Skocz do zawartości

Do pobrania wersja 1.9.0 BETA - czy aktualizauje bazę i kiedy finalna wersja?

Polecane posty

Jak w temacie, pojawiła się do pobrania wersja 1.9.0

 

http://forum.sello.pl/index.php?topic=5062.msg31671#msg31671

 

I teraz pytanie:

 

Czy wykonuje ona aktualizację bazy danych?

 

Jeśli tak to kiedy wersja finalna (to pytanie do kogoś z Sello Team)? Bo nie chce mi się 2 razy bawić w te uaktualnienia...

Link to postu

nie instalowałem bo to męka jak się ma bazę 35 GB

ale z opisu wynika że aktualizuje

 

a przy okazji:

paczkomaty to chyba niezbyt wyczekiwana funkcjonalność

w całej historii forum była tylko jedna osoba która o tym wspominała,

(mało kto tego używa, tylko zawracanie d  głowy z tym)

podczas gdy o inne funkcjonalności użytkownicy wielokrotnie się upominają.

 

Czy Sello nie może zrobić jakiejś ankiety dotyczącej tego

czego naprawdę użytkownicy potrzebują ?

Link to postu

No to faktycznie nie ma sensu tego instalować, ja wymieniłem bazę i nowa jeszcze mało zajmuje ale jeszcze używam też starej i aktualizacja nawet kilku gigabajtów to już sporo straty czasu...

 

Czyli w tej wersji mamy tak:

 

- parametr wysyłka "natychmiast"

- poprawa błędu pobierania FOD

 

i tyle, bo te paczkomaty to jak już kilka osób pisało dla zdecydowanej większości "psu na budę"...

Link to postu

No dobra a ktoś to w końcu zainstalował?

 

Czy wszyscy uznali, że nie ma sensu?  ;D

 

mnie wczoraj korciło aby sprawdzić

- Poprawiono błąd pobierania formularzy opcji dostaw i płatności

ale stwierdziłem, że nie ma to sensu, bo, po co się denerwować ;D zwłaszcza, że błąd z odbieraniem maili zostanie poprawiony w finalnej wersji ;)

Link to postu

Ja od godziny próbuje na nowej wersji wysłać aukcje i dostaję:

 

Wysyłanie aukcji '############' nie powiodło się.

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później. (0x80004005)

 

Co się sypło tym razem??

Link to postu

Paczkomaty! Super! No i właśnie udało się wydrukować etykietę z sello, a w managerze paczkomatów paczka pojawia się w odpowiednim miejscu. Czyli działa. Popołudniu przetestujemy nadanie w paczkomacie z etykietą sello.

 

Jeśli jest wysyłka 'natychmiast' to jeszcze lepiej.

Link to postu
Mam jeden błąd w nowym systemie. Chodzi o parametr stanu.

Której kategorii to dotyczy (numer)? Proszę sprawdzić też czy pobranie parametrów z wymuszeniem rozwiąże ten problem.

 

Minutowy limit wywołań dla tego klucza WebAPI został przekroczony. Proszę spróbować później.

Nie jest to wina nowej wersji, tylko zbyt obciążonym kluczem webApi, na którym pracuje większość użytkowników Sello. Powinno to ustąpić samo po czasie.

 

Paczkomaty! Super!

Czekamy zatem na uwagi i sugestie :)

Link to postu

Pierwsza paczka nadana. Dobrze by było jakąś walidację nr telefonu zrobić - czy jest to nr komórkowy i czy jest zapisany w formacie xxxxxxxxx. Dziś paczka poszła z nr telefonu domowego, w dodatku z nawiasami, normalnie manager InPost nie przyjmuje takiej kombinacji a tu poszło. Zobaczymy w jaki sposób klient dostanie sms o paczce w paczkomacie :)

 

Hmm... Aż zamarzyło się, żeby tak DPD drukowało...

Link to postu

A ja się cieszę że paczkomaty znalazły się w Sello, spora oszczędność czasu.

Pierwsza paczka wydrukowana przez Sello poszła wczoraj.

Uwagi:

-w pierwszej paczce nie podałem gabarytu, Sello nie krzyczało, że coś nie tak,

i samo wstawiło gabaryt A, ja się zorientowałem dopiero po wydrukowaniu etykiety.

Przydał by się monit aby uzupełnić to pole.

-popieram sprawdzanie poprawności nr tel.

-przydałby się wydruk na etykietę 10x15 (przy chwili wolnego może sam zrobię)

 

 

Link to postu

- No właśnie - gdzie się ustawia gabaryt do paczkomatu, i w jakim momencie? Przed drukowaniem etykiety z sello pole jest wyłączone do edycji.

 

- Co wtedy, gdy klient podaje swoje konto w paczkomatach, czyli ma już mail rejestracyjny, a jest to mail inny niż w allegro? jak to podmienić, żeby InPost rozpoznał jego konto?

 

- Telefon do paczkomatu, nie zauważyłem, ale chyba nie można go edytować z poziomu paczek?

 

- Inna sprawa: nie można zaznaczyć ponownie 'nie twórz ZK' - lista wyłączona (zakładka 'cechy').

 

Na razie tyle ;

Link to postu

gabaryt w tej chwili ustawiany jest domyślnie na A. Jeśli macie sugestie jak miało by wyglądać ustawianie (domyślne) gabarytów to chętnie wysłuchamy. Sam gabaryt można zmienić po/przy utworzeniu paczki (zanim zostanie utworzona w systemie paczkomatów).

 

Sprawdzanie numeru telefonu, sprawdzimy co w tej kwestii można wymyślić. Chociaż dziwne, że serwis paczkomatów nie zwrócił w tym wypadku błędu, bo zazwyczaj zwraca błąd jeśli wpisany jest niepoprawny numer telefonu.

 

- Co wtedy, gdy klient podaje swoje konto w paczkomatach, czyli ma już mail rejestracyjny, a jest to mail inny niż w allegro? jak to podmienić, żeby InPost rozpoznał jego konto?

W chwili obecnej Sello bierze domyślny adres e-mail z klienta. InPost zniósł konieczność rejestrowania konta odbiorcy zapewne żeby ułatwić nadawanie przesyłek.

 

Co do telefonu, jest podobnie - brany jest aktualnie z danych klienta.

 

Do wersji RTM dodamy prawdopodobnie możliwość sprawdzania czy klient jest zarejestrowany w paczkomatach i czy posiada zdefiniowany paczkomat oraz dodamy możliwość wpisania numeru telefonu - na potrzeby ręcznego ustawiania paczkomatu po adresie e-mail.

 

- Inna sprawa: nie można zaznaczyć ponownie 'nie twórz ZK' - lista wyłączona (zakładka 'cechy').

Napisz coś więcej o tym...

 

Ja mam inne pytanie, mam baze 3 gb w SQL 2005 przy aktualizacji do 2008 nie wyskakuje żaden błąd, a baza dalej jest na 2005 :/ ma ktoś może jakiś dostęp do artykułu jak zrobić aktualizację z SQL 2005 do 2008 ? może coś źle robię :/

Proszę się upewnić że instalowany jest SQL Server 2008 R2 (!) jeśli instalowana jest wersja darmowa EXPRESS. Instalator posiada opcję aktualizacji 2005 do 2008 R2, przy aktualizacji trzeba zaznaczyć instancję serwera która zostanie zaktualizowana (np, INSERTGT, SQLEXPRESS). Być może na komputerze istnieje więcej niż jedna instancja serwera SQL i aktualizowana jest nie ta co trzeba.

Link to postu

Ja mam inne pytanie, mam baze 3 gb w SQL 2005 przy aktualizacji do 2008 nie wyskakuje żaden błąd, a baza dalej jest na 2005 :/ ma ktoś może jakiś dostęp do artykułu jak zrobić aktualizację z SQL 2005 do 2008 ? może coś źle robię :/

1. To chyba w nowym wątku powinno być...

 

2. Jak nadal na 2005?

 

Jak zobisz tak: backup, odinstalowujesz SQL 2005, instalujesz SQL 2008 (z dodatkiem umożliwiającym kompatybilność z 2005, najlepiej też z dodatkami typu Management Studio), dearchiwizujesz i podpinasz bazę - musi zadziałać.

 

PS.

Polecam odinstalować (włącznie z pozbyciem się plików konfiguracyjnych itd.) też Subiekty i inne programy korzystające z serwera SQL przed zainstalowaniem nowego SQL.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...