Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Witam,

 

Mogę zrozumieć, że macie problemy, ale nie po to Ja oraz inny użytkownicy programu płacą pieniądze aby się męczyć.

Wasze oprogramowanie jest bardzo przyjazne dla użytkownika i szczególnie pomocne w allegro. Ale jeżeli ma tyle błędów to staje się zbędnie zainstalowaną aplikacją na komputerze i do tego jeżeli nikt nie prowadzi jakiejś dokumentacji co zostało wysłane to sprzedawcy są głęboko w d...

 

Co ma mnie interesować, że wy pracujecie jak moi klienci oczekują na paczki a Ja nie jestem w stanie ich wysłać aby się nie pomylić.

 

Z mojej strony ostatni raz czekam na rozwiązanie problemu po czym stracicie klienta.

 

A błąd jak wyżej u kolegi :

Pobieranie nowej wersji kategorii ( pobiera 30% ) po czym,

 

W trakcie aktualizacji parametrów specyficznych dla konta w serwisie wystąpił błąd.

Nie udało się poprawić konta ****

Nieokreślony błąd.

 

oraz 10x

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WEBAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Link to postu

Ile może potrwać rozwiązanie tego problemu?

Jest to kwestia godzin czy dni?

Czy może mi ktoś powiedzieć jak długo trwała naprawa w przypadku poprzednich awarii?

 

 

 

do tej pory zamykało się to w ciągu jednego dnia tzn rano problem a około 18/20 było już ok. Tak jak również ktoś tu napisał spowodowane to jest przeciążeniami co jest kluczowym błędem działania tego programu.

Link to postu

Wersja korzystająca z dwóch kluczy webApi będzie w tym tygodniu. Niestety przez pewne komplikacje przygotowanie wersji potrwało dłużej niż przewidywaliśmy.

Wspominałem o takim rozwiązaniu parę tygodni temu ale wtedy mój pomysł został zbagatelizowany stwierdzeniem, że pracujecie nad innymi rozwiązaniami optymalizującymi pobieranie danych z Allegro. Widać, że nie było sensu czekać tylko wcześniej zaaplikować takie doraźne rozwiązanie jak dwa drugi klucz webapi

Link to postu

Nic to nie daje, kurcze mam 17:05 i nic nie mogę zrobić.

Płacę za Sello, płacę allegro i co?Co??

Kto zacznie ponosić koszty  za straty!

Dwa tygodnie temu to samo.

Pobieranie kategorii dochodzi 70% ok. i sławetny błąd:

W trakcie ostatniej operacji wystąpił błąd

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WEBAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

 

Kurcze. A odbijanie piłeczki męczące. Piszę, pisałem na forum.

Piszę do Allegro............

 

Trzeba coś zrobić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

W allegro twierdzą:

1. Dziękuję za list.

 

Uprzejmie wyjaśniam, iż serwis Allegro wyłącznie udostępnia klucz WebAPI, nie prowadzi natomiast wsparcia dla aplikacji działających w jego oparciu.

 

W związku z tym sugerowałbym Panu kontakt z twórcami oprogramowania użytkowanego przez Pana.

 

Z poważaniem,

 

 

 

 

2.Dziękuję za list.

 

Przykro mi, jednak stanowisko Serwisu w tej kwestii zostało Panu przedstawione.

 

Jeszcze raz proszę Pana o kontakt z pracownikami producenta oprogramowania.

 

O wszelkich zmianach dotyczących WebAPI informujemy na stronie:

 

http://allegro.pl/webapi/

 

Z poważaniem,

 

Link to postu

Właśnie niedawno wykupiłem abonament na następny rok i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem ?

Może łaskawie ktoś odpowie kiedy ten program zacznie być w pełni funkcjonalny bo jak na razie to nie widzę ze strony twórców żadnego zainteresowania dzisiejszym problemem.

Oprócz krótkiego wpisu że coś się tam wydłużyło nie ma żadnej wzmianki kiedy to zacznie działać !!

Link to postu

Tia, miałem pewne nadzieje, że po 18, jak część firm przestanie działać, pójdzie łatwiej, i faktycznie - wreszcie (również po ok. 10 godzinach) pobrało parametry i mogę zacząć obsługę...

 

Mam sugestię do Sello Team - nie wiem, czy wykonalną, bo nie znam szczegółów funkcjonowania WebAPI, ale jeśli nie jest wykonalna to należy naciskać na Allegro, żeby zmienili WebAPI:

Zmieńcie sposób pobierania kategorii tak, żeby po błędzie (przynajmniej tym od limitu minutowego) _kontynuował_ pobieranie zamiast ruszać z nim od początku.  Gdyby takie rozwiązanie było zastosowane to dziś pobranie kategorii wymagałoby 2 lub maks. 3 prób zamiast kilkudziesięciu...

Link to postu

Wczoraj po godz 18 wszystko działało, dzisiaj przed 9 sprawdzałem w pracy i też działało, dopiero teraz się znów pochrzaniło. Tym razem listę kategorii mam aktualną ale żadnych aukcji i transakcji i tak nie ściąga. Kończy się od razu komunikatem że limit wywołań API przekroczony.

 

Wniosek - działa jak jest małe obciążenie allegro. Ale taki stan nie może trwać, trzeba coś zmienić... tylko nie wiem czy to bardziej winna sello czy allegro przez te ich zmiany.

Link to postu

jac dobrze napisane.

 

To jest jakaś paranoja co rusz cena idzie w górę a JAKOŚĆ OBSŁUGI ZNACZNIE W DÓŁ !!!

 

Kiedy insert zacznie traktować nas poważnie i zacznie robić wymagane poprawki z wyprzedzeniem a nie dopiero wtedy kiedy jest już po czasie.

 

Kiedyś ktoś pisał na forum nad złożeniem pozwu zbiorowego do sądu - chyba trzeba będzie zacząć zbierać chętnych.

 

Link to postu

jac dobrze napisane.

 

To jest jakaś paranoja co rusz cena idzie w górę a JAKOŚĆ OBSŁUGI ZNACZNIE W DÓŁ !!!

 

Kiedy insert zacznie traktować nas poważnie i zacznie robić wymagane poprawki z wyprzedzeniem a nie dopiero wtedy kiedy jest już po czasie.

 

Kiedyś ktoś pisał na forum nad złożeniem pozwu zbiorowego do sądu - chyba trzeba będzie zacząć zbierać chętnych.

 

Jak juz sie zbierzecie do kupy i splodzicie ten pozew to proponuje cala ta jeczaca kupa zakupic Allegrowy MS i z jeczeniem przeniesc sie na Allegrowe forum ::)

Link to postu

Witam,

lekkie problemy z ran były, ale jakoś się udało pobrać dane i w miare normalnie pracować.

 

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze, ale w pewnym sensie tez sie tego tyczy "Minutowy limit wywołań dla tego klucza WEBAPI został przekroczony. Proszę spróbować później."

 

mianowicie probuje wystawic aukcje wyskakuja zamiennie 2 komuniakty:

1.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WEBAPI został przekroczony. Proszę spróbować później. (0x80004005).

Rozumiem to przez obciazenie klucza WEBAPI.

 

2.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru:  (0x80004005)

 

Wszystkie kategorie pobrane, HF1 zainstalowany...

Problem się często powtarza, nieraz zmiana kategorii pomaga,ale nie w tym przypadku.

 

Macie jakies pomysły jak to rozwiazac?

Link to postu

Witam Kolegów.

Dotyka mnie ten sam problem co Was.

Do dnia dzisiejszego do godziny 12 wszystko działało bez problemów.

 

Ale z rana doinstalowałem poprawkę sello_1_6_1_HF1 którą wcześniej jakoś przegapiłem. No i mam ten sam problem z odbieraniem aukcji:

"Minutowy limit wywołań dla tego klucza WEBAPI został przekroczony. Proszę spróbować później."

Może ktoś wie czy to jest przypadek czy gdzieś tu tkwi problem? Do dziś nigdy nie miałem problemu z pobieraniem CZEGOKOLWIEK z allegro.

Pozdrawiam

Link to postu

Ale z rana doinstalowałem poprawkę sello_1_6_1_HF1 którą wcześniej jakoś przegapiłem. No i mam ten sam problem z odbieraniem aukcji:

"Minutowy limit wywołań dla tego klucza WEBAPI został przekroczony. Proszę spróbować później."

Może ktoś wie czy to jest przypadek czy gdzieś tu tkwi problem? Do dziś nigdy nie miałem problemu z pobieraniem CZEGOKOLWIEK z allegro.

Pozdrawiam

 

Raczej przypadek, ale 100% pewności nie mam - w 1.6.1 jest dodanych trochę nowych funkcjonalności, być może zwiększa to obciążenie klucza.  ATSD jeśli dotąd nie miałeś _żadnych_ problemów z komunikacją z Allegro to gratuluję - ja generalnie mam niewielkie (z wyjątkiem dnia wczorajszego), ale jak czytam niektóre wątki na forum to i tak jest nieźle ;)

 

2.

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nieprawidłowa wartość parametru:  (0x80004005)

 

Wszystkie kategorie pobrane, HF1 zainstalowany...

Problem się często powtarza, nieraz zmiana kategorii pomaga,ale nie w tym przypadku.

 

Hmm, dokładnie tak, bez nru tego parametru?  Tak czy inaczej spróbuj wejść w zakładkę Specyficzne tej aukcji, a następnie ją zapisać ("OK") - jeśli to nie pomoże to pobierz parametry serwisu z wymuszeniem (Ale lepiej się z tym wstrzymaj do wieczora... tzn. teraz już _raczej_ powinno być OK), a potem znowu przejdź do Specyficzne i zapisz.

Link to postu

 

 

Raczej przypadek, ale 100% pewności nie mam - w 1.6.1 jest dodanych trochę nowych funkcjonalności, być może zwiększa to obciążenie klucza.  ATSD jeśli dotąd nie miałeś _żadnych_ problemów z komunikacją z Allegro to gratuluję - ja generalnie mam niewielkie (z wyjątkiem dnia wczorajszego), ale jak czytam niektóre wątki na forum to i tak jest nieźle ;)

 

 

Moze i przypadek ale ja mam wersje 1.5.0 i rowniez do wczoraj bylo wszystko ok wiec cos z tym obciazeniem w nowszych wersjach chyba raczej napewno bedzie :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...