Skocz do zawartości

Sello 1.38 błąd po wejściu do słownika dostaw


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

5 minut temu, Bartosz Głowacki napisał:

Po wejściu w słowniki Wysyłka Towarów

Najlepiej by było podesłać do nas bazę - wyświetlanie danych w jednej z kolumn na liście dostaw napotkało problem przy pobieraniu tych danych z bazy. U nas to działa poprawnie więc najszybciej będzie zweryfikować co się dzieje gdybyśmy mieli bazę na której problem występuje. Proszę napisać na sello@insert.com.pl w tej sprawie.

Link to postu
25 minut temu, Bartosz Głowacki napisał:

Nie nie chodzi mi o archiwizację, archiwizację robię bez problemu. Chodzi mi o to jak wysłać plik bazy ponad 300 MB na maila, tak jak pisał Bartek. No właśnie ale nie widzę już tego nigdzie?

 

 

Napisz na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku i podeślą Ci umowę na dane do akceptacji.

Link to postu
1 godzinę temu, Bartosz Głowacki napisał:

Cofnąłem się do wersji 1.37.6 i śmiga aż miło. 

Tak się zastanawiam czy próbować jeszcze raz aktualizować i robić konwersję bazy czy sobie darować i poczekać na informacje od Inserta w sprawie bazy albo na wersje 1.38.1

Podpowiedzcie proszę.


 

 

Co trzeba zrobić, żeby cofnąć się do poprzedniej wersji ? 

Link to postu

Ja robiłem zawsze tak:

1. Odinstalowałem Sello

2. Zainstalowałem Sello z wersji na której robiłem ostatni backup

3. Uruchomiłem sello z wciśniętym klawiszem Ctrl

4. Wybrałem w trakcie uruchamiania Sello opcję Dearchiwizuj 

5. Wybrałem ostatnią archiwizację ( u mnie są to pliku na dysku sieciowym)

6. I uruchamiałem sello

Pozdrawiam

Bartek

 

 

Link to postu
12 godzin temu, Bartosz Głowacki napisał:

Tak się zastanawiam czy próbować jeszcze raz aktualizować i robić konwersję bazy czy sobie darować i poczekać na informacje od Inserta w sprawie bazy albo na wersje 1.38.1

Jeśli problem uniemożliwia pracę to proszę zaczekać na starszej wersji.

Link to postu
  • Rozwiązanie

Problem wynikał ze zmiany sposobu synchronizacji Paczkomatów z WzA na InPost ShipX i widoku dostaw, który nie był przystosowany do takiego scenariusza. Poprawka będzie w 1.38.1. Gdyby ktoś z Państwa również takiego problemu doświadczył, proszę o kontakt na sello@insert.com.pl - podeślemy indywidualne rozwiązanie w postaci poleceń SQL.

Link to postu
W dniu 1.04.2021 o 10:46, Bartosz Rosa napisał:

Problem wynikał ze zmiany sposobu synchronizacji Paczkomatów z WzA na InPost ShipX i widoku dostaw, który nie był przystosowany do takiego scenariusza. Poprawka będzie w 1.38.1. Gdyby ktoś z Państwa również takiego problemu doświadczył, proszę o kontakt na sello@insert.com.pl - podeślemy indywidualne rozwiązanie w postaci poleceń SQL.

dziś zaktualizowaliśmy Sello i pojawił się problem jak na SS powyżej. Czy potrzebujecie abym przesłał Wam całą bazę (ma prawie 10GB) czy może tylko zawartość konkretnej tabeli?

Link to postu

Odpowiedź odesłałem mailowo, ale aby ograniczyć liczbę maili, proszę podesłać nam (na maila) od razu wynik poniższego polecenia SQL, wykonanego w programie serwisowym.

 

select dm_Id, dm_Name, dm_SynchronizationMode,sp_Name, sp_Id, sp_vvarchar from sl_Delivery 
join sl_PackageSynchronizationParams on sp_DeliveryId = dm_Id 
where sp_name in ('service', 'deliveryserviceType') order by sp_deliveryId

 

Dla zaawansowanych (DIY :) )

 

Powyższe polecenie zwróci listę dostaw z których każda dostawa powinna wystąpić tylko raz (dm_id). Jeśli któraś dostawa wystąpi dwa razy, tzn, że została ona zmieniona z WzA na ShipX lub odwrotnie. Będzie ona miała ustawione pole dm_SynchronizationMode na 1 (InPost ShipX) lub 4 (WzA).

W zależności od tego, czy będzie tam 1 czy 4 należy usunąć jeden z tych wpisów z tabeli sl_PackageSynchronizationParams (kierując się sp_Id):

  • dla dm_SynchronizationMode = 1, usunąc wpis z sl_PackageSynchronizationParams dla sp_Id takiego, w którym występuje sp_Name = deliveryserviceType
  • dla dm_SynchronizationMode = 4, usunąc wpis z sl_PackageSynchronizationParams dla sp_Id takiego, w którym występuje sp_Name = service

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...