Skocz do zawartości

Kolporter Allegro

Polecane posty

55 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

U mnie nie działa....

 

 

Możesz sprawdzić na archiwalnych wysyłkach, u mnie działa po dotarciu przesyłki do terminala przeładunkowego. Po znaku = wklej nr przesyłki ręcznie.

https://wwwapps.ups.com/tracking/tracking.cgi?tracknum=

Edytowane przez pakomat_ pl
Link to postu
46 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Ktoś wpadł na pomysł jak sprawdzić tracking takich przesyłek?

Trudna sprawa. Sam bym potrzebował. Wydaje się, że trzeba wyjść od nr UPS (co moim zdaniem może się zmieniać, jeśli to nie będzie UPS kiedyś....), więc może jednak trzeba kombinować tak, aby wyjść od nr ALE...

 

PS

Ciekawe, czy jak ruszą automaty allegro (Allegro One Box) to dalej będą UPS-owcy je zapełniać...?

Link to postu

Link który podawałem jest poprawny, z tym że, na etykiecie mamy dwa rodzaje numerów. Jeden z nich jest w sekcji BILLING: nr wewnętrzny alegrowski czyli ALE00000XXXXXXX, jest to numer który pojawia się w śledzeniu paczki w Allegro, tylko allegro wie co dzieje się z paczką ma podgląd na tracking. 

Drugim numerem bardziej nam potrzebnym jest pod napisem UPS STANDARD jest to numer przesyłki UPS który możemy śledzić.

 

Link do śledzenia paczki 

Cytat

Pozostaje skaner w dłoń i ręcznie dodawać

Link to postu
13 minut temu, pakomat_ pl napisał:

Pozostaje skaner w dłoń i ręcznie dodawać

Owszem, ale szukam czegoś, co nie pochłonie dodatkowego czasu... Sello ma nam oszczędzać czas, więc może coś opracują. Jeżeli się da w obecnym stanie.

 

@Bartosz Rosa?

 

Na razie sobie to zautomatyzowałem w taki sposób 😳

obraz.png.bd567539d0b5aab66a7f10f01b53aa9f.png

Link to postu
14 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Cóż, ewentualnie kupie coś u kogoś przez Kolportera, to chyba powinienem dostać linka od Allegro do śledzenia paczki i wtedy zobaczymy jaki będzie link

URL w odnośniku skopiowanym z allegro wygląda tak:

 

https://t.allegro.pl/przesylka/sledzenie/NR_ZAMOWIENIA_ALLEGRO?utm_source=notification&utm_medium=Package was sent email&utm_campaign=cda19ec0-7e5d-4108-bb53-3debab508c1e&waybillId=ALE_NR_PACZKI&carrierId=ALLEGRO&tr_n=tracking-link-added&tr_id=dc8c63ca-6ea2-4fdc-8510-f9a3f2577ef1&tr_d=allegro.pl&tr_c=track-package&tr_s=sQzZsZwP

 

W przeglądarce tak:

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/kupione/NR_ZAMOWIENIA_ALLEGRO

 

Ale trzeba być zalogowanym na właściwe konto

Link to postu

@HotKey . @Bartosz Rosa @MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1

 

Potrzebowałbym Państwa pomocy, ponieważ nie wiem czy robię coś źle, czy jest to wina po innej stronie.

 

Uruchomiłem Kolportera na 1 koncie Allegro. Okazało się, że zainteresowanie jest spore, ponieważ w piątek mieliśmy 30 zamówień, a po weekendzie mamy ich 68.

 

Podczas tworzenia przesyłek do paczek, w 2/3 przesyłek pokazuje się błąd:

Cytat

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "188510/2021" na koncie "xxx" (xxx): Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika

Kod błędu: 0

[ERROR]: Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika
ścieżka: /parcel-management/parcel-create-commands/{commandId}

I teraz zabawa:

- Musiałem usunąć te przesyłki w WzA

- Następnie w Sello, zaznaczyć paczki z tym błędem i kliknąć "Utwórz ponownie w serwisie kuriera"

- Wysłać zlecenie utworzenia paczek

- Po 1 minucie lub 2, pobrać statusy tych paczek

- I ponownie powtórzyć tak samo dla paczek z tym błędem 😐

 

Aby utworzyć 68 paczek, musiałem 4 razy powtarzać czynność z usuwaniem i tworzeniem na nowo.

 

Czy można rozwiązać jakoś ten problem?

 

Poniżej przesyłam konfigurację, jakie są ustawienia w Sello i w WzA, ale to wygląda na to, że API Allegro nie wyrabia.

 

Konfiguracja w Sello robiłem według HotKey:

 

897458299_KonfiguracjawSello.jpg.258aaee2b9c48aaa6a00ebbbd09612b0.jpg

Konfiguracja w Allegro WzA:

1370601853_Ksikaadresowa.thumb.png.7d07840166bca5a820585f4540dd250e.png

1841848148_Szablonyprzesyek.thumb.png.8eb9b774106e72906de25cc66b25960a.png

Link to postu
Godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

- Musiałem usunąć te przesyłki w WzA

Ja nie usuwam. Od razu w Sello wybieram obraz.png.e89928e9debef8dad40da2e422ac99b4.pngbo one się tam nie tworzą raczej. Masz je w WzA w "Zamówione przesyłki" i stąd usuwasz?

 

Godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

Wysłać zlecenie utworzenia paczek

To wystarczy zrobić tylko 1x dziennie, jeśli potem dochodzą paczki to u nas DPD i UPS odbierają wszystkie.

 

Godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

Konfiguracja w Sello robiłem według HotKey:

Mam tak samo.

 

Godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

Konfiguracja w Allegro WzA:

Wydaje mi się, że ta konfiguracja jest potrzebna jeśli tworzy się paczki przez www.

 

 

 

 

Godzinę temu, Mariusz Kownacki napisał:

Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika

To raczej WzA sobie nie poradziło, a nie Sello lub Twoja konfigurajca.

Może zbytnio obciążyłeś WzA? Tyle paczek nagle wysyłasz... 🤪 No ale czemu inpost API padł? 🙃

Link to postu
51 minut temu, Mariusz Kownacki napisał:

Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika

Ten błąd oznacza że serwis WzA miał problem z utworzeniem przesyłki u kuriera. Ale jaki, to już trzeba Allegro zapytać.

Zgłosimy ten problem i zobaczymy co odpiszą. Możliwe, że będziemy potrzebować logu z tworzenia takich przesyłek, więc prosiłbym o podesłanie.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Link to postu
3 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

Podczas tworzenia przesyłek do paczek, w 2/3 przesyłek pokazuje się błąd:

Spróbuj jutro na nowych paczkach. Dzisiaj jest dzień potężnych awarii w API u INPOSTU, może UPS lub Allegro też metodą domina się wysypało.

Daj znać, czy samo się rozwiązało. My nie mamy żadnych problemów z Kolporterem normalnie tzn. nie dzisiaj gdzie są ogromne awarie.

Link to postu
W dniu 4.10.2021 o 11:27, Bartosz Rosa napisał:

Ten błąd oznacza że serwis WzA miał problem z utworzeniem przesyłki u kuriera. Ale jaki, to już trzeba Allegro zapytać.

Zgłosimy ten problem i zobaczymy co odpiszą. Możliwe, że będziemy potrzebować logu z tworzenia takich przesyłek, więc prosiłbym o podesłanie.

 

  Ukryj zawartość

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

Log wysłany na maila. Niestety codziennie jest z tym problem.

 

@HotKey . @MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1

 

Jak to wygląda przy 31 zamówieniach Allegro Kolporter:

- w Sello wysłałem paczki do usługi w WzA
- z 31 zamówień, zostało utworzonych 17 paczek w WzA w zakładce "Zamówione przesyłki", a 13 paczek "utkneło" w zakładce WzA "Dodane przesyłki"
- w Sello włączyłem odbieranie statusów i po skończeniu 17 paczek miało status "Zlecenie utworzenia w realizacji", a 13 paczek były podświetlone na czerwono z błędem "Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika"
- ponownie pobrałem statusy, tak aby w tych 17 paczkach był status "Utworzony"
- 13 błędnych paczek, usunąłem w WzA w zakładce "Dodane przesyłki"
- w Sello dla tych paczek kliknąłem "Utwórz ponownie w serwisie kuriera"
- Ponownie je wysłałem do WzA
- 13 paczek tym razem się utworzyło bez żadnego błędu

- ponownie pobieram statusy, tak aby w Sello miały status "Utworzony"

 

 

U mnie również pojawił się problem z tym, że etykiety z WzA, nie drukują się po kolei. W parametrach użytkownika ustawiłem czas na 2000 milisekund, ale nie rozwiązało to problemu.

 

Czy ktoś rozwiązał ten problem?

  • Dziękuję 1
Link to postu
2 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

Jak to wygląda przy 31 zamówieniach Allegro Kolporter

Zapewne WzA nie nadąża... Nie miałem tylu na KLP na razie, max chyba 6 było i nic się nie blokowało...

 

2 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

13 błędnych paczek, usunąłem w WzA w zakładce "Dodane przesyłki"

Wydaje mi się, że nie trzeba ich usuwać, jeśli nie są nadane, to nie będzie opłaty. Moim zdaniem.

 

2 godziny temu, Mariusz Kownacki napisał:

U mnie również pojawił się problem z tym, że etykiety z WzA, nie drukują się po kolei.

Powinny się drukować po posortowanej kolumnie w PACZKI > DO WYSŁANIA. Jeśli ma to być nr paczki, to ją trzeba posortować. SMARTY osobno, zwykłe osobno. Ale KLP chyba nie tych oznaczeń na razie...

Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Operator przesyłek już namierzył problem i trwają prace nad jego wyeliminowaniem.

DPD Pobrania problem jest namierzony od miesiąca, cisza w temacie.

ORLEN paczka źle nalicza opłaty (nie ma znacznia SERWIS MINI).

 

 

Nie prędko spodziewałbym się implementacji rozwiązań.

DPD Pobrania w WzA po podaniu rozwiązania na formu Sello, Allegro wciąż myśli i myśli:

image.png.10acca93a01696bcebe73715b605c6dd.png

 

Zaś w temacie błędnego naliczania kosztu ORLEN paczki nie wiadomo nawet jak z Allegro rozmawiać, odbijają piłeczkę we wszystkie strony, a ORLEN zwala na Allegro.

Edytowane przez HotKey .
Link to postu

Witam,taki błąd wyskakuje podczas tworzenia etykiet kolporter :

"Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "7705/2021" na koncie "ewahurt" (13222289)

Opcja 'Inne dane na etykiecie' nie są dostępne dla wybranego przewoźnika"
jeżeli okno zawartości mam puste to zwraca błąd że opis jest za krótki.
Co mam nie tak?
 
 
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...