Skocz do zawartości

Brak ZK - czy to błąd? / Błąd synchronizacji

Polecane posty

1

Proszę o opinię czy to błąd programu, czy tak ma być: nie stworzyło się ZK w subiekcie gdy przyjąłem transakcję, wystawiłem paragon ale nie zdążyło się zsynchronizować sello - zamieszczam zrzut ekranu. Błąd czy jest OK? W zasadzie mi nie przeszkadza, ale czy taki stan nie wygeneruje błędów w raporcie?

 

2

W innej sprawie: jak usunąć błąd z raportu: "Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji K1 POLSKIE KLOCKI 16mm 1kg  +400 szt MEGA ZABAWA! (1290353296): Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży" gdy na danej aukcji jest 15 zakupów a sello w zakładce Transakcje > Wszystkie pokazuje tylko 11? Gdzie pozostałe 4? Może są w zgrupowanych ale jak je odnaleźć i usunąć pojawiający się błąd?

brak_zk.thumb.png.576185141abec56a60d8d1c41f51c242.png

Link to postu

Z nieutworzeniem ZK już się kilkakrotnie spotkałem, ale nie wiem kiedy i jak to się dzieje.

W każdym bądź razie w transakcji w Typ dokumentu widnieje (Nie twórz dokumentu czy jakoś tak)

 

Do punktu 2 też się dołączam, mam komunikat "Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji Grupa transakcji: Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży" co mogę zrobić ?

Link to postu

1. Mamy takie zgłoszenie, czeka na weryfikację.

2. Czy ten problem występuje dla transakcji o których mowa w punkcie 1?

 

ad 1

OK

 

ad 2

Nie wiem. Nie mogę znaleźć tej transakcji, która generuje błąd. Może podpowiedz jak się do tego zabrać? Czyli jak wyszukać transakcje wśród zgrupowanych i czy trzeba ręcznie porównywać z Subiektem, czy jakoś to będzie widoczne?

Link to postu

Także mam nagminnie taki problem.

"Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji (........): Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży".

Za cholerę nie daje się tego pozbyć.W tym momencie nie mogę sobie uświadomić w którym momencie to powstało. Być może , że w jakimś momencie nie stworzyło Sello zamówienia w Subiekcie, więc pracownik ręcznie je stworzył , wygenerował potem dokument sprzedaży, a kiedy po jakimś czasie Sello jednak zdołało wygenerować ów dokument ZK, został on  potem np. skasowany jako niepotrzebny. I od tego czasu jest wieczny błąd. Gdzie to wyłączyć/skasować ?

Link to postu

Będą to pewnie transakcje, które w kolumnie z numerem zamówienia nie mają tego numeru.

 

Niestety, po usunięciu takich przypadków (było ZK a nie było nr, więc ustawiłem "nie twórz dokumentu") dalej generuje błędy. Szkoda, że sello zgłasza tylko nr aukcji (a nie nick) i że nie da się odnaleźć wszystkich transakcji z tej aukcji, bo nie wyszukuje w zgrupowanych...

Link to postu

U mnie błąd "Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji Grupa transakcji: Nie znaleziono dokumentu w programie sprzedaży" generowała grupa transakcji, z której wcześniej usunąłem dokument ZK, a następnie ustawiłem "Nie twórz dokumentu" po czym anulowałem tą transakcję.

 

Rozwiązaniem było utworzenie ZK i ponowne jego usunięcie...i błąd już nie występuje

Link to postu

Wiem, w czym jest problem - w tabeli tr__Transaction są m.in. pola tr_InitDocDirty i tr_DoneDocDirty - z moich obserwacji służą one do rejestrowania informacji, czy odpowiedni dokument został zmieniony w Sello i wymaga aktualizacji w Subiekcie.  Niestety najwyraźniej przy usuwaniu dokumentu Sello nie zeruje wartości tego pola i jeśli zamówienie zostało zaktualizowane, a następnie usunięte zanim zmiany przeniosły się do Sub. to efekt jest taki, że chce aktualizować zamówienie (bo tr_InitDocDirty = 1 w danej transakcji), ale go nie ma (tr_InitDocId = NULL), więc wyrzuca błąd.

Do Sello Team - to jest drobiazg, proponuję rzecz naprawić przy okazji kolejnej wersji Sello.

Do innych - na ten moment chyba jedyne, co można zrobić to albo dodać i usunąć zamówienie (o czym pisze Alwin, osobiście nie próbowałem), albo poprawić bezpośrednio w bd. (ustawienie tr_InitDocId na zero w odpowiedniej transakcji pomaga).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...