Skocz do zawartości

Drukarka Zebra do każdego stanowiska

Polecane posty

Czy jest już możliwość przyporządkowania drukarki do danego stanowiska? Chciałbym, żeby każde stanowisko do pakowania miało niezależną drukarkę, a nie jedną wybraną globalnie. Nie wyobrażam sobie pracy na jeden drukarce etykiet. Drukarkę domyślną w Windowsie muszę mieć "Print to PDF", bo Sello zapisuje mi automatycznie faktury do folderu - jeśli kombinuję z globalnym ustawieniem Zebry, to PDF-y zapisują się w dwóch kawałkach A3, skutkiem czego klienci dostają niepełną fakturę.

Link to postu
8 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Niestety nie wiem co mógłbym tutaj podpowiedzieć (dlatego siedzę cicho 😔 ). Żadnych zmian nie było w tym zakresie. Raczej jeśli już to ustawień szukałbym nie w Sello a w programie do drukowania PDFów, z którego Sello korzysta drukując etykiety od kurierów.

Szkoda. Nie widzę żadnych tego typu ustawień w Adobe Reader - podczas drukowania z Sello, Adobe działa jakby w tle. Wydaje mi się, że to jednak dotyczy ustawień Sello. Każdorazowo zmiana drukarki w Ustawienia -> Słowniki -> Wydruki powoduje - niestety - zmianę na wszystkich komputerach i kontach działających na jednej bazie. Dobrze mówię? 

Zapytam więc tak: czy jeśli wszystkie komputery w firmie są w jednej sieci i każdy ma Zebrę, która jest udostępniona w tej sieci, to te wszystkie drukarki powinny rozwinąć się w tym menu? Jeśli tak, to czy będąc np. przy stanowisku nr 1 i wybierając odpowiednia drukarkę - etykiety wydrukują się właśnie na niej?
image.png.dcf464b55f6e4a0e69e9de096feac272.png
Szkoda, że nikt z forumowiczów nie podzielił się swoimi sugestiami lub jakimś rozwiązaniem tego problemu, bo uważam to za dość duże ograniczenie. 

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
15 godzin temu, Mariusz Kownacki napisał:

Ustawiasz zebrę jako drukarkę domyślną. W wydrukach w Sello ustawiasz aby drukowało się na drukarce domyślnej. Nigdy tego nie próbowałem, ale może zadziała.

Próbowałem przeprowadzić taki eksperyment, jednak z miernym skutkiem, ponieważ wówczas istnieje co prawda możliwość drukowania etykiet z różnych komputerów na jednej Zebrze (udostępnionej w sieci), lecz nie o to mi chodzi (przykład, który mnie interesuje: mam pięć komputerów (stanowisk do obsługi), przy każdym stoi Zebra i każdy komputer obsługuje jedno konto Allegro - chcę, żeby każde stanowisko mogło drukować swoje etykiety niezależnie, najlepiej w jednym czasie - przy okazji, ciekawe czy to jest też możliwe? Ewentualnie, żeby drukowanie się kolejkowało w zależności od tego, które stanowisko zleci generowanie etykiet  pierwsze), i dodatkowo mając ustawioną Zebrę jako domyślną generowane automatycznie faktury w pdf zapisują się w formacie A6, więc mocno się to wszystko rozjeżdża. Jak mam ustawioną w Windowsie domyślną "Print to PDF" - faktury zapisuję się poprawnie w A4. Subiekt, o ile się nie mylę, przy zapisie do PDF korzysta właśnie z domyślnej drukarki systemowej, a ustawiając Zebrę, w ustawieniach druku musi być format A6 dla etykiety 10x15 i wtedy Subiekt też korzysta z tego ustawienia, w efekcie czego PDF-y faktur są w formacie A6 (u mnie w dodatku są to wydruki niepełne, tzn. strona jest podzielona na cztery części z czego widać tylko dwie). Widzę tutaj zasadniczy zgrzyt, no chyba, że istnieje jakieś rozwiązanie, o którym nie wiem. 

 

Link to postu
W dniu 23.07.2021 o 15:42, Zdzisław Bal napisał:

to te wszystkie drukarki powinny rozwinąć się w tym menu?

Na tej liście będą wszystkie drukarki zdefiniowane na danym komputerze (to co jest widoczne w ustawieniach systemu Drukarki i skanery). To ustawienie w zasadzie było projektowane pod wydruki wewnętrzne w Sello, gdzie faktycznie mamy wpływ na to, gdzie zostanie wysłany wydruk. Wydruki PDF różnią się znacznie, bo Sello ich ani nie generuje ani nie zajmuje się ich drukowaniem. Są one jedynie pobierane z serwisu kuriera i wywoływane jest na nich systemowe polecenie drukuj - stąd za to na jakiej drukarce zostanie to wydrukowane odpowiadać powinien program do drukowania PDF (Acrobat Reader itp). Zerkniemy czy da radę to jakoś ustawić.

 

 

 

Link to postu

Niestety nie znaleźliśmy takiej możliwości a jednocześnie znalezione wpisy w Internecie sugerują, że drukowanie odbywa się zawsze na domyślnej drukarce na danym komputerze i nie ma możliwości tego nadpisać.

W dniu 15.07.2021 o 10:43, Zdzisław Bal napisał:

Drukarkę domyślną w Windowsie muszę mieć "Print to PDF", bo Sello zapisuje mi automatycznie faktury do folderu

Tego trochę nie rozumiem. Faktury można zapisywać do folderu z wykorzystaniem funkcji dostępnych w Sello. Nie trzeba tutaj angażować drukarki domyślnej.

Link to postu

@Bartosz Rosa, wygląda na to, że w dużej mierze udało mi się rozwiązać problem. Sugestia @Mariusz Kownacki okazała się trafna.

W Subiekcie w ustawieniach wzorca wydruku Faktury sprzedaży (wystawiam tylko faktury, więc tylko one mnie interesują), zaznaczyłem poniższą opcję:
image.png.ac3b57c2572152d980d69f3c011b217a.png
Wcześniej zaznaczone było: "Drukuj na domyślnej drukarce systemowej (z Panelu Sterowania)", a drukarką domyślną była właśnie Zebra i dlatego zapis do PDF był rozjechany. I teraz tak: na każdym komputerze do obsługi zamówień mam w Panelu Sterowania ustawioną domyślnie Zebrę, która stoi przy danym stanowisku.
image.png.3f9e91051df02f788f05d95b2b97213d.png
image.png.5a86bfb5ea1489e0456be41bc44d77d6.png
W ustawieniach Sello obecnie wygląda to tak:
image.png.348ca5864fc2d714ae6c180c778cc314.pngimage.thumb.png.d25500d11fd9d27dccf4d08c45c4a4e3.png
Okno wydruku etykiety:
image.png.a5dfc19504257f141e326d152e9396d2.png
Taka konfiguracja spowodowała, że niezależnie przy którym stanowisku jestem, klikając Enter etykieta drukuje się na Zebrze przypisanej właśnie do tego stanowiska.
Rozwiązanie okazało się zatem całkiem proste.

Mylące było dla mnie ustawienie drukarki w tym miejscu, które powodowało zmianę globalnie na wszystkich komputerach obsługujących Sello. Jeśli Sello korzysta z domyślnych drukarek w Windowsie to problemu nie ma. Należy jedynie pamiętać o zmianie drukarki, jeśli chcemy wydrukować cokolwiek innego nie na Zebrze.
image.png.f39498ebf8ff4357e5735c50ce3d4b89.png
😁

 

Edytowane przez Zdzisław Bal
  • Lubię to 2
Link to postu

Chyba się pospieszyłem. Czy może być tak, że pomimo ustawień wydruków w Subiekcie, Sello pośrednicząc w drukowaniu faktur narzuca swoje ustawienia drukarki domyślnej (w moim przypadku Zebry)? Nie powinno. Wygląda na to, że faktury nie zapisują się w formacie A4 (tak jak mam ustawione we wzorcu wydruku w Subiekcie), tylko w A6 i to nie pełnym.

W Subiekcie mam ustawienia wzorca wydruku faktur jak na screenie w poprzedniej wiadomości, a ustawienia drukarki "Print to PDF" mają zaznaczoną orientację pionową i format A4. Co, ciekawe klikając podgląd faktury we wzorcu - faktura otwiera się w A4.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
15 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy może być tak, że pomimo ustawień wydruków w Subiekcie, Sello pośrednicząc w drukowaniu faktur narzuca swoje ustawienia drukarki domyślnej (w moim przypadku Zebry)?

Nie. Sello jedynie zleca wydruk do Subiekta, nie podaje przy tym żadnych parametrów. Trzeba by podpytać Subiektowców, ja niestety nie wiem jak działają wydruki w Subiekcie.

Link to postu
W dniu 3.08.2021 o 07:34, Bartosz Rosa napisał:

Nie. Sello jedynie zleca wydruk do Subiekta, nie podaje przy tym żadnych parametrów. Trzeba by podpytać Subiektowców, ja niestety nie wiem jak działają wydruki w Subiekcie.

Po zmianie domyślnej drukarki na "Print to PDF", faktury zapisują się poprawnie w A4. Wygląda na to, że Subiekt z jakiegoś powodu ignoruje poniższe ustawienie
image.png.3a69e75634ccd7e11dafa3e2536df8aa.png
Napisałem do supportu.

Obecnie doraźnym rozwiązaniem jest zmiana domyślnych drukarek systemowych ręcznie: przed tworzeniem dokumentów w Sello zmieniam na "Print to PDF", a przed drukowaniem etykiet na Zebrę. 

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Nie mam takich trudności. Mogę jedynie wskazać Ci na opcję Windowsa, która zmienia domyślne drukarki samodzielnie, ale nie ma tu dużego wyboru konfiguracji - jedynie wydruk na któreś drukarce ustawia ją jako domyślną. Kiedyś mi się to to włączyło (samo! 😄) i nie wiedziałem o co chodzi, trochę moich komórek stało się wtedy bardziej nerwowych aż znalazłem to co poniżej...  Nie wiem, czy Ci to jakoś pomoże.

 

obraz.png.1c9d7ac432e9cac41cb832c17483c3c6.png

Link to postu
W dniu 1.10.2021 o 14:27, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

Nie mam takich trudności. Mogę jedynie wskazać Ci na opcję Windowsa, która zmienia domyślne drukarki samodzielnie, ale nie ma tu dużego wyboru konfiguracji - jedynie wydruk na któreś drukarce ustawia ją jako domyślną. Kiedyś mi się to to włączyło (samo! 😄) i nie wiedziałem o co chodzi, trochę moich komórek stało się wtedy bardziej nerwowych aż znalazłem to co poniżej...  Nie wiem, czy Ci to jakoś pomoże.

 

obraz.png.1c9d7ac432e9cac41cb832c17483c3c6.png

Dzięki za Twoją odpowiedź, jednak ta opcja nie rozwiązuje mojego koszmaru. Napisałem ponownie do Insertu i otrzymałem odpowiedź, że ich Dział Weryfikacji Oprogramowania nie wygenerował takiego problemu w różnych środowiskach.

To jest - mam wrażenie - problem w Subiekcie. Dzięki ustawieniu domyślnej drukarki systemowej (Zebry) na każdym stanowisku mogę z każdego osobno drukować etykiety z poziomu Sello i to faktycznie jest spoko, ale niestety z niezrozumiałych dla mnie powodów Subiekt ma w tyłku ustawienia drukowania faktur, które mu podaję. Nie będę się powtarzał, screeny są w poprzednich wiadomościach. Pomimo, że ma "Print to PDF", format A4, to bierze A6. Jest to cholernie uciążliwe, bo już niejednokrotnie się pomyliłem (przed drukiem faktur nie zmieniłem w Windowsie domyślnej drukarki systemowej na "Print to PDF") i kilkadziesiąt faktur poszło do klientów w formie 1/4 strony A4 i później trzeba odpisywać na maile, tłumaczyć, przepraszać, wygenerować poprawną fakturę, znów wysłać itd.

Stawiam zgrzewkę dobrego piwa komuś, kto uwolni mnie od tej gehenny! 🍺🍺🍺

Link to postu

A z zebry zawsze wychodzi poprawnie? NIe ma tak, że naklejka jest w 1/4 strony etykiety wydrukowana?

 

U mnie jak coś drukuję z Foxit'a w pdf to zapamiętywany jest ostatni format druku. Na co dzień podręczne wydruki robocze drukujemy na A5 poziomo, przez funkcję 'wiele stron na kartkę'. Już się nauczyłem, że jak zrobię taki wydruk to od razu puszczam na drukarkę offline taki sam wydruk w formacie A4, bo jeśli tego nie zrobię, to wszystkie następne wydruki pdf będą miały zapamiętane skalowanie. Nie raz etykiety na zebrę poszły w połowie naklejki (i w poziomie, nie w pionie). Może w tym kierunku posprawdzaj? Czy w ktoś w "międzyczasie" nie drukuje czegoś na pdf w innej skali? Chociaż wtedy i etykiety z zebry u Ciebie zdarzały by się przeskalowane...

 

A może zainstaluj sobie drugą drukarkę pdf i domyślna niech drukuje z zebry a druga z subiekta?

 

A gdy drukujesz ręcznie z GT do pdf to jaki format uzyskujesz?

Link to postu
5 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

A z zebry zawsze wychodzi poprawnie? NIe ma tak, że naklejka jest w 1/4 strony etykiety wydrukowana?

 

Tak, zawsze wychodzi poprawnie. Ustawienia druku na Zebrze działają.

5 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

A może zainstaluj sobie drugą drukarkę pdf i domyślna niech drukuje z zebry a druga z subiekta?

 

Nie do końca rozumiem. Po co mi druga drukarka PDF? Skoro PDF-y potrzebuję tylko do faktur z Subiekta?

6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1 napisał:

A gdy drukujesz ręcznie z GT do pdf to jaki format uzyskujesz?

A4. Sprawdzone na każdym komputerze.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...