Skocz do zawartości

Sello 1.5 - do pobrania, lista zmian

Polecane posty

Poprawki kosmetyczne bardzo na +. Wreszcie nie mam burdelu w trwających aukcjach...

 

Ale namierzyłem drobny błąd. Nie działają mi linki w transakcjach, w zakładce 'Pokaż w serwisie'. Żadne, ani do zgrupowanych produktów (stron aukcji), ani do Strefy Sello, czy też formularzy zwrotu prowizji. Link się niby klika, a przeglądarka nic o tym nie wie.

 

Edit: noo dobra, to chyba nie u Was błąd. Reset firefoxa pomógł ;)

Link to postu

Przy koszcie minimalnym program wpisuje u mnie 10 zł, co powinien wpisywać przy ustawieniu minimalny, ale większy od 0. W wersji 1,4 było 0 i to było dobrze.

Proszę o szczegóły, jakich aukcji to dotyczy (numery aukcji), jakie tam były koszty, coś żeby można było ten błąd powtórzyć.

To chyba nie o to chodzi, jakie to są aukcje, tylko o założenie, jaki domyślny koszt transakcji ma wpisywać Sello według wyboru w parametrach transakcji. Jeżeli drugi wybór nazywa się "minimalny, ale większy od zera", to ten pierwszy "minimalny" logicznie powinien być równy zeru; no bo zakładam, że mniejszy być nie może. Powtarzam, w wersji 1.4 to działa.

Link to postu

Gdy klikam "wystaw ponownie w sklepie" i zaznaczam aby sello wystawiło taką sama ilość jak w aukcji źródłowej-wystawia tyle sztuk, ile jeszcze zostało na aukcji.

Jest to bardzo irytujące, i choć w liście zmian wersji 1,5 pisze że błąd wyeliminowany-wersji beta albo to nie dotyczy, albo twórcy o tym nie wiedzą.

Link to postu

To chyba nie o to chodzi, jakie to są aukcje, tylko o założenie, jaki domyślny koszt transakcji ma wpisywać Sello według wyboru w parametrach transakcji. Jeżeli drugi wybór nazywa się "minimalny, ale większy od zera", to ten pierwszy "minimalny" logicznie powinien być równy zeru; no bo zakładam, że mniejszy być nie może. Powtarzam, w wersji 1.4 to działa.

Ja wiem jak to działa od środka więc skoro pytam o to jakie koszty są na aukcji to widocznie mam powód. Bez tego błędu nie potwierdzam bo było sprawdzone - i działa. Przy błędach bardzo istotne jest odtworzenie środowiska użytkownika, które bardzo często ma kluczowe znaczenie.

 

Chociaż jeśli dobrze zrozumiałem, to najmniejsza wartość w zaznaczonych opcjach to 10PLN i ustawiony jest koszt minimalny - a to logicznie rzecz biorąc da 10PLN a nie 0. Minimalny nie oznacza 0, oznacza minimalną wartość jaka jest ustawiona na aukcji. Jeśli któryś z kosztów jest darmowy to wtedy przy tej opcji ustawi się 0. W wersji 1.4 powtarzam było to błędnie liczone - co akurat zbieg okoliczności, że w tym przypadku działało tak a nie inaczej.

 

Jako, że jest potrzeba to do wersji 1.5 zostanie dodana jeszcze jedna możliwość - koszt ustalony ręcznie. Dodam jeszcze, że te opcje są tymczasowe i jest to reakcja na zmiany sposobów wysyłki na Allegro. Docelowo planujemy wprowadzenie powiązań pomiędzy dostawami Sello a sposobami wysyłki na Allegro.

Link to postu

To chyba nie o to chodzi, jakie to są aukcje, tylko o założenie, jaki domyślny koszt transakcji ma wpisywać Sello według wyboru w parametrach transakcji. Jeżeli drugi wybór nazywa się "minimalny, ale większy od zera", to ten pierwszy "minimalny" logicznie powinien być równy zeru; no bo zakładam, że mniejszy być nie może. Powtarzam, w wersji 1.4 to działa.

Ja wiem jak to działa od środka więc skoro pytam o to jakie koszty są na aukcji to widocznie mam powód. Bez tego błędu nie potwierdzam bo było sprawdzone - i działa. Przy błędach bardzo istotne jest odtworzenie środowiska użytkownika, które bardzo często ma kluczowe znaczenie.

 

Chociaż jeśli dobrze zrozumiałem, to najmniejsza wartość w zaznaczonych opcjach to 10PLN i ustawiony jest koszt minimalny - a to logicznie rzecz biorąc da 10PLN a nie 0. Minimalny nie oznacza 0, oznacza minimalną wartość jaka jest ustawiona na aukcji. Jeśli któryś z kosztów jest darmowy to wtedy przy tej opcji ustawi się 0. W wersji 1.4 powtarzam było to błędnie liczone - co akurat zbieg okoliczności, że w tym przypadku działało tak a nie inaczej.

 

Jako, że jest potrzeba to do wersji 1.5 zostanie dodana jeszcze jedna możliwość - koszt ustalony ręcznie. Dodam jeszcze, że te opcje są tymczasowe i jest to reakcja na zmiany sposobów wysyłki na Allegro. Docelowo planujemy wprowadzenie powiązań pomiędzy dostawami Sello a sposobami wysyłki na Allegro.

Ok, u mnie są podane wszystkie koszty z wyjątkiem listów ekonomicznych i priorytetowych. Co do aukcji, jest to z szablonów na wszystkich, można to zobaczyć na Allegro u użytkownika promiz. A w takim razie jaka jest różnica między kosztem minimalnym a minimalnym, ale większym od zera? Odbiór osobisty zawsze jest darmowy, więc jeżeli jest przewidziany, koszt minimalny powinien wynosić 0.

Link to postu

Odbiór osobisty nie jest brany pod uwagę. Brane są tylko koszty z listy.

 

minimalny - minimalna wartość (w tym 0) z zadeklarowanych opcji wysyłki na aukcji

minimalny, ale większy od zera - minimalna wartość (bez 0) z zadeklarowanych opcji wysyłki na aukcji.

To czy w takim razie będę miał możliwość ustawienia w jakiś sposób, żeby było 0?

Link to postu

DPd tez ma podobinie. nazwisko, adres email telefon...

wszytsko wrzuca sie poprzez eksportowany plik CSV z przecinkami

 

Ktos chetny na programik, ktory wygeneruje plik CSV z danymi do wysylki??

 

Dzisiejszy wieczor byl owocny i praktycznie mam skonczone takie rozwiazanie, ktore na podstawie danych z "do paczek" jest w stanie wygenerowac plik CSV. Dziala prawie dokladnie, tak jak moje rozwiazanie dla UPS, z ta roznica, ze trzeba odpalic program i kliknac przycisk, a w wyniku bedzie plik *.csv :].

Link to postu

Przy prubie dezaktywacji konta pojawia się błąd #3092 , co to może być?

Czy w tle nie trwa może synchronizacja? Proszę też sprawdzić czy konto ma podpięty e-mail w danych konta i odpiąć go (chociaż ten błąd był już poprawiany)

 

To czy w takim razie będę miał możliwość ustawienia w jakiś sposób, żeby było 0?

tak

 

Link to postu

Co do Siódemki, od jakiegoś czasu rozmawiam z ich fachmenem od oprogramowania i napisał on aplikację do współpracy z Sello w dużej mierze korzystając z moich uwag jako użytkownika. W tej chwili jest to wersja, która spełnia już moje oczekiwania. Uzyskałem również zgodę na poinformowanie o niej tutaj. Program można pobrać ze strony http://www.pejoter.cba.pl/. Myślę, że jest parę osób chętnych.

Link to postu

Robienie wersji minimum pod jednego kuriera (Siódemka) jest dobrym rozwiązaniem prawdopodobnie tylko w Pana przypadku. Natomiast my musimy zadbać o wszystkich użytkowników czyli znaleźć "złoty środek". Na to potrzeba czasu

Wolałbym zobaczyć na kolejnej liście zmian w nowej wersji info: "Dodano eksport paczek do firmy kurierskiej... X" niż kolejny raz czytać, ze wszystkich nie da się uszczęśliwić i potrzeba złotego środka. Najlepszym złotym środkiem byłoby dorabiać po np. jednej firmie kurierskiej w każdej nowej wersji/poprawce.

Link to postu

na początek powstanie zapewne eksport do xml. Do tego pewnie powstanie mechanizm dodawania tzw transformat xslt na zasadzie wtyczek do Sello, które z tego xmla będą już wypluwać co tam kto sobie zażyczy (txt, html, csv, inny xml). Dzięki temu, nawet jeśli my czegoś nie zrobimy, to osoby trzecie będą mogły takie eksporty wykonać.

Link to postu

a nie proscie by bylo na chwile obecna dodac odpowiednie kolumny (LISTA KOLUMNY) do paczek aby mozna wyekspotowac (KOPIUJ LISTE) z wlasnymi danymi

O tym pisałem wcześniej, ale dostałem odpowiedź, że to tylko pewnie dla mnie i trzeba znaleźć złoty środek. A ten złoty środek to jak święty Graal - wszyscy o nim słyszeli, ale nikt go jeszcze nie znalazł. Więc życzę powodzenia, a ja wolę zająć się czymś konkretnym. Dobrze, że niezależnie od wyczekiwania z niecierpliwością na kolejną wersję Sello (zawsze nikt nie wie, kiedy będzie i co w niej będzie) rozmawiałem wcześniej z Siódemką i w krótkim czasie powstał odpowiedni program, o czym wspominałem wyżej. Używam go i problem mam rozwiązany. A jak w Sello kiedyś to się zmieni, to ok, będzie miło. Moje dzieci czekają z niecierpliwością. Ja pracuję na starej wersji.

Link to postu

Proszę tylko zwrócić uwagę, że napisanie prostego programiku do eksportowania danych to góra dwa dni roboty dla wprawionego programisty. Inaczej wygląda sprawa w zmianach w już istniejącym programie, który ma pewne ograniczenia, zależności etc. Sello to są naprawdę solidne tysiące linii kodu :).

Szukanie złotego środka jest zawsze wliczone w programy przeznaczone dla szerszego grona użytkowników. Dodawanie kolumn było by takim rozwiązaniem chwilowym, na które trzeba stracić czas, z którego skorzysta i tak 3% użytkowników, by potem znów zrobić to inaczej.

Link to postu

Proszę tylko zwrócić uwagę, że napisanie prostego programiku do eksportowania danych to góra dwa dni roboty dla wprawionego programisty. Inaczej wygląda sprawa w zmianach w już istniejącym programie, który ma pewne ograniczenia, zależności etc. Sello to są naprawdę solidne tysiące linii kodu :).

Szukanie złotego środka jest zawsze wliczone w programy przeznaczone dla szerszego grona użytkowników. Dodawanie kolumn było by takim rozwiązaniem chwilowym, na które trzeba stracić czas, z którego skorzysta i tak 3% użytkowników, by potem znów zrobić to inaczej.

Wszystko jasne. Jakbym był pracownikiem Insertu, pisałbym to samo. Jestem zaszyczycony, że jestem w gronie 3% użytkowników, któzy korzystają z usług firm spedycyjnych.

Link to postu

Nie jest to sprawa żadnej łaski. Po prostu podobnych życzeń otrzymujemy dziennie 10 a w ciągu dnia można zrobić 1, może 2. Funkcjonalności są planowane z pewnym wyprzedzeniem i nie można ich tak sobie zmieniać co chwilę bo to prowadzi do powstawania błędów i psuje cały harmonogram. Pamiętajmy że Sello nie zajmuje się tylko i wyłącznie jedną rzeczą, jest to zbiór kilkunastu różnych modułów, w których także jest coś do zrobienia/poprawy. Można by postawić na eksport itd, ale wtedy nie zostały by poprawione błędy przez które Sello się zamyka, nie było by np nowych wydruków, notatek - a to bardzo utrudniało pracę - rozumiem, nie każdemu, ale większości. Tak, że wytykanie błędów w organizacji i złym zarządzaniu projektem bez znajomości wszystkich faktów moim zdaniem nie jest w żaden sposób konstruktywne. Nigdy też nie napisałem, że znam się lepiej od użytkowników na handlu przez allegro, ale zdecydowanie znam się lepiej na ogólnych potrzebach, możliwościach i ograniczeniach. Przeciętny użytkownik widzi tylko swoje problemy. Ja muszę widzieć problemy setek użytkowników i proszę mi wierzyć, nie da się wszystkich tych potrzeb spełnić pstryknięciem ręki.

 

Z 3% chodziło o coś innego.

Link to postu

Proszę tylko zwrócić uwagę, że napisanie prostego programiku do eksportowania danych to góra dwa dni roboty dla wprawionego programisty.

 

Ej... to juz wiem czemu tak wolno idzie pisanie Sello ;)

Ja programik do eksportu (ten ktorego nikt nie chce  :P) machnalem w 2,5h przy czym przez 2h poznawlalem za pomoca wujka Google'a tajniki C# :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...