Skocz do zawartości

Sello 1.5 - do pobrania, lista zmian

Polecane posty

Zmiany w ver. 1.5 BETA1 są kosmetyczne. W zasadzie załatane są tylko dziury z poprzedniej wersji. Jak dla mnie to za mało. Panowie z ekipy Sello czas wziąść się do roboty, bo jest co ulepszać.      

Bo wg planu wersja miała łatać tylko dziury, nie wprowadzać żadnych nowości. Zmian było dosyć dużo we frameworku, czyli kodzie który jest gdzieś w tle. Jeśli w Sello nie pojawiają się z wersji na wersję nowe wodotryski nie oznacza to, że nikt tu nic nie robi :).

 

dentharg, obejrzałem zrzuty, czy ten problem z aukcjami sklepowymi był już wcześniej? Tutaj problemy są dwa. Data zakończenia - nie wiem czemu jest taka - ale to powoduje że nowy mechanizm zakańczania aukcji nie zadziała prawidłowo. Drugi problem to liczba ofert - jest to błąd na allegro, który został już zgłoszony.

 

Czy ta data to nie jest czasami wynik jakiegoś ponownego wystawienia aukcji? Czy jest więcej takich przypadków czy tylko ten jeden?

 

promiz: nie chcę niczego udowadniać, po prostu proszę o trochę zrozumienia :)

Link to postu

dentharg, obejrzałem zrzuty, czy ten problem z aukcjami sklepowymi był już wcześniej? Tutaj problemy są dwa. Data zakończenia - nie wiem czemu jest taka - ale to powoduje że nowy mechanizm zakańczania aukcji nie zadziała prawidłowo. Drugi problem to liczba ofert - jest to błąd na allegro, który został już zgłoszony.

 

Czy ta data to nie jest czasami wynik jakiegoś ponownego wystawienia aukcji? Czy jest więcej takich przypadków czy tylko ten jeden?

 

Wcześniej też właśnie tak było (gdzieś nawet na forum pisaliśmy już między sobą na ten temat). Ta aukcja zdaje się była wystawiana ze 2 razy; Robione przez zakończenie ręczne na SQL (status na 4) i "Wystaw ponownie".

 

W Sello do tej aukcji podpięta jest transakcja (już dawno komenty poszły) i jest widoczna normalnie. A stan jakby nigdy się nic nie sprzedało. Mam niejasne wrażenie, że 1.4HF1 działało lepiej!

Link to postu

e-strefa jaki masz te eksport ?

moze napisz o nim cos wiecej.. ja jestem skory zaplacić jakas kwotę jesli bedzei spelnial moje oczekiwania

 

Programik ktory bierze dane z "do paczek", po skonfigurowaniu (id przewoznika) wybiera tylko te transakcje gdzie jest dany kurier i wywala wszystkie dane do pliku CSV.

Juz prawie rozkminilem jak zrobic mozliwosc wczesniejszego zaznaczenia wybranych danych zeby nie eksportowac wszystkiego.

Dziala na bardzo pdobnej zasadzie co eksport dla UPS z tym ze nie trzeba robic widoku, no i w wyniku mamy plik CSV z tymi danymi.

Link to postu

I cisza zaległa nad nową cudowną wersją 1.5 beta czy nie beta. A programiści Insertu dalej w pocie czoła pracowali po to, żeby sprzedający mogli mieć coraz lepszy produkt do narzekania. I minęło wiele lat (wszystko zgodnie z planem), aż pojawił się książę z innej bajki i posłuchał sprzedających, i dał im rozwiązanie ich problemów. A sprzedający byli tak szczęśliwi, że szybko zapomnieli o problemach z Sello i o samym Sello.

 

Czy tak ma być?

Link to postu

I cisza zaległa nad nową cudowną wersją 1.5 beta czy nie beta. A programiści Insertu dalej w pocie czoła pracowali po to, żeby sprzedający mogli mieć coraz lepszy produkt do narzekania. I minęło wiele lat (wszystko zgodnie z planem), aż pojawił się książę z innej bajki i posłuchał sprzedających, i dał im rozwiązanie ich problemów. A sprzedający byli tak szczęśliwi, że szybko zapomnieli o problemach z Sello i o samym Sello.

 

Czy tak ma być?

 

Ja Cie nie rozumiem. Piszesz tylko caly czas z pretensjami. Jak Sello nie odpowiada i stac Cie na to, to zlec sobie napisanie autorskiego systemu do obslugi transakcji i wszystko bedzie dokladnie tak jak sobie zazyczysz, a kwota na fakturce napewno bedzie adekwatna do zachcianek :]

Link to postu

I cisza zaległa nad nową cudowną wersją 1.5 beta czy nie beta. A programiści Insertu dalej w pocie czoła pracowali po to, żeby sprzedający mogli mieć coraz lepszy produkt do narzekania. I minęło wiele lat (wszystko zgodnie z planem), aż pojawił się książę z innej bajki i posłuchał sprzedających, i dał im rozwiązanie ich problemów. A sprzedający byli tak szczęśliwi, że szybko zapomnieli o problemach z Sello i o samym Sello.

 

Czy tak ma być?

 

Ja Cie nie rozumiem. Piszesz tylko caly czas z pretensjami. Jak Sello nie odpowiada i stac Cie na to, to zlec sobie napisanie autorskiego systemu do obslugi transakcji i wszystko bedzie dokladnie tak jak sobie zazyczysz, a kwota na fakturce napewno bedzie adekwatna do zachcianek :]

 

Chodzi o to, że już Sello mam, jest wdrożone w firmie i kupiłem je w dobrej wierze, mając informację, że wszystko będzie super. A nie jest. Ale rzeczywiście, coraz częściej myślę, żeby zrobić tak, jak piszesz. Coraz skuteczniej jestem zachęcany. Jeżeli taka jest filozofia Insertu, moje wypowiedzi istotnie są nie na miejscu.

Link to postu

Jaka jest filozofia InsERTu? Proszę zrozumieć, możliwości ludzkie są ograniczone a programista też człowiek. Zrobi tyle ile mu się uda zrobić, więcej nie da rady.

 

Wersja 1.5 jest gotowa od zeszłego tygodnia i wtedy miała wyjść, ale znaleziony został błąd w instalatorze, który czekał najpierw na poprawę, aktualnie jest poprawiany. Proszę też wziąć pod uwagę, że każdy nowy build takiego programu to jest kilka godzin, po których trzeba sprawdzić ostatnio poprawiony błąd, instalator i jeszcze kilka innych rzeczy. Więc nie jest to takie hop siup, że siadam ja, odpalam sobie środowisko programistyczne, kompiluje program i wystawiam na serwer do ściągnięcia. Może tak robią firmy 1 osobowe. Tu jednak program musi przejść przez "parę" rąk zanim pojawi się oficjalnie do ściągnięcia, żeby nagle nie okazało się, że 50% użytkowników nie może zainstalować programu, 30% nie przechodzi konwersja bazy danych, a jeszcze 20% nie odpala się moduł transakcji.

 

Nie wiem też, kto podał informacje, że wszystko będzie super. Proszę nie spodziewać się, że wersja 1.5 poprawi wszystkie błędy bo to jest niemożliwe. Poprawia część istotnych błędów, które od długiego czasu utrudniały pracę. Szczegóły można zresztą przeczytać w wątku o wersji BETA.

 

Powiem raczej, że będzie lepiej :)

Link to postu

A jest używany domyślny użytkownik SQL "sa", czy może użytkownik SQL był dodany ręcznie do serwera i nie nadano mu prawa db_creator?

 

Domyślny użytkownik "sa".

 

OK, dodam jeszcze coś. Nie mogę w ogóle wykonać archiwizacji bazy w Subiekcie i Sello, udało mi się wrócić do poprzedniej wersji BETA w sello, aby móc chociaż pracować. W "logu serwera" nie ma żadnego loga :) nie zapisuje się

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...