Skocz do zawartości

Wystawianie aukcji "Przygotowanie" Znikają przygotowane aukcje

Polecane posty

Wystawianie aukcji i ich obsługa.

Jakiś nie bardzo mogę zrozumieć ten program wałczę z nim tydzień i mimo jego zalet to chyba z niego zrezygnuje bo jest strasznie skomplikowany.

 

Nie umiem się znaleźć przy wystawianiu aukcji, najpierw dodaje sobie wszystko do zakładki „Towary” mam kategorie porobione i wszystko pięknie ale nie pojmuje tego mechanizmu przy wystawaniu aukcji.

Jak przygotowuje aukcje to ona zapisuje się w  „Aukcje-Przygotowane” no ok wszystko pięknie tylko dlaczego po wystawieniu aukcji one z tamta znikają?

 

Z tego co widzę to żeby wystawić kolejny raz np. po zakończeniu to musze przejść do zakładki zakończone, tylko ze tam nie można jej edytować aby cos zmienić i musze użyć opcji „Wystaw ponownie w sklepie” żeby cokolwiek można było z nią zrobić tylko ze nie zawsze wystawiam wszystko na raz bo nie zawsze mam np. drzwi w danym kolorze to z tego co widzę po np. 3 miesiącach użytkowania programu będę miał po 10 takich samych aukcji i za każdym razem będę musiał tracić czas na szukanie odpowiedniej aukcji.

 

Wszystko by było pięknie jak by z panelu „Przygotowane” one po prostu nie znikały po wystawieniu i żeby można było zaznaczać PTASZKIEM którą aukcje chce się wystawić. Niech ten Panel będzie jako magazyn i żeby wszystkie aukcje tam się zapisywały a nie pomiędzy 10 panelami ich później szukać. Może to u mnie jakiś błąd jest ze one stamtąd znikają ?

 

A i już się poddałem wystawiłem aukcje „Quick Loaderem” bo za problematyczny ten wasz program.

 

 

 

Link to postu

ach ci początkujący  ;D:P

 

to dobrze że aukcje znikają z przygotowalni po wystawieniu. po co tam mają być?

jeśli przygotujesz następne aukcje, to jak rozróżnisz, które już wystawiłeś a które nie.

 

aukcje wystawione możesz zobaczyć w zakładce aukcje pod każdym towarem.

 

jak chcesz aukcję wystawić ponownie, to klikasz tą aukcję a z prawej strony masz opcję "wystaw ponownie"

i po sprawie. głowa do góry.  8)

Link to postu

INKASTYL - nie masz racji. Zdecydowanie powinien byc folder (niech będzie jakiś ew osobny) gdzie mogę sobie pogrupować przygotowane stałe aukcje do ciągłego wystawiania. W tej chwili aukcje po wystawieniu znikają i potem muszę grzebać i od nowa wyszukiwać co mam a co nie wystawić. Niektóre aukcje powtarzam w różnych odstępach czasu i wyszukiwanie ich w ogólnym folderze "zakonczone" gdzie są wzajemnie poprzeplatane jest szalenie uciążliwe. Dużo wygodniej byłoby mieć przygotowane kilkaset aukcji które mogę sobie grupować tematycznie i w zależności  od potrzeb wystawiać w dowolnym momencie. Nieraz wystawiam tą sama aukcję z róznymi opcjami i teraz muszę wyszukiwać , edytować każdą, oby wszystko sprawdzić. Myslę że funkcjonalność której dopomina się KARIZMO byłaby znakomita. Brak takich mozliwośći uważam w tej chwili akurat za najwiekszą wadę tego programu.

Link to postu

Czyli jednak miałem racje ;-)

 

Powiem wam tyle dopóki nie będzie STAŁEGO magazynu i MINIATUREK to nadal korzystam z Quick Loader-a a za ten program podziękuje (gdzie się zgłosić po wpłacone 10 zł) ;-) bo myślałem ze to jakieś ograniczenie programu i ze pełna wersje trzeba wykupić.

 

Link to postu

Dużo wygodniej byłoby mieć przygotowane kilkaset aukcji które mogę sobie grupować tematycznie i w zależności  od potrzeb wystawiać w dowolnym momencie

 

więc może zastosowanie ADMINISTRACJA / SŁOWNIKI / GRUPY AUKCJI by Ci pomogło ?

Nie, to nic nie daje.

Przydalby sie magazyn gotowych aukcji... tak zeby kliknac i odrazy wystawic, bez szukania, szablonow i innych cudow.

Link to postu

Albo jesli nowa zakładka to duzo pracy ( czyli mogła by być później ) to moze po prostu jakiś checkbox w aukcji i zaznaczenie lub nie oznacza że wystawiana aukcja ma zniknąć albo nie po wystawieniu. to by chyba było najprostsze a jednocześnie nie burzyłoby całości. Komu potrzebne to sobie zaznacza i tyle .... Może zgłosimy to Bartkowi ?

Link to postu

Ja bym to widzial troszeczke inaczej. Swego czasu probowalem przeforsowac (bezskutecznie :( ) dodatkowa zakladke, tak zeby miec 3 "poziomy" aukcji: do wystawienia, gotowe(a nie do wystawieani) oraz calkiem nie gotowe w trakcie robienia.

To by moglo byc pewnym rozszerzeniem tego pomyslu. Mianowicie mozna by zrobic zakladke z "magazynem aukcji", ale nie takim jak jet teraz w postaci zakonczonych, bo tam jest niezly smietnik i rzeczywiscie trudno jest znalezc jakas starsza aucke (np towar sezonowy), tylko wrzucac tam najnowsze aukcje z zakonczonych, tak zeby byly na przykald powiazane z konkretnym towarem.

Dzieki takiemu rozwiazaniu mielibysmy po jednej gotowej aukcji dla danego towaru, a zarazem byla by to najswierzsza aukcja czyli taka, ktora sie zakonczyla jako ostatnia.

Oczywiscie musialaby byc opcja kasowania aukcji, ktore byly wystawiane jednorazowo :).

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Ja się na razie zdecydowałem na Menedżera z Allegro - tam jak widzę, można mieć taki stały magazyn - powoli go tworzę do wystawiania aukcji. Zawsze to pomoc, bo teraz w sello trzeba i tak sprawdzać jakie koszty wysyłki są do kasowania, bo się dodają znikąd... wszystkie aukcje z zakładki "wszystkie" mają dodany list polecony! chociaż niektóre są do wysyłki tylko kurierem... ech... A żeby nie było tak czarno to dodam, że jak dla mnie sello się super nadaje do obsługi wysyłek, od momentu sprzedaży towaru jest dużą pomocą.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Nadal tak samo. Magazyn aukcji jest przewidziany do wersji 1.6. Jednak przez wzgląd na opóźnienia spowodowane bieżącymi sprawami i wypuszczeniem dwóch łatek (jedna wyjdzie na dniach) wersja ta się jeszcze nie ukazała.

 

Czy można uzyskać informacje, co poza magazynem wejdzie do 1.6?

Przygotowuję się do pełnego wykorzystania sello do wystawiania aukcji z subiekta i taka wiedza mogła by być pomocna.

Oczywiście zapytam też o przewidywany termin wersji 1.6 i o to co będzie w łatce?

Link to postu

W łatce, w zasadzie w pełnej wersji 1.5.2 będzie poprawka pobierania maili.

 

W tej chwili do wersji 1.6 jest rozwiązanych ponad 40 błędów i sugestii jednak nie dysponuję opracowaną listą zmian w tej chwili a zrobienie jej zabiera chwilę czasu. Są tam rozwiązania błędów takich, które zmuszają użytkownika do dodatkowych działań, np z wykorzystaniem poleceń SQLa (wymuszanie pobieranie parametrów, uszkodzona konfiguracja listy, problem z kluczem webApi etc).

Dodanych jest też kilka udogodnień, jak kolumny z symbolem towaru w transakcji, dodano też listę ostatnio edytowanych obiektów, która mam nadzieję pomoże ogarnąć trochę lepiej to co się robiło przed chwilą. Poprawiono też wycieki pamięci i miejsca w których Sello potrafiło się zamknąć. Dodano kilka filtrów w modułach zgodnie z ostatnimi sugestiami na forum.

 

Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia więc na wersję 1.6 liczyłbym gdzieś raczej w drugiej połowie czerwca.

 

Link to postu

W łatce, w zasadzie w pełnej wersji 1.5.2 będzie poprawka pobierania maili.

 

W tej chwili do wersji 1.6 jest rozwiązanych ponad 40 błędów i sugestii jednak nie dysponuję opracowaną listą zmian w tej chwili a zrobienie jej zabiera chwilę czasu. Są tam rozwiązania błędów takich, które zmuszają użytkownika do dodatkowych działań, np z wykorzystaniem poleceń SQLa (wymuszanie pobieranie parametrów, uszkodzona konfiguracja listy, problem z kluczem webApi etc).

Dodanych jest też kilka udogodnień, jak kolumny z symbolem towaru w transakcji, dodano też listę ostatnio edytowanych obiektów, która mam nadzieję pomoże ogarnąć trochę lepiej to co się robiło przed chwilą. Poprawiono też wycieki pamięci i miejsca w których Sello potrafiło się zamknąć. Dodano kilka filtrów w modułach zgodnie z ostatnimi sugestiami na forum.

 

Jest jeszcze trochę rzeczy do zrobienia więc na wersję 1.6 liczyłbym gdzieś raczej w drugiej połowie czerwca.

 

 

Dzięki za informacje. Czy magazyn będzie współpracował ze stanami magazynowymi z subiekta?

Link to postu

A można szerzej?

 

Proszę szerzej. Wyobrażam sobie planowany magazyn jako magazyn gotowych "aukcjo-opisów" ze wszystkimi parametrami (parametry aukcyjne ustawiam sam tworząc pozycję w magazynie, wygląd aukcji pobiera się z szablonu graficznego sello a dane towaru z subiekta). W związku z tym, wchodzę do magazynu tychże, gdzie pokazuje mi ile mogę wystawić przedmiotów danego towaru (stan pobrany przez sello z subiekta) i... wystawiam poszczególne towary. Chyba, że się mylę co do idei magazynu?

Link to postu

Kompletnie nie rozumiem problemu. Sello ma wbudowane możliwości pozwalające osiągnąć taki efekt jak 'Magazyn aukcji do wysłania'. Wystarczy poprawnie za pierwszym razem zdefiniować sobie:

1. Ogólny szablon (wygląd) - zakładka 'Aukcje->Szablony opisów'

2. Konkretny szablon dla danego towaru, lub typu towarów - zakładka 'Aukcje->Szablony'

3. Zdefiniować towar i podpiąć pod niego odpowiedni Szablon, lub Szablony

4. Dodać towar do grupy 'Do wystawiania'

 

Teraz wystawianie jest banalne:

- Idziemy do zakładki towary,

- ustawiamy filtr 'Towary z grupy' na 'Do wystawiania',

- zaznaczamy wszystkie (ctrl-a), klikamy 'Wystaw z szablonu',

- zaznaczamy trzecią opcję czyli 'Użyj wszystkich szablonów związanych z towarem'.

 

Koniec (chyba, że w szablonie nie zaznaczyłeś opcji 'Gotowe do wysłania', to jeszcze trzeba sobie oblookać co jest gotowe do wysłania, i zaznaczyć przy każdej aukcji, że jest ok').

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...