Skocz do zawartości

Formularze pozakupowe i PzA - dyskusja

Polecane posty

Nie da się ukryć, że już meczące jest kolejny raz identyczne tłumaczenie... :(

 

może wymyślą inne tłumaczenie np. że allegro zmieniło w czwartek coś w webApi i muszą zaczynać od nowa, skończą w styczniu,

albo że wszyscy programiści siedzieli nad e-abonamentem do Subiekta i reszty softu

a Sello i ich użytkowników mają w [wymoderowałem]

:D

Link to postu

nie :). Programiści Sello siedzą nad Sello. Od kilku dni nie są robione już żadne zmiany i program jest testowany + usuwane są ewentualne znalezione błędy. Ten etap jednak bywa na tyle nieprzewidywalny i może zdarzyć się obsunięcie o kilka dni.

Po każdym znalezionym błędzie i wprowadzeniu poprawki trzeba wygenerować cały program (build) od nowa co zajmuje od 1..2h. W jego skład wchodzi generowanie nie tylko samego programu, ale również bazy danych, skryptów aktualizujących bazę do nowej wersji, danych demo, plików instalacyjnych i wiele innych niewidocznych elementów. Po tym znów cześć testów trzeba powtórzyć. To tak pokrótce o tym skąd się biorą opóźnienia. Biorąc pod uwagę czasochłonność przy testowaniu niektórych błędów już 2,3 wykryte błędy opóźniają ukazania się wersji o 1 dzień.

 

Więc o ile 2 tygodnie temu pisałem o tym, że kończymy wersję (i tak naprawdę nie wiadomo było czy jeszcze coś... nie trzeba będzie poprawić), tak teraz mogę napisać, że wersja 1.8 beta jest już zakończona, trwają ostatnie testy i ewentualne poprawki.

Link to postu
Czyli tak naprawdę usterki mogą być ciągle nowe i ciągle będzie termin przesuwany

Liczba usterek ma tendencję spadkową :), więc kiedyś powinny się skończyć. Nie każdą znalezioną usterkę naprawiamy teraz w wersji beta. Poprawiamy tylko takie, które mogły by być przykre w skutkach lub uniemożliwiają działanie.

 

Kto się zakłada, że 1.8 beta wyjdzie w przyszłym tyg ? Chichot

A ja mogę? :)

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=4689

Link to postu

Czyli tak naprawdę usterki mogą być ciągle nowe i ciągle będzie termin przesuwany

Liczba usterek ma tendencję spadkową :), więc kiedyś powinny się skończyć. Nie każdą znalezioną usterkę naprawiamy teraz w wersji beta. Poprawiamy tylko takie, które mogły by być przykre w skutkach lub uniemożliwiają działanie.

 

Czyli np: nie działanie przycisku OK ? :P

 

Dobra skończę z tą bezsensowną walką o nowe sello z podstawową funkcjonalnością. Do stycznia mamy abonament, jak nic się nie ruszy to wybierzemy konkurencję - pewnie jak większość niezadowolonych osób.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam,

 

Dzisiaj otwieram Sello i robi aktualizacje bazy danych, nie pobralo mi maili które było na sello od kilku dni, widnieje że powinny byc na stronie startowej ale nie ma żadnej pamięci . Jest bląd:  dodatkowo nawet tranzakcji nie ma

 

Szczegóły błędu:

  Pop3BeginSession:

    DllDate: Aug  3 2011

    UnlockPrefix: INSERTCOMPMAILQ

    Username: SELTEX_LENOV-PC:Agnieszka

    Architecture: Little Endian; 32-bit

    Language: Visual C++ 8.0

    Pop3Connect:

      Connecting to POP3 server

      hostname: jacpol.nazwa.pl

      port: 995

      ssl: 1

      connectTimeoutMs: 30000

      heartbeatMs: 0

      ConnectTimeoutMs: 30000

      calling ConnectSocket2

      AddrInfoList:

        AddrInfo:

          ai_flags: 0

          ai_family: 2

          ai_socktype: 1

          ai_protocol: 0

          ai_addrlen: 16

          ai_canonname: (NULL)

      Connect using IPV4.

      ipAddress1: 77.55.121.187

      myIP_3: 10.0.0.64

      myPort_3: 49954

      connect successful.

      clientHelloMajorMinorVersion: 3.1

      buildClientHello:

        majorVersion: 3

        minorVersion: 1

        numRandomBytes: 32

        sessionIdSize: 0

        numCipherSuites: 10

        numCompressionMethods: 1

      handshakeMessageType: ServerHello

      handshakeMessageLen: 0x46

      processHandshakeMessage:

        MessageType: ServerHello

        Processing ServerHello...

        ServerHello:

          MajorVersion: 3

          MinorVersion: 1

          SessionIdLen: 32

          CipherSuite: RSA_WITH_AES_256_CBC_SHA

          CipherSuite: 00,35

          CompressionMethod: 0

          Queueing ServerHello message.

          ServerHello is OK.

      HandshakeQueue:

        MessageType: ServerHello

      Dequeued ServerHello message.

      handshakeMessageType: Certificate

      handshakeMessageLen: 0xd35

      processHandshakeMessage:

        MessageType: Certificate

        ProcessCertificates:

          Certificate:

            derSize: 1504

            certSubjectCN: *.nazwa.pl

            certSerial: 5DB105BAA953BD59DC7A3F76BD562246

            certIssuerCN: Certum Level II CA

          Certificate:

            derSize: 1081

            certSubject

Link to postu

Nie bardzo widzę związek pobierania maili z tematem tego wątku :). Również problem jest opisany dosyć niejasno. Może zacznijmy od transakcji. Jeśli w raporcie są jakieś błędy związane z pobieraniem transakcji proszę o zacytowanie ich treści.

Jeśli takich błędów nie ma, proszę zastosować się do instrukcji w wątku: http://forum.sello.pl/index.php?topic=2440.0 > Sello nie pobiera transakcji. Co zrobić?

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jest dość duży problem...

 

Dane formularzy pobierane na podstawie dziennika zdarzeń nie pobierają wszystkich formularzy. Kończy się to u mnie awanturami klientów dlaczego wypisuję do nich maile skoro zaznaczyli wszystko w formularzu...

 

Z kolei jeśli odchacze check boxem " na podstawie dziennika zdarzeń" to pobiera wszystko łącznie z zaległościami ale pojawiają się komunikaty:

 

{

Transakcje

 

W zewnętrznym systemie sprzedaży istnieją dokumenty wystawione dla tej transakcji.

Dokument wstępny...... nr 12344/2013

Dokument końcowy: FS 10001/2013

 

Czy usunąć dokumenty?}

 

Oczywiście że klikam nie. Ponieważ one mają pozostać na swoim miejscu.

Przy następnym pobieraniu danych znowu to samo. I tak do bulu...

Nie da się pracować na systemie w którym co chwilę wyskakują okienka i przerywają pracę.

 

W nowej wersji ma pojawić się możliwość wyłączenia tych powiadomień ale to nie rozwiązuje problemu mimo to ja chce te powiadomienia... Ponieważ przydają się kiedy kasuje całą transakcję do której były wystawione dokumenty.

 

PS

Sello pracuje z Subiektem

 

Link to postu

Nie są to normalnie aktywne transakcje które zakończyły się sukcesem...

Ale jak się okazało są to również transakcje które podczas pobierania FOD'ów miały ustawiony tryb "pobieraj FOD z dziennika zdarzeń" ten z kolei nie pobiera wszystkich danych. Po przełączeniu metody pobierania pobiera prawidłowo wszystkie FODy ale niestety samoczynnie pojawiają się komunikaty:

{

Transakcje

 

W zewnętrznym systemie sprzedaży istnieją dokumenty wystawione dla tej transakcji.

Dokument wstępny...... nr 12344/2013

Dokument końcowy: FS 10001/2013

 

Czy usunąć dokumenty?}

 

mam wrażenie że chce on nadpisać formularze ale wcześniej musi usunąć połączone dokumenty a na to nie mogę się zgodzić bo by się zrobił niezły bałagan na  magazynie.

 

Podsumowanie:

Dziennik zdarzeń nie pobiera wszystkich FODów

Klasyczna metoda pobiera wszystkie FODy od początku świata ale za to wywala mi okna dialogowe które dezorganizują pracę.

 

Link to postu

To okno dialogowe wg naszego obecnego stanu wiedzy pojawia się właśnie dla transakcji anulowanych, do których w Subiekcie są wystawione dokumenty. Błąd jest przewidziany do poprawy w najbliższej wersji (1.16).

 

Formularze modyfikują transakcję powodując jej ponowny zapis w bazie, wtedy dla anulowanych transakcji wyświetlany jest ten komunikat. Pewnym rozwiązaniem może być usunięcie powiązania dokumentów z taką transakcją. Konieczne może być chwilowe przywrócenie transakcji z Anulowanej do W trakcie realizacji aby móc usunąć te powiązania.

Link to postu
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...