Skocz do zawartości

Sello 1.7.0 BETA1 i RTM - dyskusja

Polecane posty

Hmm, nie zainstalowałem jeszcze, ale 2 rzeczy mnie zaniepokoiły:

 

1.

Przy powielaniu aukcji znacznik "Gotowa do wystawienia w serwisie" jest wyłączany

Rozumiem, że rzecz dotyczy wznawiania poprzez CTRL-D (wystaw ponownie) oraz CTRL-S (wystaw ponownie w sklepie).  Czy powyższe znaczy, że _zawsze_ aukcje tak wznowione mają wyłączony znacznik "gotowa do wystawienia w serwisie"?  Jeśli tak to wylaliście dziecko z kąpielą - możliwość usunięcia tego znacznika jest, owszem, przydatna, ale w 95% przypadków lepiej żeby był on ustawiony (przynajmniej w moim przypadku).

 

2. W opisie nie widzę żadnych informacji nt. obsługi formularzy po zakupie ani PzA, co było jedną z istotniejszych (dla mnie na pewno najistotniejszą) poprawką, która miała wejść w tej wersji - czy faktycznie tego nie ma, czy to tylko przeoczenie przy redagowaniu informacji nt. nowej wersji?

Link to postu

wg opisu wygląda to na wersję 1.6.2 a nie 1.7, bo rewolucji to tu nie ma. 90% to poprawki błędów. Zabrakło tak oczekiwanych i szumnie zapowiadanych funkcji jak obsługa FODów czy moduł statystyk sprzedaży.

A no, wypada znów kolejny rok czekać na kolejną wersję, która będzie znowu poprawką do zmian na Allegro i poprawką do poprawek z wersji 1.7.

:(

Link to postu

1.

Przy powielaniu aukcji znacznik "Gotowa do wystawienia w serwisie" jest wyłączany

Rozumiem, że rzecz dotyczy wznawiania poprzez CTRL-D (wystaw ponownie) oraz CTRL-S (wystaw ponownie w sklepie).  Czy powyższe znaczy, że _zawsze_ aukcje tak wznowione mają wyłączony znacznik "gotowa do wystawienia w serwisie"?  Jeśli tak to wylaliście dziecko z kąpielą - możliwość usunięcia tego znacznika jest, owszem, przydatna, ale w 95% przypadków lepiej żeby był on ustawiony (przynajmniej w moim przypadku).

 

Dla mnie taka zmiana jest OK. Bezpieczniej jest powielić 100 aukcji i mieć możliwość ich przejrzenia. Później tylko w przygotowanych ctrl-a ctrl-g.

 

Natomiast rozumiem, że nie dla wszystkich tak jest lepiej i zastanawiam się, skoro przy "wystaw ponownie" pojawia się okienko z wyborem czasu trwania aukcji, a w tej wersji dodano ptaszek "aktualizuj cenę", to jakim problemem byłoby dodanie ptaszka "gotowa do wystawienia"? I każdy mógłby pracować tak jak mu się podoba.

Link to postu

Aktualizacja ceny możliwa tylko w trakcie przenoszenia do przygotowanych.

Nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, przynajmniej wg mnie.

Wszystkie zakończone aukcje przenoszę do przygotowanych i wystawiam tylko te które mają pokrycie ze stanem magazynowym.

Jeśli w momencie przenoszenia jest produkt na magazynie to OK. gorzej jest jak w tej chwili brak tej pozycji i wystawiona zostanie po dłuższym czasie, a między czasie nastąpi zmiana ceny, muszę wszystkie ceny ręcznie edytować przed wystawieniem.

Sądzę że lepszym rozwiązaniem jest dołożenie do "ustaw cenę sprzedaży" w przygotowanych, np. pobierz cenę magazynową (z subiekta).

 

Pozdrawiam

Link to postu

Niestety nie jest to pomyłka w liście zmian. Wg. tego co pisałem jakiś czas temu PzA i formularze przesuniemy do kolejnej wersji gdyż nie możemy wciąż przeciągać wersji 1.7.

 

Tuż po wypuszczeniu wersji 1.7 rozpoczynamy pracę nad formularzami i wypuszczamy kolejną wersję, więc powinno to być stosunkowo niedługo. Zamiast tego moglibyśmy przedłużyć jeszcze pojawienie się 1.7 ale terminy gonią.

 

Sugestie do zmian w wersji 1.7 beta postaramy się uwzględnić w wersji RTM.

 

Komentarze do wystawienia. W 1.6.1 miałem ich 3, choć faktycznie 1 (pisałem o tym na forum). Po zainstalowaniu 1.7 mam ich 633.

Czy po kliknięciu w ten link i przejściu do modułu komentarze nie ma tych 633 komentarzy tam?

Link to postu

Dla mnie taka zmiana jest OK. Bezpieczniej jest powielić 100 aukcji i mieć możliwość ich przejrzenia. Później tylko w przygotowanych ctrl-a ctrl-g.

 

Natomiast rozumiem, że nie dla wszystkich tak jest lepiej i zastanawiam się, skoro przy "wystaw ponownie" pojawia się okienko z wyborem czasu trwania aukcji, a w tej wersji dodano ptaszek "aktualizuj cenę", to jakim problemem byłoby dodanie ptaszka "gotowa do wystawienia"? I każdy mógłby pracować tak jak mu się podoba.

Dokładnie o takie rozwiązanie mi chodziło.  Często w Przygotowanych mam kilka aukcji niegotowych do wystawienia, które sobie czekają i nie mogę po wznowieniu zrobić CTRL-A, CTRL-G, bo wystawi mi również tamte.  A sprawdzanie za każdym razem, które aukcje mają być wystawione, a które nadal czekać jest mocno bez sensu.

Link to postu

Tu nie chodzi o to czy jest to problem, tylko że sugestie były takie aby tak się właśnie działo. Wydaje mi się, że nikt sprzeciwu wtedy nie zgłosił :). Do RTM dodamy taki "pstryczek".

OK.  Sprzeciwu nie zgłaszałem, bo dla mnie po prostu było oczywiste, że tak to właśnie będzie działać - z "pstryczkiem".  Obawiam się jednak, że będzie to wymagało 2 pstryczków - jednego w miejscu oczywistym (przy wznawianiu), a drugiego gdzieś w ustawieniach, gdzie będzie określone, jak domyślnie działa wznowienie (tzn. żeby ani axelhorn nie musiał przy każdym wznawianiu usuwać zaznaczenia z "gotowe do wystawienia po powieleniu", ani żebym ja nie musiał tego zaznaczać).

Link to postu

Niestety nie jest to pomyłka w liście zmian. Wg. tego co pisałem jakiś czas temu PzA i formularze przesuniemy do kolejnej wersji gdyż nie możemy wciąż przeciągać wersji 1.7.

 

poprostu brak słów to co jest najpilniejsze od roku znowu przesuniete w czasie na niewiadomo kiedy bo jak mamy czekac znowu pol roku to szkoda gadac,

 

obsluga FOD jest niezbedna!!!!

Link to postu

 

Komentarze do wystawienia. W 1.6.1 miałem ich 3, choć faktycznie 1 (pisałem o tym na forum). Po zainstalowaniu 1.7 mam ich 633.

Czy po kliknięciu w ten link i przejściu do modułu komentarze nie ma tych 633 komentarzy tam?

 

Jest jeden, tak jak powinno być, a nie dwa jak pokazywała 1.6.1 (te dwa to z transakcji, które mają zaznaczone "nie wystawiaj koment automatycznie). I nie 633, które pojawiły się w 1.7 nie wiadomo skąd.

Link to postu

Dokładnie o takie rozwiązanie mi chodziło.  Często w Przygotowanych mam kilka aukcji niegotowych do wystawienia, które sobie czekają i nie mogę po wznowieniu zrobić CTRL-A, CTRL-G, bo wystawi mi również tamte.  A sprawdzanie za każdym razem, które aukcje mają być wystawione, a które nadal czekać jest mocno bez sensu.

To nawet nie chodzi o sens czy bez sensu. Tak można się bawić jak masz 20-30 aukcji. Jak będziesz przygotowywał 2000 hurtem to leżysz i kwiczysz.

Link to postu
Jest jeden, tak jak powinno być, a nie dwa jak pokazywała 1.6.1 (te dwa to z transakcji, które mają zaznaczone "nie wystawiaj koment automatycznie). I nie 633, które pojawiły się w 1.7 nie wiadomo skąd.

Trochę się pogubiłem, może screeny na sello@insert.com.pl wyjaśnią dokładnie o co chodzi :)

Link to postu

Wygląda to tak.

Strona startowa

Przechwytywanie1.PNG.b8164b102078cec48796bd7ab8643f46.PNG

Po kliknięciu w "do wystawienia"

Przechwytywanie2.thumb.PNG.fc7833a451da989c08a3da363fe88401.PNG

 

Naświetlę problem od początku:

Były sobie dwie transakcje, do których nie chciałem wystawiać komentarza. Zaznaczyłem więc w nich:

Przechwytywanie3.PNG.e45e6ae60b7c1890da286dc3bcedc342.PNG

Wówczas zniknęły z listy komentarzy do wystawienia, ale ciągle licznik na stronie głównej pokazywał te dwie transakcje, że czekają na wystawienie komentarza.

Tak było w wersji 1.6.1.

Po zainstalowaniu 1.7 zrobiło się w tym miejscu 633 (na screenach już jest 630).

 

W zasadzie to duperela, więc jak ma cię BartKu to odciągać od poważniejszych zadań to olej te komentarze. Zakleję sobie na ekranie to miejsce plastrem, żeby nie drażniło i tyle.  ;D

Link to postu

1. przewijanie rolką czasami działa, czasami nie (nie działało mi chwilę w aukcjach) musiałem przewijać strzałkami - ale później zaskoczyło i zaczęło działać wszędzie

2. nie działa mi PPM w transakcjach - w aukcjach np. działa - poprawka - działa tylko w aukcjach - gdzie indziej nie - ale gdzie indziej niż aukcje i transakcje nie używałem - więc nie wiem jak było wcześniej

3. kiedy będą się podpinać maile o PzA? to naprawdę niewielki problem, żeby jeśli w temacie jest login kupującego - taki mail trafiał pod właściwą transakcję

4. oczywiście o normalnej obsłudze FOD-ów i PzA nawet nie marzę - jak w tym roku się pojawi, to będzie dobrze - a wykupiłem abonament TYLKO dlatego, że ta obsługa miała być w wersji 1.7, która miała się ukazać w lutym - może rzeczywiście nie doczytałem i chodziło o luty 2012 - w takim razie zwracam honor...

Link to postu

Poza nowym oknem startowym nie widzę żadnych interesujących zmian w tej wersji. Jeśli cokolwiek zostało w niej zmienione nie zasługuje na oznaczenie 1.7 ale na 1.6.3.

 

Żaden z moich sugerowanych od wielu miesięcy postulatów lepszej funkcjonalności nie został uwzględniony tj.:

 

1. Wystawianie aukcji o zadany interwał czasu

2. Więcej możliwości filtrowania towarów

3. Automatyczne aktualizowanie się szablonu aukcji jeśli szablon opisu podpięty do danego szablony aukcji został zmieniony.

4. Zapamiętywanie wielkości otwieranych okien i list rozwijanych

5. Wyeliminowanie błędu kiedy na liście transakcji OPŁACONYCH w kolumnie "pozostało do zapłaty widniała jakakolwiek inna wartość niż zero.

6. Możliwość wystawiania komentarzy dla transakcji z Ebaya.

 

Wszystkie te postulaty zgłaszałem wielokrotnie i za każdym razem słyszałem że znajdą się w kolejnej wersji i co ? nic! Guzik.

 

Z Sello jest jak za naszym rządem. Słaby jest ale i tak trzeba go popierać bo na lepszy nie ma widoków.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...