Skocz do zawartości

Sello 1.7.0 BETA1 i RTM - dyskusja

Polecane posty

W menu kontekstowym w aukcjach przygotowanych jest opcja Ustaw cenę sprzedaży.

 

natomiast nowa wersja nie pobiera danych z konta (transakcji, aukcji).

Jeśli problem się nie rozwiązał (mógł wynikać z problemów z webApi) to proszę o maila na sello@insert.com.pl - odeślemy instrukcję włączenia logowania. Proszę wtedy pobrać kolejno transakcje (z historią), transakcje bez historii, aukcje bez pełnych danych.

Link to postu

Do czego sluzy w parametrach wysylania i odbierania opcja "zapisuj transakcje od dnia.." ? Bo zaznaczylem zeby pobieralo od 14.05 a pobralo od 1.05   ::) To moze to do czegos innego jest  ???

I jeszcze z innej beczki - co tym razem liczy "wartosc transakcji oczekujacych"?

Bo u mnie wychodzi rozbieznosc ponad trzy stowy z tym co jest w rzeczywistosci.

Link to postu

Sprawdzimy tą funkcję, chociaż tu należy pamiętać, że Sello posiłkuje się danymi otrzymanymi z webApi - a ostatnio bywa tam różnie z poprawnością zwracanych danych (o czym można przeczytać na forum webApi).

 

co tym razem liczy "wartosc transakcji oczekujacych"?

Dokładnie to samo co poprzednio z pominięciem transakcji anulowanych.

Link to postu

Mam problem z aktualizacja bazy-pisze:

 

oto log:

 

========================================================================

Aktualizacja podmiotu: Se z wersji: 1.60 do wersji: 1.7.0.1296 dnia: 2011-05-24

Zastosowano do podmiotu skrypt: C:\Program Files\InsERT\Sello\Skrypty\skrypt1.60_1.61.enc

Nie powiodło się wykonanie polecenia:

 

 

if exists (select * from dbo.sysobjects where id = object_id(N'PK_st_Categories'))

 

ALTER TABLE [st_Category]

 

DROP CONSTRAINT [PK_st_Categories]

 

 

Błąd 80040E14: Could not allocate a new page for database 'Se' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Aktualizacja podmiotu nie powiodła się: 80040e14: Could not allocate a new page for database 'Se' because of insufficient disk space in filegroup 'PRIMARY'. Create the necessary space by dropping objects in the filegroup, adding additional files to the filegroup, or setting autogrowth on for existing files in the filegroup.

Przywrócenie podmiotu powiodło się.

 

 

Pracuje na 2ch bazach, pierwsza przeksztalcona bez problemu, a z druga mecze sieod wczoraj.

Co mam zrobić?

Link to postu

Jeśli jest to darmowa wersja SQL Servera 2005/2008 to zapewne plik bazy osiągnął swój limit, który wynosi odpowiednio 4/10GB (dla SQL Server 2008 R2).

 

Rozwiązania są w zasadzie 4:

1. Wyczyszczenie części danych (opisów aukcji i treści maili starszych niż...) - skrypty można uzyskać pod adresem sello@insert.com.pl

2. Jeśli zainstalowany jest serwer w wersji 2005 to zainstalować 2008 R2 (musi być R2). Pozwoli to na zwiększenie wielkości bazy do 10GB.

3. Założyć nową bazę danych, lecz to wiąże się w większości przypadków z koniecznością przeniesienia części danych z poprzedniej bazy (robota dla informatyka).

4. Zakupić komercyjną wersję serwera, która w zasadzie nie ma ograniczeń na wielkość bazy.

Link to postu

W szablonach w zakładce "Specyficzne" brakuje niektórych pól dostępnych bezpośrednio w Allegro. Na początku myślałem, że to kolejna ich zmiana, a jednak się okazuje, że w Allegro to jest, a w Sello nie. Na przykład kategoria 25962 - obuwie dla dzieci. Brak dosyć ważnych parametrów jak rozmiar i długość wkładki. W poprzedniej wersji to było.

Link to postu

Mam pytanie, jeśli wybrałem złe miejsce to najwyżej założe później nowy temat:

 

 

Czy jest możliwośc rozszerzenia funkcjonalności zakładki Finanse na głównej stronie ? Mas ono bardzo fajną funkcję jak obrót z całego miesiąca. Niestety w weekend majowy mnie nie było, program już przeskoczył na Maj i nie wiem jaki był dokładnie obrót za kwiecień a nie znalazłem opcji, żeby to sprawdzić. Może dało by siędorobić do tego jakąś historię albo coś bo bawic się w zestawienia w Subiekcie nie zawsze jest wygodnie, jak sięma jeszcze faktury za usługi, które zupełnie nie dotyczą Allegro, a tak to byśmy mieli prosty moduł Finansów, który oblicza tylko Allegro.

 

 

Ponawiam pytanie, w szczególności kieruje je do Bartka. I dlaczego znikneła informacja o wartości magazynu w cenach sprzedaży ? Jeszcze gdyby była opcja aby Sello podawało wartość w cenach zakupu to byłaby bajka.

Link to postu

Wydaje mi się, że odpowiadałem na te pytania. Finansów na stronie startowej nie będziemy rozszerzać - w tej chwili są plany dodania do Sello modułu zestawień gdzie będzie można dowolne w zasadzie zestawienia tworzyć.

 

Brak informacji o wartości magazynu jest to błąd i będzie poprawiony w najbliższej poprawce.

 

W szablonach w zakładce "Specyficzne" brakuje niektórych pól dostępnych bezpośrednio w Allegro. Na początku myślałem, że to kolejna ich zmiana, a jednak się okazuje, że w Allegro to jest, a w Sello nie.

Najprawdopodobniej ma to związek ze zmianami jakie mają być wdrożone na webApi dzisiaj (26.05) wg. aktualnie dostępnych informacji, dotyczącymi parametrów specyficznych.

Link to postu

Witam.

 

Dołączę swoje do ogólnego niezadowolenia :) Wersja 1.7 to kilka KOSMETYCZNYCH poprawek. Czemu nie zrobicie wersji 1.7 która obsługuje FDA i PZA zamiast zajmować się pierdołami jak wizualizacja strony startowej?

Przecież TAMTE RZECZY SĄ DUŻO WAŻNIEJSZE! NAJWAŻNIEJSZE!

 

W moim konkretnym przypadku wersja 1.7 wniosła taką niespodziankę - paczka, zakładka transakcje, klikam drukuj dokument końcowy a sello mi mówi: nie wybrano typu dokumentu końcowego! A domyślne ustawienie to paragon, ewentualnie ręcznie przestawiam na fakturę (i to jest jedna z rzeczy, których nie musiałbym robić ręcznie, gdyby ekipa sello robiła to co naprawdę ważne, czyli obsługę formularza allegro).

 

Co to za zonk z tym typem dokumentu?

 

Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

Link to postu

Właśnie nie  ;D

Niektóre transakcje nie maja wybranego typu, np trzy kolejne, a potem spokój do końca dnia.

Czasem co druga.

Nie ma znaczenia, czy jest to transakcja grupowana, czy pojedyńcza.

O priorytecie formularzy mówisz już i mówisz ...

Taka polityka doprowadzi Was do tego, że jak tylko pojawi się konkurencja oferująca przynajmniej podobną funkcjonalność, tracicie połowę klientów od kopa :)

IMO

Link to postu

Zapewniam, że mieliśmy swoje powody aby tak właśnie zrobić. Obsługa formularzy będzie w najbliższej wersji z dużym priorytetem.

 

u was dopiero teraz piorytet na to a my sprzedawcy prosimy o to od roku.....

to powino byc zrobione jako pierwsze....

no moze drugie dzisiaj przez niesprawdzanie formatu danych w webapi program sie wywala calkiem.....

Link to postu

Od wczoraj wieczora gniot pod tytułem Sello 1.7 robi nowy numer - znika.

Jeśli w trakcie ręcznego przeklepywania danych to nagle robi się półprzeźroczysty, windows informuje o próbie ponownego uruchomienia sello i po chwili wszystko znika. Jeśli akurat nie dotykam komputera a sello jest na widoku, po prostu znika :)

Jestem pierwszy, czy ktoś już to ma?

Link to postu

Jest poprawka - wersja 1.7.1. Jak na Sello Team to szaleństwo. Nie narzekajcie.

Poza tym w między czasie była skuteczna pomoc tadzimira.

 

p.s. BarteK - na forum w prawym górnym rogu nadal aktualna jest wersja 1.7.0. To już drugi raz kiedy ci o tym przypominam, domagam się zatrudnienia mnie na etacie w Insercie w randze sprawdzacza numeru wersji Sello.

Link to postu

Ja w dalszym ciągu w kwestii rozbieżności w "Spcyficznych" w szablonach z parametrami w Allegro. Mimo pobrania wersji 1.7.1 i wymuszenia pobrania parametrów i kategorii nic się nie zmieniło. W Allegro jest rozmiar i długość wkładki, a w Sello nie. Sprawa jest dla mnie istotna, bo kiedy powielam szablon, w którym kiedyś zapisane były rozmiar i długość wkładki (a teraz tego nie widać), z takim zapisem się on powiela i nie ma możliwości tego zobaczenia, a co za tym idzie zmiany. Wtedy nowe aukcje wystawiają się z błędnymi parametrami. Mimo innych rozmiarów wystawiają się z takim, jaki był wpisany w szablonie pierwotnym. Bardzo proszę o sprawdzenie tego, bo w dalszym ciągu wydaje mi się, że błąd jest po stronie Sello. A jeżeli nie, to Sello jednak powinno odwzorowywać parametry z Allegro w całości a nie wybiórczo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...