Skocz do zawartości

Sello a zmiany w firmie

Polecane posty

7 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy wystarczy, że ręcznie je pousuwam?

Czy aby nie włączyłeś pełnego pobierania transakcji? Lub zostały usunięte z Sello? Trzeba je ustawić jako anulowane żeby ponownie nie wróciły.

A jaką masz datę rozpoczęcia pobierania transakcji ustawioną w Sello? To też może ograniczyć pobieranie wsteczne.

Tak sądzę.

Link to postu
2 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy aby nie włączyłeś pełnego pobierania transakcji? Lub zostały usunięte z Sello? Trzeba je ustawić jako anulowane żeby ponownie nie wróciły.

A jaką masz datę rozpoczęcia pobierania transakcji ustawioną w Sello? To też może ograniczyć pobieranie wsteczne.

Tak sądzę.

Zaskoczyło mnie to, że DO PACZEK trafiły nawet transakcje, które w Allegro są oznaczone jako wysłane. Prawdę mówiąc zrobił się jakiś bałagan. Nie, na pewno nie włączyłem pełnego pobierania. Tak, zgadza się, były usunięte, bo miałem sporo problemów z przenoszeniem baz i uruchamianiem wszystkiego na nowych komputerach. Powiedzmy, realnie powinno być 50-70, a pobrało 200. Usuwałem je za pomocą delete, po kolei. I teraz dwa pytania:

1) czy po ponownym pobraniu transakcji dziś, znów ten problem wystąpi?
2) nie mam teraz uruchomionego Sello, czy datę rozpoczęcia pobierania ustawia się w Ustawieniach transakcji? Dobrze kojarzę?

PS Przypadkiem usunąłem transakcję niezrealizowaną, czy można z zakładki WSZYSTKIE (tu trafiła) przenieść ją DO PACZEK?

 

Link to postu
Przed chwilą, Zdzisław Bal napisał:

1) czy po ponownym pobraniu transakcji dziś, znów ten problem wystąpi?

Jeśli jest usunięta delete'm a allegro ma ją w dzienniku to się pobierze, bo Sello nie wie, że jej nie było...

 

1 minutę temu, Zdzisław Bal napisał:

Dobrze kojarzę?

obraz.png.62895e5981e38090f6613a6e8af497a6.png

 

2 minuty temu, Zdzisław Bal napisał:

PS Przypadkiem usunąłem transakcję niezrealizowaną, czy można z zakładki WSZYSTKIE (tu trafiła) przenieść ją DO PACZEK?

Usunąłeś delete'm? To powinna się pobrać ponownie. Ale jeśli jest we WSZYSTKIE to zmieniając jej STAN powinno się przywrócić ją DO PACZEK.

Link to postu
5 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli jest usunięta delete'm a allegro ma ją w dzienniku to się pobierze, bo Sello nie wie, że jej nie było...

 

obraz.png.62895e5981e38090f6613a6e8af497a6.png

 

Usunąłeś delete'm? To powinna się pobrać ponownie. Ale jeśli jest we WSZYSTKIE to zmieniając jej STAN powinno się przywrócić ją DO PACZEK.

Chyba właśnie próbowałem w ten sposób, ale nie pamiętam. Sprawdzę jeszcze dziś później.

6 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli jest usunięta delete'm a allegro ma ją w dzienniku to się pobierze, bo Sello nie wie, że jej nie było...

 

Ok. Czyli chyba wystarczy, żeby np. zapisywało transakcje od tej najstarszej, która (po ręcznym usuwaniu) leży w DO PACZEK? 

Link to postu
4 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello obecnie nie zwraca uwagi na status zamówienia w serwisie i pobiera wszystkie transakcje, których nie ma w swojej bazie a są dostępne w Allegro. Zakres zapisywanych transakcji można zawęzić tym parametrem wskazanym przez Marcina.

Dzięki, zmienię to przy dzisiejszym pobieraniu i zobaczę, co się zadzieje. 

Link to postu

Na pewno przypadkowo usunąłem niepotrzebnie kilka transakcji i nie ma ich teraz we WSZYSTKIE. A jeszcze nie pobierałem zamówień ze zmieniona datą zakresu zapisywania transakcji. Mam np. transakcję z lipca, którą właśnie usunąłem, bo nie mam jej w żadnej zakładce. Czy istnieje jakieś rozwiązanie, żeby pobrać tylko ją?

Link to postu
6 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Mam np. transakcję z lipca, którą właśnie usunąłem, bo nie mam jej w żadnej zakładce.

Nie rozumiem. Skoro usunąłeś to była w jakiejś zakładce. A nie ma jej bo... ją usunąłeś...

Wyjaśnij nieco, bo czuję, że chodzi Ci o coś innego.

Link to postu

Faktycznie, coś pogmatwałem. W każdym razie dzisiaj pobrałem nowe transakcje, od 3/10 i ładnie wskoczyły DO PACZEK. Tylko, no właśnie - usunąłem jedna paczkę z 25 lipca, która ciągle czekała na realizację. I teraz mam obawy, że jak znów pobiorę i zaznaczę datę od 25/07 to znów zrobi mi się straszny burdel, bo wpadną też paczki już wysłane od tego czasu, jak to miało miejsce przy poprzednim pierwszym pobraniu transakcji po przeprowadzce. Jakieś pomysły jak tę transakcję zaimportować?

Link to postu
8 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

bo wpadną też paczki już wysłane od tego czasu, jak to miało miejsce przy poprzednim pierwszym pobraniu transakcji po przeprowadzce. Jakieś pomysły jak tę transakcję zaimportować?

Innej metody nie ma, żeby pobrać starszą transakcję - wtedy oczywiście pobiorą się wszystkie inne, już zrealizowane. Jeśli tak zrobisz, to te zrealizowane musisz oznaczyć w Sello jako 'anulowane'. Jesli tego nie chcesz, to po prostu zapomnij o tej z lipca... Jeśli Ci zależy, żeby ta lipcowa była w Sello to... ja bym dodał i zamknął ją ręcznie...

Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Innej metody nie ma, żeby pobrać starszą transakcję - wtedy oczywiście pobiorą się wszystkie inne, już zrealizowane. Jeśli tak zrobisz, to te zrealizowane musisz oznaczyć w Sello jako 'anulowane'. Jesli tego nie chcesz, to po prostu zapomnij o tej z lipca... Jeśli Ci zależy, żeby ta lipcowa była w Sello to... ja bym dodał i zamknął ją ręcznie...

Chodzi o to, że przeszedłem na faktury elektroniczne i chciałbym, żeby wszystko ładnie przechodziło przez Sello i było transparentne. W sumie mogę ręcznie w Subiekcie wystawić fakturę do tej transakcji i w uwagach skopiować te dane, które TAG-ami zaciągam z Sello jak np. identyfikator płatności i numer transakcji, żeby spełnić obowiązek powiązania danego zakupu z płatnością. Dobrze mówię? :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...