Skocz do zawartości

Automatyczny raport dobowy

Polecane posty

Tylko jak zdefiniować "koniec dnia"? Musiałby być do tego jakiś przycisk w programie (zakończ dzień i wydrukuj raport dobowy?) lub definicja godziny (choć to nie zawsze pewnie by się sprawdziło)...

I przy sprzedaży gdzie nie zawsze są paragony (tak zapewne bywa) i tak trzeba by dbać o włączenie drukarki fiskalnej na czas...

Ale tak czy inaczej ciekawa idea.

Link to postu
51 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tylko jak zdefiniować "koniec dnia"? Musiałby być do tego jakiś przycisk w programie (zakończ dzień i wydrukuj raport dobowy?) lub definicja godziny (choć to nie zawsze pewnie by się sprawdziło)...

I przy sprzedaży gdzie nie zawsze są paragony (tak zapewne bywa) i tak trzeba by dbać o włączenie drukarki fiskalnej na czas...

Ale tak czy inaczej ciekawa idea.

Koniec dnia można najprościej zdefiniować godzina 00:01 dnia następnego (przynajmniej w przypadku mojej działalności taka opcja by się sprawdziła).

W rejestrze zdarzeń widać czy danego dnia była sprzedaż "paragonowa" jeśli taka występowała program puszczałby raport.

Tak oczywiście w takim przypadku trzeba dbać o to aby drukarka była włączona. W moim przypadku to akurat nie problem gdyż jest cały czas pod kablem. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie raczej byłoby dla firm, które mają drukarkę włączoną przez cały czas.

Edytowane przez Piotr Pomawski
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Czy nie można naprawdę dodać takiej funkcjonalności do programu aby tego pilnował? U mnie dokładnie taka sama historia że zapomniałem wydrukować raportu dobowego sprzedaż na drukarce jest raz lub dwa razy na miesiąc i po portu jest to bardzo słabe że nie ma takiej funkcji w SUZ który pracuje jako usługa na serwerze. Nie dziwie się klientom którzy dzwonią w tej sprawie i wręcz przeklinają jak mają co kilka miesięcy ten problem bo rzadko sprzedają i przesuwają się te okresy a potem jest dochodzenie i wyjaśniania co gdzie zostało ujęte. drukarki fiskalne z jakiegoś względu nie mają tej funkcji automatycznej i nie wiem dlaczego. Ale terminale płatnicze same się drukują i nikt się o nic tam nie pyta. Bardzo ale to bardzo proszę dodajecie tą funkcje - nie jest to mój wymysł wszędzie gdzie mam drukarkę fiskalną zawsze jest to pytanie!

Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Jesli mowisz o piwie to ok;) Ja mysle raczej o pelnej automatyzacji dla ecommerce. Z kanalow sprzedazy importuja sie zamowienia, jesli zk jest zaplacone, jesli jest pokrycie magazynowe to tworzy sie DS (paragon tez i w tym wypadku klient musi fiskalizowac paragony, od razu mowie ze musi bo 99% moich kleintow przy sprzedazy internetowej nie fiskalizuja zgodnie z przepisami) wiec do 23:50 przetwarzaja sie zamowienia i tworza dokumenty oraz drukuja. O  00:10 tworzy sie raport i o 00:30 dalej tworza sie dokumenty. Mam takich dwoch klientow, srednio 400 zamowien cala dobe bo sprzedaja na swiat.

Dodatkowy scenariusz: sieciowki w galeriach, mam jedna pracuje na co prawda jeszcze na GT ale tak samo nie ma sily zeby cos sprzedaly po 21:00 czyli po zamknieciu galerii. Dlatego 21:05 raporcik:) 

W wielu malych firmach raport to tylko formalnosc na drukarce i nikt za bardzo nie sprawdza raportu ze stanem kasy. Autoamt wiec ulatwi sprawe;) 

 

To takie dwa na szybko scenarisze gdzie sie to moze przydac. 

 

Link to postu



Jesli mowisz o piwie to ok;) Ja mysle raczej o pelnej automatyzacji dla ecommerce. Z kanalow sprzedazy importuja sie zamowienia, jesli zk jest zaplacone, jesli jest pokrycie magazynowe to tworzy sie DS (paragon tez i w tym wypadku klient musi fiskalizowac paragony, od razu mowie ze musi bo 99% moich kleintow przy sprzedazy internetowej nie fiskalizuja zgodnie z przepisami) wiec do 23:50 przetwarzaja sie zamowienia i tworza dokumenty oraz drukuja. O  00:10 tworzy sie raport i o 00:30 dalej tworza sie dokumenty. Mam takich dwoch klientow, srednio 400 zamowien cala dobe bo sprzedaja na swiat.
Dodatkowy scenariusz: sieciowki w galeriach, mam jedna pracuje na co prawda jeszcze na GT ale tak samo nie ma sily zeby cos sprzedaly po 21:00 czyli po zamknieciu galerii. Dlatego 21:05 raporcik:) 
W wielu malych firmach raport to tylko formalnosc na drukarce i nikt za bardzo nie sprawdza raportu ze stanem kasy. Autoamt wiec ulatwi sprawe;) 
 
To takie dwa na szybko scenarisze gdzie sie to moze przydac. 
 


Ja tylko dodam od siebie że Raport Dobowy robiony o godzinie 0:10 co prawda dopuszczalny ale od razu grozi problemami przy pierwszej kontroli z US.
Sprzedaż np. 30.04 zapisuję się z datą 01.05 bo Raport Dobowy zapisuję się z datą wykonania czyli po północy nie dość że to kolejny już dzień i dodatkowo kolejny miesiąc czyli sprzedaż z 30.04 nie jest ujęta w Raporcie miesięcznym za kwiecień i Urzędnik może uznać że VAT od sprzedaży z ostatniego dnia miesiąca zapłacony jest miesiąc później..
Chyba że ktoś pilnuje i do raportu za kwiecień odejmuje pierwszy raport z raportu miesięcznego (jeśli zawsze Raport Dobowy wykonuje się o godzinie 0:10 wówczas w kwietniu pierwszy raport to sprzedaż z 31.03) i dodaje raport z 1.05 by mieć ujętą faktyczną sprzedaż z danego miesiąca

Pozdrawiam
Dominik

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Zgłoszenie zostało zrealizowane w wersji 46.0.0. Fragment listy zmian:

"Dodano akcję automatyczną pozwalającą na wykonanie raportu dobowego dla urządzeń fiskalnych, które oferują taką możliwość (drukarki fiskalne).";

"Dodano nowe czynności automatyzacji pozwalające na zautomatyzowanie wykonania: zbiorczego naliczania zwrotów, raportów okresowych oraz pobierania raportów dobowych z urządzeń.";

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

To już jest mały postęp - teraz pozostaje utworzenie usługi w systemie która będzie obsługiwać automaty aby nie trzeba było uruchamiać Nexo po to aby automaty działały ;)

i Zwróciłbym tutaj uwagę aby dało się jakoś ogarnąć kwestie aby ta usługa zawsze mogłą się zalogować (czyli aby można było zablokować na stałe dla nie 1 lub więceli licencji)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...