Skocz do zawartości

Sello a Subiekt GT - synchronizacja - błędy - POMÓŻCIE !!!

Polecane posty

Jaki dokument?  Do transakcji, dla której Sello zgłasza brak połączenia z Subiektem?  Wystawiany jest za pośrednictwem Sfery, zewnętrznym programem.  Dokumenty końcowe tworzę w ten sposób już od dłuższego czasu, ze względu na konieczność pewnych przeróbek w zamówieniu przed wystawieniem paragonu/faktury, a możliwość wystawiania tak zamówień dorobiłem w weekend.

Link to postu

Dokładnie - jeśli przy tworzeniu zamówienia do jakiejś transakcji pojawia się błąd połączenia z Subiektem to występuje on już przy każdej próbie synchronizacji.  Co ciekawe zamówienia do innych transakcji (również pobranych z Allegro później) generalnie się tworzą - oczywiście z wyjątkiem sytuacji, gdy pojawi się kolejna z takim błędem.

Widzę jednak, że skupiasz się na synchronizacji towarów.  Wydaje mi się, że to niewłaściwy kierunek - z objawów wnioskuję, że jest to raczej efekt uboczny problemów z tworzeniem zamówień.  Jak już zresztą wspominałem rzecz nie dotyczy tylko utworzenia zamówienia do danej transakcji - w momencie, kiedy zamówienia tworzę i podpinam zewnętrznie Sello nie umie później z nimi nic zrobić - ani edytować, ani usunąć, ani nawet pokazać podglądu.

Link to postu

Można by jeszcze włączyć dokładniejsze logowanie komunikacji z Subiektem, szczegóły odeślemy jak zwykle z sello@insert.com.pl

 

Nie skupiam się na towarach, raczej chcę namierzyć w jakiej sytuacji powstaje błąd. Może po obejrzeniu logów gdy ten błąd wystąpi będzie wiadomo coś więcej.

Link to postu

Mnie wczoraj i przedwczoraj także nie chciały się tworzyć zamówienia. Wcześniej nie było tego. W innym wątku @tadzimir poradził mi:

 

"To kwestia ustawień w Subiekcie i instalacja nowego Sello raczej tu nic nie zmieniła.  Parametry->Kontrahenci->Dodatkowe->Kontrola NIP" - ustawiłem na 'brak kontroli' i zrobiło zamówienia. Poprzednie ustawienia działały OK przy wcześniejszym sello. Może o to chodzi i u Was?

 

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam

 

Ponownie proszę o pomoc

 

Z transakcji które pobrał Sello z Allegro tworzę ZK w subiekcie i tu wszystko jest ok, ale później Sello pobiera mi to zam. z subiekta tak jak by było tworzone ręcznie w subiekcie i na samym końcu mam w Sello dwa zam o tym samym nr. Zk.

 

Pozdrawiam 

Link to postu

Czy to pierwsze zamówienie, które jest utworzone z Sello ma w Sello powiązanie z transakcją? Sello przy imporcie zamówień sprawdza czy takiego zamówienia nie ma powiązanego z transakcją aby zapobiegać takiej sytuacji właśnie. Może się to teoretycznie zdarzyć, jeśli Sello wygeneruje zamówienie ale np w międzyczasie Subiekt przestanie działać i nie zwróci numeru zamówienia - wtedy Sello nie zapisze tego numeru i śladu po nim nie będzie w bazie Sello.

Link to postu

Transakcja jest powiązana z zam. z subiekta i ten sam nr zk. pobiera z subiekta jako nowe zam, różnica jest taka, że zam.  z sello w pozycji transakcja ma przypisane tylko produkt a importowane z subiekta ma już produkt i koszt transportu, który tworzy się z automatu przy generowaniu zk w subiekcie.

 

Pozdrawiam

Link to postu
  • 1 rok później...

 

Połączenie z InsERT GT niedostępne

- Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji

Szczegóły: Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji NAZWA AUKCJI (.........): Brak połączenia z programem sprzedaży, połączenie jest wymagane do wykonania operacji

 

 

 

U mnie taka sytuacja nastąpiła ni z gruszki ni z pietruszki.

Rozwiązanie:

Administracja -> Zewnętrzny system sprzedaży -> Połączenie -> Użytkownicy w systemie sprzedaży -> klikasz na użytkownika i wprowadzasz hasło użytkownika do subiekta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...