Skocz do zawartości

Inwentaryzacja Unieważniona / Zablokowane spisy...

Polecane posty

Witam, mam taki problem. Zrobiłem spisy inwentaryzacyjne. Dołączyłem je do inwentaryzacji. Zobaczyłem, że w inwentaryzacji jest informacja, że jest "nieuwzględniony sektor główny". W tym roku podzieliłem spisy na sklep / magazyn i został "główny" którego faktycznie nie uwzględniłem, bo coś takiego nie istnieje... chciałem to poprawić, żeby skarbówka się nie czepiała przy jakiejś kontroli "dlaczego główny nie został uwzględniony" i tu pojawił się problem...

Mam spisy inwentaryzacyjne, które są dopięte do inwentaryzacji. Chciałem skasować inwentaryzację, ale nie mogłem, więc zmieniłem jej status na unieważniony...liczyłem, że wtedy "uwolnię spisy" albo skasuję po prostu inwentaryzację... dodam w jednym spisie sektor "główny" i wygeneruje nową... Niestety:
a) spisy inwenatyzacyjne są wpięte do intwentaryzacji i nie mogę stworzyć nowej/edytować;
b) inwentaryzacja ma status unieważniony... i nie mogę go zmienić... bo jest blokada...

 

Są spore rozbieżności magazynowe +/- i chciałbym aby stany się uaktualniły, (jeszcze jutro mam to liczyć w miejscach róznic). Kiedyś mam wrażenie, że mogłem usuwać z inwentaryzacji spisy i nie było takich problemów... teraz wygląda na to, że mogę coś unieważnić, a nie mam pojęcia czemu nie mogę przywrócić stanu do "sporządzony"... Inna rzecz, skoro jest unieważniony to czemu - albo jak mogę wykorzystać sporządzone spisy ponownie...

 

Zmarnowałem na to kilkanaście godzin... Ktoś może podpowiedzieć/poratować? jak odblokować spisy / skasować inwenatyrzację?

Link to postu

Widzę, że nieprzeczytałem komunikatu i po kilkunastu godzinach wyrzuciłem pracę do śmietnika ;] bo ktoś wymyślił nieodwracalny status... Pierwszy raz chyba widzę nieodwracalny status w subiekcie, bo zawsze można było rzeczy cofnć/zmienić...

 

Pewnie ma to jakieś uzasadnienie, teraz moje pytanie... czy da się jakoś zduplikować spisy / odszukać w bazie danych taki spis i zmienić w nim status? czy jest to niemożliwe?

Edit: I skoro inwenaryzacja jest unieważniona, to dlaczego spisy są w niej zablokowane? O_O
Edit 2: Znalazłem opcję "zapisz do folderu" spis inwenaryzacyjny > wybrałem format XML > następnie Wypisz spis > z pliku > wybrałem plik który stworzył nexo (domyślny xml)... myślał, myślał i powyrzucał szereg błędów... że niepoprawna struktura czy co tam (a przecież samo Nexo stworzyło strukturę i to zapisało)... więc moje pytanie brzmi, czy jest jakiś format w którym mi to zaimportuje... czy opcja zapisz do xml jest dla picu... ewentualnie jak zmienić XML aby go odczytał...

Edytowane przez Jakub Z
Edit 2:
Link to postu
12 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

A co nie działa w poleceniach "skopiuj pozycje" i "wklej pozycje"?

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że nie wiem gdzie taka opcja jest. W spisach? Inwentaryzacji? Prawy przycisk myszy nie pokazuje nic takiego, w górnym menu też nie widzę...

Mogę wyeksportować do excela... ale nie mogę wczytać jako z pliku (bo to plix xls bodajże).
 

Edytowane przez Jakub Z
Mógłbym poprosić o jakieś dodatkowe wskazówki, gdzie to mogę zrobić ?
Link to postu
7 minut temu, Jakub Z napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Przyznam, że nie wiem gdzie taka opcja jest. W spisach? Inwentaryzacji? Prawy przycisk myszy nie pokazuje nic takiego, w górnym menu też nie widzę...

Mogę wyeksportować do excela... ale nie mogę wczytać jako z pliku (bo to plix xls bodajże).
 

Jak wyeksportuję spis, a później go importuje dodając nowy z pliku... to mam taki błąd... Prawdę mówiąć nie rozumiem:

a) dlaczego spis unieważniony który nie robi pz / wz jest BLOKOWANY TRWALE, jakie to ma uzasadnienie?

b) dlaczego wyeksportowanie / importowanie pliku z TEGO SAMEGO PROGRAMU, nie działa out of the box...

obraz.thumb.png.24eeae29ba335c0367465b6a69d5f57b.png

 

Link to postu
13 godzin temu, Andrzej Kubik napisał:

A co nie działa w poleceniach "skopiuj pozycje" i "wklej pozycje"?

Ok. Znalazłem opcję kopiuj pozycję.

1. Wchodzę w stary spis. Klikam Lista > Kopiuj pozycję.
2. Wchodzę w nowy spis. Klikam wklej pozycję.

Różnica między spisem kopiowanym a wklejonym jest gigantyczna kopiowany 30 000 k, wklejony 3 k... jak można zaznaczyć wszystko / skopiować wszystko? Czy jest tu ktoś z insertu? bo ja zaczynam tracić cierpliwość...
 

Link to postu
Godzinę temu, Jakub Z napisał:

Mogę wyeksportować do excela... ale nie mogę wczytać jako z pliku (bo to plix xls bodajże).

Czy pisze Pan o operacji na liście - Eksportuj do excela, która znajduje się na każdej liście w programie?

image.png.9ff60d9c03865deb6bcdb38d8e36a9de.png

Poniżej przesyłam prezentację schematu pliku .xml ze spisem:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<SpisInwentaryzacyjny xmlns="http://schemas.insert.com.pl/2017/SpisInwentaryzacyjny.xsd">
    <Naglowek>
      <Wykonujacy>Zenon Brzoza</Wykonujacy>
      <DataWykonania>2017-12-11</DataWykonania>
      <SymbolMagazynu>MAG</SymbolMagazynu>
    </Naglowek>
    <Pozycje>
      <Pozycja>
        <KodKreskowy>12345670</KodKreskowy>
        <Ilosc>100</Ilosc>
        <SymbolAsortymentu>TW1</SymbolAsortymentu>
        <SymbolJednostkiMiary>szt</SymbolJednostkiMiary>
        <NumerPartii>Dostawa 01</NumerPartii>
        <TerminWaznosci>2018-12-20</TerminWaznosci>
        <OpisPartii>Szybka Dostawa 01</OpisPartii>
        <Cena>123.90</Cena>
      </Pozycja>
    </Pozycje>
  </SpisInwentaryzacyjny>

 

Godzinę temu, Jakub Z napisał:

a) dlaczego spis unieważniony który nie robi pz / wz jest BLOKOWANY TRWALE, jakie to ma uzasadnienie?

Status ten oznacza, że operacja przygotowywania inwentaryzacji zastała zaniechana, a dokument pozostaje w systemie do celów historycznych. Operacja dla każdego typu dokumentu jest nieodwracalna.

16 minut temu, Jakub Z napisał:

Różnica między spisem kopiowanym a wklejonym jest gigantyczna kopiowany 30 000 k, wklejony 3 k... jak można zaznaczyć wszystko / skopiować wszystko? Czy jest tu ktoś z insertu? bo ja zaczynam tracić cierpliwość...

Sprawdzamy ograniczenia operacji. Poinformuję, jak uda się ustalić szczegóły.

Link to postu
31 minut temu, Jakub Z napisał:

Ok. Znalazłem opcję kopiuj pozycję.

1. Wchodzę w stary spis. Klikam Lista > Kopiuj pozycję.
2. Wchodzę w nowy spis. Klikam wklej pozycję.

Różnica między spisem kopiowanym a wklejonym jest gigantyczna kopiowany 30 000 k, wklejony 3 k... jak można zaznaczyć wszystko / skopiować wszystko? Czy jest tu ktoś z insertu? bo ja zaczynam tracić cierpliwość...

Proszę sprawdzić, czy pozycje, które próbuje Pan skopiować, są aktywne.

1.thumb.png.c4c612c0a1f3a80d74ea82ac18571115.png

Dodatkowo należy zweryfikować, czy podczas wklejania pozycji nie wyświetla się żaden komunikat oraz to ile pozycji zostało skopiowane do schowka.

image.thumb.png.3ae2390f3a23942997b7728f8106566e.png

Edytowane przez Przemysław Werner
  • Lubię to 1
Link to postu

Dzień dobry

 

1. Pozycje są aktywne.

2. Kopiuje 1078 pozycji z około 2200
3. Błędów nie ma. Pojawiają się przy okrężnej drodze, gdzie próbuję stworzony spis zapisać: Drukuj > Zapisz jako xml czy tam xls, a później próbuję stworzyć nowy spis z "pliku". (wkleiłem powyżej).

4. Czy jak znajdę ten spis w bazie danych / zmienię mu status to coś się popsuje? teoretycznie pz / WZ nieistnieją i ogólnie wygląda jakby on robił mniej niż każda inna inwentaryzacja... ale może się mylę i jednak gdzieś zmienia coś jeszcze? potrafi mi Pan powiedzieć?

5. Wersja to 30.0.2 :|
6. Nie umiem zajrzeć do schowka... znalazłem opcje w win10, że mogę go wyczyścić / włązyć historię / synchronizować, ale póki co nie widzę opcji "sprawdź schowek" - edukuje się jak to zrobić ;)

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
2 godziny temu, Przemysław Werner napisał:

Czy pisze Pan o operacji na liście - Eksportuj do excela, która znajduje się na każdej liście w programie?

image.png.9ff60d9c03865deb6bcdb38d8e36a9de.png

Poniżej przesyłam prezentację schematu pliku .xml ze spisem:

 

 

Prawdę mówiąc próbowałem na trzy sposoby. Mam wersję 30.0.2

 

1. "Drukuj > Zapisz jako > xml (później stwórz spis inwentaryzacyjny z pliku.. wybieram ten sam plik, który zapisałem, ale wyskakuje błąd (wklejałem wyżej).

2. Wchodzę w zablokowane unieważnieniem spisy > w górnym menu klikam lista > wyczyść schowek > kopiuj pozycje. Otwieram nowy spis wchodzę w lista, klikam wklej (niestety nie kopiuje całości tylko ograniczoną ilość pozycji :/), dodaje po około 500 rekordów... i przy kolejnych próbch dubluje te same rekordy :/

3. To eksportuj do excela znalazłem, ale nie wiem jak wykorzystać do stworzenia nowego spisu. Próbuję... niestetypróba stworzenia spisu z tego pliku skutkuje błędem. "ie można odnaleźć informacji schematu.

 

Nie wiem też jak to wykorzystać aby stworzył mi spis / lub uaktualnił dane :/

 

 

 

Link to postu

Przywróciłem domyślny widok w spsie inwentaryzacyjnym... wygenerowałem od nowa, później znowu i tym razem mam raport (w załączniku).

Ogólnie wydaje się maksymalnie można skopiować 1169 pozycji... niestety nie da się (a może się da?) zaznaczyć po 500-600 rekordów i tak bym sobie je kopiował? Niestety zaznaczanie z ctrl / shiftem nie działa :|

SpisInwentaryzacyjnyImportLog_202115.log

Link to postu

Ok. Ciach wcześniejsza wiadomość. Pan Przemysław wskazał powód.

W kopiowanym spisie były "nieaktywne produkty" (listę produktów generowało automatycznie nexo... nie wiem czemu uwzględniło nieaktywne, choć pewnie istnieje szansa n odszukanie czegoś).

 

Dla kogoś kto może trafi na ten temat:
1. Czy produkt jest aktywny lub nie... widać w "schowku" ctrl + spacja + CC (nie umiem znaleźć inaczej:P) - chodzi o ten schowek z Nexo, a nie ten z WIn10 ;)". Po wejściu do schowka w nexo:
a) UWAGA: delete kasuje produkty, a nie produkty ze schowka...
b) Należy usunąć produkty nieaktwyne... (jest taki przycisk Usuń ze schowka)
c) teraz kopiuj + wklej zadziała ;) (chociaż lubi się nexo wyłączyć/zawiesić/ale wybaczam bo działa)

SUGESTIE DLA INSERT:
1. Jeżeli coś jest NIEODWRACALNE: to informujcie to na innym ekranie niż standardowe komunikaty (które są odwracalne). Np. w kolorze czerwieni or smth, co uchroni usera przed pomyłką tego typu. 
2. W schowku wciśnięcie Delete nie powinno kasować produktu, tylko pozycje ze schowka... (moja opinia)

3. Nie wiem czemu tworząc spis i klikająć Generuj - generuje też nieaktywne produkty, a nie pozwala wkleić nieaktywnych produktów O_O

4. Nadal nie rozumiem, czemu akurat inwentaryzacja ma tak hardcore'owy nieodwracalny status ;)

Edytowane przez Jakub Z
Pan Przemysław wskazał rozwiązanie, a ja je przegapiłem.
Link to postu
Godzinę temu, Jakub Z napisał:

a) UWAGA: delete kasuje produkty, a nie produkty ze schowka...
SUGESTIE DLA INSERT:
2. W schowku wciśnięcie Delete nie powinno kasować produktu, tylko pozycje ze schowka... (moja opinia)

 

Absolutnie popieram. 

Z rok temu pisałem ten sam postulat w jednym z wątków.

Klawisz DEL powinien kasować tylko i wyłącznie z schowka pozycje (a nie kasować definitywnie).

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.01.2021 o 17:11, Jakub Z napisał:

1. Jeżeli coś jest NIEODWRACALNE: to informujcie to na innym ekranie niż standardowe komunikaty (które są odwracalne). Np. w kolorze czerwieni or smth, co uchroni usera przed pomyłką tego typu. 

Nie planujemy zmian w tym zakresie w najbliższym czasie.

W dniu 5.01.2021 o 17:11, Jakub Z napisał:

2. W schowku wciśnięcie Delete nie powinno kasować produktu, tylko pozycje ze schowka... (moja opinia)

Zapisaliśmy temat do rozważenia.

W dniu 5.01.2021 o 17:11, Jakub Z napisał:

3. Nie wiem czemu tworząc spis i klikająć Generuj - generuje też nieaktywne produkty, a nie pozwala wkleić nieaktywnych produktów O_O

Nie potwierdzamy takiego zachowania, zachowanie zostało sprawdzone dla generowania z grup.

W dniu 5.01.2021 o 17:11, Jakub Z napisał:

4. Nadal nie rozumiem, czemu akurat inwentaryzacja ma tak hardcore'owy nieodwracalny status ;)

Do kolejnej wersji zimowej postaramy się poluzować kontrolę w tym zakresie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...