Skocz do zawartości

Obsługa przesyłek kurierskich.

Polecane posty

Myślę, że skoro planowana jest obsługa poczty to tak samo powinno stać się z naszymi kurierami.

Mam tylko jedną uwagę, zazwyczaj strony firm kurierskich posiadają dodatkową funkcjonalność np. śledzenie paczki itp. Jeżeli udało by się przenieść taką funkcjonalność byłoby znakomicie. Można by informować z automatu klienta np. mailem o statusie jego paczki, byłaby też pełna kontrola nad naszymi paczkami ponieważ często zdarza się że kurier nie doręcza paczki w wyznaczonym czasie lub jest problem np z adresem klienta, sello wtedy informowałby nas o takim fakcie na podstawie statusu przesyłki. Znalazło by się pewnie wiele innych pomysłow na wykorzystanie takiej funkcjonalnośći.

 

Oczywiście musielibyście dogadać się z firmami kurierskimi w kwesti udostępnienia ich API, ale jeśli byłby z tym problem pozostaje przecież parsowanie ich stron.

Link to postu

Ja korzystam z Glsu.

Ich aplikacka do tworzenia paczek i ich śledzenia zawiera się na stronie www. Strona pozwala na wczytanie pliku listą paczek. Udostępniają strukturę takiego pliku.

Jeżeli chcecie się temu przyjrzeć z bliska udostępnie moją stronę.

Na początek dobre i to.

 

Ja jednak liczę na pełną integracje z sello z możliwością śledzienia przesyłek i wykorzystaniem np. powiadomień sello włącznie :)

Link to postu

Moze troszke offtopicowo, ale poczta straszy strajkiem i mam pytanko czy zaloga sello byla by w stanie nam sprzedawcom szybko(jesli tak to w jakim czasie) pomoc w jakikolwiek sposob zmienic dostawce przeszylek? Mam tu oczywiscie na mysli szablony drukow, bo gleboko watpie, ze np InPost przyjmie paczki/listy z drukami PP.

Czyli w skroceie... czy dacie rade szybko udostepnic pliki do podmiany zeby korzystac z dnia na dzien z InPostu?

Link to postu

Ja od dawna korzystam z InPostu.Wystarczy książka nadawcza z sello - na książce naklejamy kody kreskowe z numerami nadania. Aby rozróżnić przesyłki PP i InPostu, w słownikach w dostawa dodatkowo dodałem InPost, więc nie ma problemu. Oczywiście powinna być możliwość dodania nowego dostawcy, dla którego możliwe by było drukowanie książek nadawczych. 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Ja również poproszę UPS, trochę to zadziwiające, że tyle czasu minęło, a nic jeszcze nie zrobiono dla przesyłek kurierskich, przecież takich jest coraz więcej, klienci są bardziej wymagający i cenią sobie jakość przesyłek kurierskich.

Mam umowę z UPS i z chęcią zacznę korzystać z Sello, gdy taka funkcjonalność się pojawi.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...