnąć dane na nowym Sello 1.33.1 ?

Czy wystarczyło by np. w bazie danych wpisać numer zamówienia Allegro dla takiego starego zamówienia?

Mamy 2000 transakcji oczekujących (bez formularza) w 2020 roku i na pewno po wysłaniu zwrotu prowizji do takich transakcji, ktoś jednak zdecyduje się je opłacić i my będziemy musieli to jakoś monitorować. Jeszcze nie potrafię oprogramować nowego API Allegro, żeby sobie zrobić jakiś skrypt do sprawdzania dlatego szukam innego rozwiązania (jakiś pół automat).

Jakieś sugestie? Dzisiaj będę instalować 1.33.1 na 1.32 i chcę jakoś to ogarnąć.

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
21 godzin temu, maniootek • napisał:

Czy wystarczyło by np. w bazie danych wpisać numer zamówienia Allegro dla takiego starego zamówienia?

Teoretycznie mogło by to wystarczyć, ale nie było takie rozwiązanie testowane. Można spróbować wpisać w tr_CheckoutFormId identyfikator zamówienia Allegro dla wybranej transakcji i pobrać jej dane spod prawego klawisza. Ale pytanie jak umieścić tyle identyfikatorów w bazie - trzeba by je gdzieś mieć pobrane i jakoś dopasować do starych transakcji.

 

Link to postu
Dnia 3.02.2020 o 09:50, Bartosz Rosa napisał:

Teoretycznie mogło by to wystarczyć, ale nie było takie rozwiązanie testowane. Można spróbować wpisać w tr_CheckoutFormId identyfikator zamówienia Allegro dla wybranej transakcji i pobrać jej dane spod prawego klawisza. Ale pytanie jak umieścić tyle identyfikatorów w bazie - trzeba by je gdzieś mieć pobrane i jakoś dopasować do starych transakcji.

 

Zaktualizowałem jedną testową transakcję (jest to grupa z kilkoma niezakończonymi formularzami, ale to chyba nie problem?)

update tr__transaction set tr_CheckoutFormId = 'e32ba715-453a-11ea-a864-cd9543fc1bd6' where tr_id = 1250650

Teraz znalazłem tą transakcję i widzę na gridzie, że jest numer zamówienia. Dałem pobierz transakcję ale pominęło ją bo jest starsza niż data odcięcia. Da się to jakość obejść? Poczekać aż miną te 2 dni?

Edytowane przez maniootek •
Link to postu

(nie mogę edytować wcześniejszego posta więc piszę nowy)

Zmieniłem chwilo datę odcięcia, żeby minęły te dwa dni ale teraz dostaje taką wiadomość:

Cytat

Pobieranie zamówienia "e32ba715-453a-11ea-a864-cd9543fc1bd6" dla transakcji Grupa transakcji 62596/2020 użytkownika "XXX (0)" z konta XXX na Allegro.pl: Pominięto dodawanie transakcji, która była już prawdopodobnie pobrana starszą wersją programu.

(oo teraz mogę edytować, jakieś zbugowane to forum)
Próbowałem również zaktualizować id płatności:

update tr__transaction set tr_CheckoutFormPaymentId = '2e996d75-453d-11ea-b3e8-c79939127841' where tr_id = 1250650

ale nic to nie dało. Dało by się jakoś w rejestrze wyłączyć ten mechanizm sprawdzający czy pobierana transakcja była już pobrana starym mechanizmem? Oczywiście tymczasowo i na własne ryzyko.

Próbowałem też na takiej transakcji, która nie miała żadnego starego formularza i też to samo.

Edytowane przez maniootek •
Link to postu
17 godzin temu, maniootek • napisał:

oo teraz mogę edytować, jakieś zbugowane to forum

Pewnie chodzi o czas. Da się edytować posty przez kilka minut od napisania.

Mechanizm pomijania dubli bierze pod uwagę datę odcięcia oraz datę powstania transakcji (w wersji 1.33.1) i nie da się tego wyłączyć. Można sterować jedynie datą odcięcia w tym przypadku.

Jednak tak teraz myślę, że prócz id zamówienia trzeba by jeszcze w transakcjach dodać lineItemId (identyfikator towaru w zakupie) bo tak naprawdę to po nim Sello wyszukuje transakcji. Dla grup dodatkowo trudność się zwiększa, bo trzeba te dane uzupełnić dla transakcji składowych.

Link to postu
13 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Pewnie chodzi o czas. Da się edytować posty przez kilka minut od napisania.

Wtedy dostaje komunikat na czerwono, że trzeba odczekać ale tym razem to nie chodziło to. Wtedy nie pojawiało się w ogóle okno do wpisania tekstu (mogłem tylko wpisać powód edycji)

 

14 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Mechanizm pomijania dubli bierze pod uwagę datę odcięcia oraz datę powstania transakcji (w wersji 1.33.1) i nie da się tego wyłączyć. Można sterować jedynie datą odcięcia w tym przypadku.

w takim razie mógłbym zmienić transakcji datę (chwilowo) i potem spróbować pobrać dane i wrócić tą datę po aktualizacji transakcji przez Sello. Jak myślisz?
 

15 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Jednak tak teraz myślę, że prócz id zamówienia trzeba by jeszcze w transakcjach dodać lineItemId (identyfikator towaru w zakupie) bo tak naprawdę to po nim Sello wyszukuje transakcji. Dla grup dodatkowo trudność się zwiększa, bo trzeba te dane uzupełnić dla transakcji składowych.

Ok sprawdzę to też. Dzięki za info

Link to postu

Niestety nie wiem jak sprawdzić lineItemId dla danego towaru z transakcji i chyba odpuszczam bo wtedy to by było za dużo roboty już.

A tak poza tym to nie da się już pobrać pełnych transakcji do danej aukcji? Wcześniej była taka opcja. Już nie będzie?

Ja na chwilę obecną robię tak - dla transakcji sprzed daty odcięcia sprawdzam e-maile, czy zamówienie zostało opłacone, jeżeli tak to wpisuje przez bazę danych numer zamówienia, żeby chociaż móc nadać przez Sello w InPost, nie rodzi to jakiś problemów?

Link to postu

Zdaje się, że ten lineItemId nie jest nigdzie widoczny w interfejsie Allegro i w mailach.

6 minut temu, maniootek • napisał:

A tak poza tym to nie da się już pobrać pełnych transakcji do danej aukcji? Wcześniej była taka opcja. Już nie będzie?

Usunęliśmy ją, bo nie da się tego pobrać korzystając z zasobów Allegro. A pobieranie tak jak to było kiedyś zrobione trwałoby bardzo długo w porównaniu z innymi sposobami, bo trzeba by pobierać cały dziennik zdarzeń albo wszystkie zamówienia i filtrować je po stronie Sello.

8 minut temu, maniootek • napisał:

nie rodzi to jakiś problemów?

Nie powinno, aczkolwiek nie był taki scenariusz testowany.

Link to postu

Ja obsłużyłem stare transakcje po nowemu w inny sposób. Wywaliłem wszystkie z zakładki "oczekujące na płatność", przestawiłem datę odcięcia na datę najstarszej i pobrałem od nowa z opcją "pobierz ponownie". Pobrały się wszystkie transakcje, łącznie z tymi już zrealizowanymi ale łatwo je potem wywalić, wszystkie z płatnością na zielono zgrupowałem w jedną transakcję i usunąłem, trochę potem trwa zanim Sello to przemieli. Ręcznie trzeba tylko przejrzeć płatności poza allegro i też usunąć, wtedy zostają nam tylko te jeszcze nie zrealizowane. Po tej operacji nie pobierać transakcji z opcją pobierz ponownie i tyle.

Edytowane przez Paweł Wilk
Link to postu
6 godzin temu, Paweł Wilk napisał:

Ja obsłużyłem stare transakcje po nowemu w inny sposób. Wywaliłem wszystkie z zakładki "oczekujące na płatność", przestawiłem datę odcięcia na datę najstarszej i pobrałem od nowa z opcją "pobierz ponownie". Pobrały się wszystkie transakcje, łącznie z tymi już zrealizowanymi ale łatwo je potem wywalić, wszystkie z płatnością na zielono zgrupowałem w jedną transakcję i usunąłem, trochę potem trwa zanim Sello to przemieli. Ręcznie trzeba tylko przejrzeć płatności poza allegro i też usunąć, wtedy zostają nam tylko te jeszcze nie zrealizowane. Po tej operacji nie pobierać transakcji z opcją pobierz ponownie i tyle.

Robiłeś to na 1.33 czy 1.33.1 ?

Link to postu

Ja właśnie przez weekend próbowałem zrobić tak jak pisałeś (na 1.33.1) ale u mnie chodziło o 900 transakcji oczekujących. Pobrało mi wszystko od ustawionej nowej daty odcięcia i ciężko mi było odfiltrować to co zostało zdublowane.

Nie mniej jednak zrobiłem sobie backup tej bazy z dublami, wśród których są te transakcje, które mnie interesują i myślę teraz, jak by je teraz przerzucić z tej bazy do tej mojej aktualnej.

Te transakcje nie mają formularzy bo już na nowym Sello pobrane i nie mają paczki/dokumentu/wiadomości. Zastanawiam się czy przerzucenie rekordu z tr__transaction oraz rekordów z tr_Item wystarczy? Co by trzeba było jeszcze przenieść?

Link to postu
18 godzin temu, maniootek • napisał:

Pobrało mi wszystko od ustawionej nowej daty odcięcia i ciężko mi było odfiltrować to co zostało zdublowane.

A usunąłeś pierw wszystkie transakcje z zakładki OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ ?

Trzeba to zrobić, dopiero pobrać od nowa, potem wywalić te ze znacznikiem opłacone (gotowe do realizacji) i potem jeszcze wywalić to z płatnością zwykłym przelewem poza allegro ale tego pewnie jak każdy masz bardzo mało. Wtedy zostają Ci tylko te jeszcze nie opłacone i oczekujące na realizację transakcje.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...