Skocz do zawartości

Sello 1.7.0 BETA1 i RTM - dyskusja

Polecane posty

 

mamy dokladnie to samo nawet wczoraj afera zrobiona przz klienta skad wytrzasnelismy ten adres, adresy poprawiamy recznie tylko wtedy kiedy w fod pisze inny , zawsze przyjmowaliśmy iz "adres z allegro" jest poprawnym ale niestety tak nie jest sello wygrzebalo albo stary adres klienta albo adres wysyłkowy , choc klient go nie wybrał ..ogolnie tragiczna sprawa paczki jada nieraz po 200 km w inna strone potem wez to skoryguj uhh

 

To już wyłapałam kiedyś i to nie był błąd Sello. Czasem zdarza się, że klienkt kupuje, następnie patrzy- o... mam stary adres- zmienia i dopiero wypełnia FOD. Wtedy masz komunikat, że "z ustawień allegro", a faktycznie klient to zmienił ledwo parę sekund wczesniej.

 

Co do mojego błedu to gorsza sprawa. W mailu mam adres XXX, w FOD powtórzony adres XXX a w transakcji adres YYY.... to dopiero zagwozdka. Ja juz od paru miesięcy nie patrzę na komunikat "z ustawień allegro", bo się nacięłam ze 2 razy. Teraz na dokładkę muszę patrzec, czy do transakcji weszło to co powinno... a okazuje się, że są to jakies stare adresy ludzi, które allegro jakims cudem pamięta. Od wejscia nowej wersji mam już 7 błąd tego typu. Może zbieg okoliczności, że allegro znów coś cuduje.

Link to postu

Witam serdecznie

 

Czy mogła by Pani napisać opisaną wyżej sytuację bardziej szczegółowo, najlepiej krok po kroku? Ułatwi to w znacznym stopniu szybsze wychwycenie ewentualnej usterki w działaniu aplikacji, gdyż jak do tej pory nie możemy tego powtórzyć.

 

Pozdrawiam: RzeKin

 

Witam, tu jest problem, bo nie ma reguły, gdzie wyląduję po wejściu w Wiadomości. To stare rozwiązanie zawsze pozwalało wrócić na listę maili w miejscu, gdzie się było poprzednio i to ma logiczny sens.

Widze dwa takie problemy.

1. Po oznaczeniu wiadomości jako przeczytanej lub odpowiedzeniu na nią (powinna wg zostawać jako nieprzeczytana, bo odpowiedz nie oznacza, że tam nie ma jakiś danych, które jeszcze chce skopiować do uwag w transakcji) kursor wskakuje na górę listy maili, czyli do najnowszego. Trzeba się cofać w stylu "gdzie ten mail, co to go czytałam i co to zniknął, był, żeby chronologicznie dalej odpisywac na maile.

2. Po przeczytaniu maila i skopiowaniu np adresu idę do Transakcje, a jak wracam do Wiadomości, to owszem, kursor został na tym mailu, ale lista się przewinęła na samą górę i teraz trzeba przewinąć d miejsca, gdzie ten kursor i ten mail jest.

 

Przypadkowość miejsca, gdzie znajdę kursor po powrocie do Wiadomości jest tak zaskakująca, że nie szukałam jakiegoś schematu. Zwrócę na to uwagę przy okazji i jak będzie to odbiegać od tego co opisałam, to odezwę się ponownie.

 

Oznaczanie wiadomości jako przeczytane dalej szwankuje. Oznaczam jedną- nic, oznaczam drugą- nagle obie się wygaszają... Oznaczam grupę np 5 wiadomości jako przeczytane, a tu pierwsza i ostatnia z tej grupy zostaje nieoznaczona (przypadek z dziś, wczoraj zainstalowałam nową wersję 1.7.2)

 

Link to postu

 

mamy dokladnie to samo nawet wczoraj afera zrobiona przz klienta skad wytrzasnelismy ten adres, adresy poprawiamy recznie tylko wtedy kiedy w fod pisze inny , zawsze przyjmowaliśmy iz "adres z allegro" jest poprawnym ale niestety tak nie jest sello wygrzebalo albo stary adres klienta albo adres wysyłkowy , choc klient go nie wybrał ..ogolnie tragiczna sprawa paczki jada nieraz po 200 km w inna strone potem wez to skoryguj uhh

 

To już wyłapałam kiedyś i to nie był błąd Sello. Czasem zdarza się, że klienkt kupuje, następnie patrzy- o... mam stary adres- zmienia i dopiero wypełnia FOD. Wtedy masz komunikat, że "z ustawień allegro", a faktycznie klient to zmienił ledwo parę sekund wczesniej.

 

Co do mojego błedu to gorsza sprawa. W mailu mam adres XXX, w FOD powtórzony adres XXX a w transakcji adres YYY.... to dopiero zagwozdka. Ja juz od paru miesięcy nie patrzę na komunikat "z ustawień allegro", bo się nacięłam ze 2 razy. Teraz na dokładkę muszę patrzec, czy do transakcji weszło to co powinno... a okazuje się, że są to jakies stare adresy ludzi, które allegro jakims cudem pamięta. Od wejscia nowej wersji mam już 7 błąd tego typu. Może zbieg okoliczności, że allegro znów coś cuduje.

 

 

no to teraz mam zagadkę znów problem z adres sprzed chwili , przytrzymałem klienta i wypytałem aby posprawdzał swoje adresy ponieważ sello wogle zaciągnęło adres dow wysyłki z innego miasta , klient zdziwiony nawet o nim nie slyszal przez tel sprawdziliśmy jego adresy : - moje dane do wysyłki oraz adres służbowy , dane konta w allegro i co .. nic nie ma takiego jakie sello zaciągnęło skas tam.. i co teraz? gdzie może kryć sie jeszcze jakis adres w allegro?

 

 

Link to postu

W tej sytuacji proszę o podesłanie do nas logów (instrukcja pod adresem sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku).

 

Prosiłbym po włączeniu logowania o usunięcie transakcji tego klienta oraz samego klienta z kartoteki również i pobranie transakcji bez opcji historii (prawdopodobnie trzeba będzie usunąć również maile od tego klienta, więc dobrze je sobie zapisać gdzieś na boku). Proszę w zwrotnym mailu z logiem napisać szczegóły, który to klient, na jakiej aukcji kupił.

Link to postu

Przyjrzałam się temu odświeżania listy wiadomości.

Po zrobieniu "odpowiedz" nie dość, że przewija się okno do najnowszej wiadomości, to jeszcze na najnowszej ustawia się kursor. Powinno zostać na następnej po tej, na którą odpowiadam, a ekran powinien zostać w takim stanie jak przed odpowiedzią, a nie przewijać mi się na samą górę. W poprzedniej wersji było to bardzo dobrze rozwiązane. Zawsze wracało tam, gdzie się skończyło, nawet jak wiadomość po odpowiedzi zniknęła, to kursor był na następnej w kolejności.

 

P.S. posłałam mailem skan ekranu, gdy okno wyczyszcza się z wszystkich transakcji (a na górze jak wół, że do spakowania zostało 12 ;-) ), lista zaś pusta.

Link to postu

Witam serdecznie !!

 

Przyjrzałam się temu odświeżania listy wiadomości.

Po zrobieniu "odpowiedz" nie dość, że przewija się okno do najnowszej wiadomości, to jeszcze na najnowszej ustawia się kursor. Powinno zostać na następnej po tej, na którą odpowiadam, a ekran powinien zostać w takim stanie jak przed odpowiedzią, a nie przewijać mi się na samą górę. W poprzedniej wersji było to bardzo dobrze rozwiązane. Zawsze wracało tam, gdzie się skończyło, nawet jak wiadomość po odpowiedzi zniknęła, to kursor był na następnej w kolejności.

 

P.S. posłałam mailem skan ekranu, gdy okno wyczyszcza się z wszystkich transakcji (a na górze jak wół, że do spakowania zostało 12 ;-) ), lista zaś pusta.

 

Niestety nadal nie możemy powtórzyć sytuacji w której pojawia się ewentualny błąd. Być może pomijamy jakiś krok, który Pani wykonuję. Bardzo proszę zatem, o ile jest to możliwe, o bardzo dokładny opis czynności, które wykonuje Pani w celu uzyskania błędu. Bardzo istotne są również najdrobniejsze szczegóły.

Czy posługuje się Panie tylko myszą, czy również używa Pani skrótów klawiaturowych ? Czy w między czasie klika może Pani inną zakładkę ? Te i wiele innych (tzw. "drobnych") rzeczy mogą spowodować np. gubienie focusa, a potem o błąd już nie trudno.

Raz jeszcze zatem bardzo proszę o opisanie sytuacji "krok po kroku".

 

Pozdrawiam: RzeKin

Link to postu

P.S. posłałam mailem skan ekranu, gdy okno wyczyszcza się z wszystkich transakcji (a na górze jak wół, że do spakowania zostało 12 ;-) ), lista zaś pusta.

 

Przypuszczam, że to kwestia związana z tym, co zaobserwowałem od jakiegoś czasu - niekiedy nieprawidłowo działa wartość któregoś filtra w module Transakcje (przynajmniej tylko w tym module to zauważyłem - jednak tu też zdecydowanie najwięcej korzystam z filtrów), np. mam ustawione "Za pobraniem: dowolne", a Sello wyświetla tylko transakcje płatne z góry.  Dopiero po przełączeniu tego filtra na inną wartość, a następnie z powrotem na "dowolne" jest dobrze.  Błąd występuje raczej sporadycznie i trudno mi podać konkretne kroki w celu jego uzyskania, jednak sygnalizuję, że coś takiego ma miejsce.

Link to postu

Witam serdecznie !!

 

Niestety nadal nie możemy powtórzyć sytuacji w której pojawia się ewentualny błąd. Być może pomijamy jakiś krok, który Pani wykonuję. Bardzo proszę zatem, o ile jest to możliwe, o bardzo dokładny opis czynności, które wykonuje Pani w celu uzyskania błędu. Bardzo istotne są również najdrobniejsze szczegóły.

Czy posługuje się Panie tylko myszą, czy również używa Pani skrótów klawiaturowych ? Czy w między czasie klika może Pani inną zakładkę ? Te i wiele innych (tzw. "drobnych") rzeczy mogą spowodować np. gubienie focusa, a potem o błąd już nie trudno.

Raz jeszcze zatem bardzo proszę o opisanie sytuacji "krok po kroku".

 

Pozdrawiam: RzeKin

 

Korzystam głównie z myszy i strasznie marudze na konieczność używania CTRL+C/CTRL+V  :P

Nie przechodziłam do innych zakładek, bo celowo chciałam ten błąd wyłapac.

Prześledzę go w wolnej chwili krok po kroku i opiszę, ale wątpię, bym mogła coś jeszcze dodać ... Często używam F5.

 

Kolejny kwiatek z dzisiaj:

To możecie sami sprawdzić, bo łatwy do powtórzenia.

Jestem kursorem np. na 5 wiadomości od góry (na górze mam najnowsze). Zaczyna sie ściąganie poczty, do okna z wiadomościami wchodzą 3 nowe wiadomości. Kursor powinien zostać teraz na 8 wiadomości od góry, a co robi kursor? Ustawia się na 5 wiadomości OD GÓRY, czyli jakby zapamiętał swoją pozycję tylko "ile od góry" a nie "ile od góry + ilość_nowych_wiadomości"

 

Te wszystkie kwiatki powodują, że dla mnie ma to cechy przypadkowości, tak dużo tych sytuacji mnie zaskakuje.

Link to postu

Kolejny kwiatek z dzisiaj:

To możecie sami sprawdzić, bo łatwy do powtórzenia.

Jestem kursorem np. na 5 wiadomości od góry (na górze mam najnowsze). Zaczyna sie ściąganie poczty, do okna z wiadomościami wchodzą 3 nowe wiadomości. Kursor powinien zostać teraz na 8 wiadomości od góry, a co robi kursor? Ustawia się na 5 wiadomości OD GÓRY, czyli jakby zapamiętał swoją pozycję tylko "ile od góry" a nie "ile od góry + ilość_nowych_wiadomości"

Podepnę się, bo to rzecz, do której się już (w zasadzie...) przyzwyczaiłem, ale niekiedy wymaga sporo uwagi, żeby nie popełnić błędu.  Tego typu zachowanie dotyczy każdej listy w Sello.  Przykładowo:

Przeglądam listę aukcji zakończonych (posortowana po dacie, na górze ostatnio zakończone) i zaznaczam 3 aukcje, na pozycjach od 1 do 3 do ponownego wystawienia.  W tym momencie Sello kończy pobieranie danych z Allegro (działało w tle) i na listę wskakują 2 nowe aukcje, oczywiście na początek.  Nadal mam zaznaczone 3 aukcje na pozycjach 1-3, tyle tylko że teraz są to te 2 nowe aukcje + tylko jedna z wcześniej zaznaczonych (powinny być zaznaczone te na pozycjach 3-5).  Jeśli nie zwrócę uwagi, co się stało tylko kliknę CTRL-W to poszło i później już nawet trudno dojść, gdzie popełniłem błąd.  Jednym słowem pozycja kursora i zaznaczenie na liście są powiązane z formalnym widokiem listy, zamiast z jej logiczną zawartością (danymi), co jest ewidentnym błędem.

B. proszę o przyjrzenie się tej kwestii i naprawienie błędu.

Link to postu

Witam serdecznie :-)

 

To możecie sami sprawdzić, bo łatwy do powtórzenia.

Jestem kursorem np. na 5 wiadomości od góry (na górze mam najnowsze). Zaczyna sie ściąganie poczty, do okna z wiadomościami wchodzą 3 nowe wiadomości. Kursor powinien zostać teraz na 8 wiadomości od góry, a co robi kursor? Ustawia się na 5 wiadomości OD GÓRY, czyli jakby zapamiętał swoją pozycję tylko "ile od góry" a nie "ile od góry + ilość_nowych_wiadomości"

 

Przeglądam listę aukcji zakończonych (posortowana po dacie, na górze ostatnio zakończone) i zaznaczam 3 aukcje, na pozycjach od 1 do 3 do ponownego wystawienia.  W tym momencie Sello kończy pobieranie danych z Allegro (działało w tle) i na listę wskakują 2 nowe aukcje, oczywiście na początek.  Nadal mam zaznaczone 3 aukcje na pozycjach 1-3, tyle tylko że teraz są to te 2 nowe aukcje + tylko jedna z wcześniej zaznaczonych (powinny być zaznaczone te na pozycjach 3-5).

 

Niestety potwierdzam te błędy. Problem już został zgłoszony i czeka na rozpatrzenie.

 

Korzystam głównie z myszy i strasznie marudze na konieczność używania CTRL+C/CTRL+V  Język

Nie przechodziłam do innych zakładek, bo celowo chciałam ten błąd wyłapac.

Prześledzę go w wolnej chwili krok po kroku i opiszę, ale wątpię, bym mogła coś jeszcze dodać ... Często używam F5.

Czekamy zatem na kolejne informację.

Z góry dziękujemy.

 

Pozdrawiam: RzeKin

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Wyłapałam kolejny błąd.

Opracowuje transakcje, czytam mail- transakcja- zmieniam jakies dane- wracam do maila, przyszła wpłata- wracam do transakcji, zarejestruj wpłatę- wracam do maili i .... zdziwko.... kursor stoi na pierwszy mailu od góry a nie na tym, który właśnie czytałam.

Po odpowiedzi na maila sytuacja jest identyczna. Odpowiadam na maila, on automatycznie znika z nieprzeczytanych, a kursor wyląduje gdzie? ... na pierwszy mailu na liście, a nie na sąsiednim tego, na który odpisałam.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...