Skocz do zawartości

Zbiorcze drukowanie transakcji

Polecane posty

@Bartosz Rosa Drukowanie zamówień jest bardzo istotne przed wystawieniem dokumentu zakupu i wygenerowaniem listu przewozowego. Większość z nas do obecnej pory korzystało z Menedżera Sprzedaży Allegro. Obecnie jest on pozbawiany tej funkcji czyli drukowania każdego zamówienia na osobnej kartce i nie zanosi się by to się szybko zmieniło.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

No tak, ale w zasadzie czym różni się drukowanie transakcji od np listy magazynowej? Ją również można podzielić na osobne kartki dla każdej paczki (transakcji) a dodatkowo sam wydruk można modyfikować i przystosować do własnych potrzeb, czy wręcz zrobić własny wydruk - różnica jest tylko taka, że są one robione w kontekście paczek a nie transakcji.

Link to postu
7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

No tak, ale w zasadzie czym różni się drukowanie transakcji od np listy magazynowej?

O.o

Bartku, czy na tej liście wysyłkowej da się umieścić:

- miniaturkę

- nr ZK

- symbol i numer dokumentu końcowego

- nazwę konta allegro

- kwotę brutto z dokumentu końcowego

- zawartość pola "dotyczy" z transakcji (ew. osobno opis z "dotyczy", nr zamówienia allegro niekoniecznie)

?

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Chyba wszystkie potrzebne pola są dostępne w edytorze wydruków. Miniaturki da się zrobić skryptami (jest nawet taka lista magazynowa zrobiona przez @Ks. Robak do pobrania na forum z działu Wydruki).

A czy gdzieś można znaleźć do niego instrukcję / tutoriale?

Link to postu

Do edytora? DevExpress XtraReports https://docs.devexpress.com/XtraReports/2590/get-started-with-devexpress-reporting/visual-studio-report-designer-at-a-glance

Aczkolwiek Sello używa wersji dużo starszej i nie wszystkie z opisanych tam rzeczy będą dostępne.

To co interesuje Cię w przypadku zdjęć, do skrypt BeforePrint prawdopodobnie. Raport otwiera sobie własne połączenie do bazy danych i w ten sposób wyciąga w zasadzie dowolne dane, nie tylko te, które dajemy predefiniowane z góry na liście pól.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Aczkolwiek Sello używa wersji dużo starszej i nie wszystkie z opisanych tam rzeczy będą dostępne.

Akurat nie miniaturki, generalnie o edycję i wstawianie nowych pól chodzi mi. :)

Mogło by się okazać, że to będzie strzał w 10 jeśli mi się uda i przestanę męczyć o wydruk z DO PACZEK... Poza tym zbiorcze drukowanie... :)  I tak drukuję tylko wtedy, gdy jest wystawiony dok. końcowy, więc może z paczek też będzie dobrze dla magazynu...

A może na szbyko da się podpowiedzieć: jak znajdując w drzewie po prawej opcję dodać ją w dowolne miejsce wydruku? jak ustawić wydruk 1 paczki na stronę?

Coś tam kiedyś "grzebałem" ale już nie pamiętam...

Link to postu

@Bartosz Rosa Funkcja druku przed utworzonymi paczkami jest istotna, nie wszystkie zamówienia da się określić jaki mają gabaryt, w ile paczek spakujemy.

Zamówienia też rozdzielam na przewoźników, pobrania, opłacone lub czekające na braki towaru. W dawnym MS można było zrobić foldery dla poszczególnych statusów procesu pakowania. Obecnie rolę MS Allegro przejął Base Linker.

Dodatkowo u mnie jest zapisywana godzina i data pakowania dla potrzeb monitoringu i ewentualnej reklamacji.

Ucieszył bym się nie tylko ja ale i spore grono użytkowników Sello o dodanie takich możliwości  jakie miał MS Allegro

  • Lubię to 1
Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl cechy jak najbardziej w części spełniają w/w opisaną rolę ale też wprowadzają bałagan. Mam średnio dziennie około 150 zamówień i klikanie z cechami jest męczące.  Myślę że ciekawą opcja była by możliwość dodawania zakładek w miejscu gdzie są  OCZEKUJE NA PŁATNOŚĆ- DO PACZEK...

Link to postu
3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

jak znajdując w drzewie po prawej opcję dodać ją w dowolne miejsce wydruku? jak ustawić wydruk 1 paczki na stronę?

Łapiesz i ciągniesz na wydruk. Utworzy się wtedy domyślne pole dla tego typu danych (najczęściej tekstowe).

Od drugiej strony, możesz edytować np tabelkę z danymi, dodać nowa kolumnę i tam kliknąć ikonkę [>] i wybrać Dołączanie danych i tam będzie lista pól. Podobnie jeśli przeciągniesz sobie z lewej strony kontrolkę jakiegoś typu, ona też ma [>] umożliwijącą dostęp do najważniejszych funkcji, w tym łączenia danych.

obraz.png.e7e5fb338072145d8972ab65c27bd645.png

Ważne jest, aby umieścić odpowiednie dane w odpowiedniej sekcji:

obraz.png.758c5d26dc6165aee4c56cc29ae8600d.png

Tam gdzie jest DetailReport - Towary, można się odwołać do kolekcji towarów z paczki. Ten fragment wzorca wydruku jest przetwarzany dla każdego towaru osobno, natomiast Detail jest przetwarzany raz dla pojedynczej paczki, tyle razy ile paczek drukujesz.

Jeśli chcesz wstawić nową stronę, to na wybranej sekcji, np Detail w parametrach wybierasz Page Break np na After the Band, po sekcji danej paczki wstawi się nowa kartka dla paczki następnej.

obraz.png.10708800d5c436a368955e0bca48bc77.png

2 godziny temu, Jakub Śmiechowski napisał:

Ucieszył bym się nie tylko ja ale i spore grono użytkowników Sello o dodanie takich możliwości  jakie miał MS Allegro

MSA to nieco inne narzędzie, więc nie wszystkie jego funkcje da się od tak przenieść do Sello. Niektóre rzeczy działają w Sello po prostu inaczej z założenia. Możemy próbować dodać postulowane przez Was funkcje, ale trzeba mieć na uwadze, że dodanie takich funkcji to nie jest kwestia kilku dni - dlatego przedstawiam inne rozwiązania, już dostępne w programie. Te których faktycznie nie da się zastąpić rozpatrzymy do implementacji w Sello, ale prosiłbym o ich zgłaszanie. Im więcej zgłoszeń lub głosów za, tym większa szansa na pojawienie się tej zmiany (i) szybciej :).

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Łapiesz i

Połapałem!

Na jutro mam gotowy wydruk z paczek. Długo się temu opierałem ale w końcu jest efekt końcowy. Teraz potestują to przy pakowaniu. Na pewno oszczędzę sporo czasu już teraz.

 

7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

To co interesuje Cię w przypadku zdjęć, do skrypt BeforePrint prawdopodobnie. Raport otwiera sobie własne połączenie do bazy danych i w ten sposób wyciąga w zasadzie dowolne dane, nie tylko te, które dajemy predefiniowane z góry na liście pól.

Tak, mam ten skrypt od @Ks. Robak i wiem gdzie go wkleić. Jedynie jeszcze nie wiem jakie pole umieścić przy towarze, żeby drukowało miniaturkę. Ale dzisiaj już za to się nie wezmę... Może ktoś jutro podpowie...

 

Bartosz, a jeśli by się dało to jak ustawić wydruk na A5 poziomym? Paper Kind na A4 i Landscape Yes?

Jeśli tak, to czy wtedy w przypadku gdyby wydruk był dłuższy niż ok. 15cm to zawartość wydrukuje się na drugiej stronie?

Już działa, ale musiałem ustawić Paper Kind na A5 Rotated.

 

Po drukowaniu listy wysyłkowej mam zagwozdkę: czy da się ją "puścić" tak, żeby wydruki sortowały się po nr dokumentu końcowego?

Nie dzieje się tak, jeśli posortuje się listę paczek po nr dokumenu.

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A nie są one posortowane po dostawie i w ramach dostawy po numerze?

Możliwe, ze tak się drukowały. Ale paragony po ich fiskalizacji mamy po kolei ułożone i ładnie by było gdyby wydruki też się dostosowały. :) Tylko się nie udaje tego osiągnąć na razie...

Link to postu
16 godzin temu, Jakub Śmiechowski napisał:

@MARCIN e-kupowanie.pl Jak możesz zrób poradnik jak wszystko od początku do końca poustawiać. 

Może i tak zrobię, ale chwilowo brak czasu.

Ewentualnie mogę wrzucić prosty wydruk jak poniżej do samodzielnego zaciągnięcia do Sello. Jeśli komuś by pasowało (bo ciągle coś w nim zmieniam). Aktualnie wydruk na A5 poziomym.

Na razie nie ma w nim opisancyh punktów odbioru (dla innych niż Paczkomaty można ustawić dodawanie punktu do Paczkomatu i mamy na wydruku notatki), ale chyba 1.37.1 ma dać taką możliwość (jeśli się nie mylę). No i nie przysiadłem do miniaturek jeszcze...

obraz.png.e8f52ddde66f7ed9f5032ffcfaba073b.png

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...