Skocz do zawartości

Ustawienie domyślnego cennika dla RW

Polecane posty

Chciałbym aby dla wszystkich dokumentów RW domyślnie wybrany był cennik jak niżej.

obraz.png.f15a69aecc4e92396ccc8a0a249bc6b5.png

Najlepiej gdyby jeszcze można było zablokować zmianę tego i żeby RW zawsze przeliczało pozycje wg powyższego.

 

Czy jest taka opcja/gdzie?

 

Dodatkowo dopytam - czy jest taka opcja dla innych dokumentów bo lecę po kolei wszystko co mi do głowy przychodzi i nie mogę nigdzie znaleźć.

Link to postu

Owszem, wszystko się zgadza. Używamy RW i PW przy produkcji i modyfikacjach towarów, np.:

  1. RW materiałów X i Y o wartościach 10000 i 20000.
  2. PW towaru Z o wartości 30000.
  3. KKD do PW na którym umieszczamy różne koszty usługowe związane z transformacją.

RW i PW w tym przypadku mają zawsze specjalną kategorię i zależy nam żeby na raportach wartość sumaryczna wszystkich RW i PW w danym okresie dla tej kategorii dawała zero (wartość RW = wartość PW, co jest jednoznaczne z tym, że nikt nie popełnił błędu przy wydawaniu X i Y i przyjęciu Z). KKD natomiast stosowane są żeby dokładniej śledzić kosztu różnych etapów zmian.

 

Innymi słowy - RW i PW dbają o to żeby zgadzał się hajs za materiał, a KKD żeby śledzić i modyfikacje cen z zakresu usługi (koszt przemiany materiału w inny materiał).

 

Stąd pytanie w tym temacie.

 

Dodatkowe pytanie o domyślne cenniki dla innych dokumentów ma inne powody, ale nadal usprawiedliwione.

Dziwie się, że nie mogę znaleźć, czyżby nie było?

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
9 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Chciałbym aby dla wszystkich dokumentów RW domyślnie wybrany był cennik jak niżej.

KF -> Typy dokumentów -> Rozchód wewnętrzny -> Zakładka CENY I PRZELICZANIE DOKUMENTU -> Liczenie ceny towarów

 

9 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Najlepiej gdyby jeszcze można było zablokować zmianę tego i żeby RW zawsze przeliczało pozycje wg powyższego.

Uprawnienie: Zmiana kalkulacji dokumentu RW

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 1 rok później...

Dzień Dobry ,

To ja mam  również pytanie dotyczące RW- CENY ?

Mamy gt i moje pytanie dotyczące cen  na dokumencie w Parametry-zakładka cena_ mamy ustawione Ostatnia cena zakupu

A robi wg cen sprzedaży.

O ile na kpir to nie mało dla Nas żadnego znaczenia to teraz przeszliśmy na pełne księgi i dokumenty RW ZACIĄGAM DO REWIZORA I zakupy materiałów do produkcji rozliczam właśnie w koszta tym dokumentem. 

Jest to bardzo uciążliwe gdyż trzeba drobiazgowo analizować każdy dokument.

Dotyczy to wszystko ww zakupu materiałów do produkcji i nie rozumiem dlaczego nie liczy tak jak ustawione w zakładce ?

Sprzedaż to wz i fs. Znalazłam już jeden wątek na forum w którym p.Daniel Kozłowski "temat nie raz poruszany na forum i powienien być oczywisty......."

Tylko , że ja w koszta nie wrzucam zakupu materiałów , ale proporcjonalnie jego zużycie do produkcji wg RW , CZASAMI ZDARZA SIĘ, ŻE MATERIAŁ BYŁ KIEDYŚ HISTORYCZNIE  SPRZEDWANY samodzielnie, ale ogólnie jesteśmy firmą produkcyjną.

Wytwarzamy i przyjęliśmy takie rozwiązania do księgowania. Czy W GT JEST NA TO ROZWIĄZANIE CZY NALEŻY ROZWAŻYĆ NEXO.

z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC 

Link to postu
30 minut temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Jest to bardzo uciążliwe gdyż trzeba drobiazgowo analizować każdy dokument.

Nie, to nie jest uciążliwe, tylko po prostu nie wiecie co robicie.

Cena na RW, w kontekście księgowania dokumentów w księdze handlowej nie ma żadnego znaczenia.

Liczy się wartość która w Subiekcie nazywa się "koszt", a nie cena.

33 minuty temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Czy W GT JEST NA TO ROZWIĄZANIE CZY NALEŻY ROZWAŻYĆ NEXO.

W nexo jest dokładnie tak samo - księgując RW wg ceny dostaniemy wyniki, które tak samo będą nic nie warte.

Link to postu

ok

Analizując widzę , że to też wina naszej historii z x czasu, gdzie nie było to analizowane , bo na kpir mało Nas to obchodziło.

Ale dlaczego do kosztu uwzględnia cenę sprzedaży ? Myślałam , że na forum mogę uzyskać pomoc , a tu tylko od razu .....strach się pytać , bo od razu nie wiecie! nie umiecie......

To , że kiedyś w super cenie - sprzedaliśmy materiał do produkcji jako towar  za czasów kpir. Teraz mamy księgi kupiłam przykładowo za 60 zł sprzedałam za 120 , a koszt mam wrzucić 700 ???

Może coś pominęłam , ale super jakbym mogła uzyskać PODPOWIEDŹ ?pomoc

 

 

 

Link to postu
3 godziny temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

To ja mam  również pytanie dotyczące RW- CENY ?

Mamy gt i moje pytanie dotyczące cen 

To pytanie dotyczy GT czy nexo skoro zadaje je Pani w dziale nexo ?

 

3 godziny temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

na dokumencie w Parametry-zakładka cena_ mamy ustawione Ostatnia cena zakupu

A robi wg cen sprzedaży.

Jeśli przyjęła Pani towar na magazyn w cenach sprzedaży to w takich cenach program je wyda - co w tym dziwnego ? Należałoby się skupić na tym dlaczego do programu są wprowadzane błędne dane. Dla potwierdzenia też należało pokazać konfigurację programu oraz opisać dokładnie operacje montażu.

 

3 godziny temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

O ile na kpir to nie mało dla Nas żadnego znaczenia to teraz przeszliśmy na pełne księgi i dokumenty RW ZACIĄGAM DO REWIZORA I zakupy materiałów do produkcji rozliczam właśnie w koszta tym dokumentem. 

Zgadza się, dlatego wszystkim, od zawsze, również na tym forum radzę, aby na kilka miesięcy przed przejściem na pełne księgi zacząć przygotowywać się do takiej zmiany, a nie kilka miesięcy po, kiedy powstaje i nawarstwia się wiele problemów, a firmy wdrożeniowe nie mają czasu, aby pomóc, gdyż zajmują się innymi zaplanowanymi wdrożeniami... Problemów należy przede wszystkim unikać, usuwanie ich skutków jest jest rudne i pracochłonne.

 

3 godziny temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Sprzedaż to wz i fs. Znalazłam już jeden wątek na forum w którym p.Daniel Kozłowski "temat nie raz poruszany na forum i powienien być oczywisty......."

Jak widać staram się pomagać, ale nie ode mnie zależy kto z tej pomocy będzie korzystał...

 

3 godziny temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Tylko , że ja w koszta nie wrzucam zakupu materiałów , ale proporcjonalnie jego zużycie do produkcji wg RW , CZASAMI ZDARZA SIĘ, ŻE MATERIAŁ BYŁ KIEDYŚ HISTORYCZNIE  SPRZEDWANY samodzielnie, ale ogólnie jesteśmy firmą produkcyjną.

Wytwarzamy i przyjęliśmy takie rozwiązania do księgowania.

Niestety nie podała Pani podstawowej informacji - jaką dokładnie kwotę pobiera Pani z RW - wartość netto czy koszt ?

 

3 godziny temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Czy W GT JEST NA TO ROZWIĄZANIE CZY NALEŻY ROZWAŻYĆ NEXO.

z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC 

Najpierw należy zdiagnozować przyczynę, a później szukać rozwiązania, na razie są podejrzane tylko błędy użytkownika, zmiana programu tego nie rozwiąże.

 

 

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
1 godzinę temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

To , że kiedyś w super cenie - sprzedaliśmy materiał do produkcji jako towar  za czasów kpir. Teraz mamy księgi kupiłam przykładowo za 60 zł sprzedałam za 120 , a koszt mam wrzucić 700 ???

Może coś pominęłam , ale super jakbym mogła uzyskać PODPOWIEDŹ ?pomoc

Trudno będzie, bo ja np nie ma pojęcia o czym Pani pisze.

Kupione ze 60 zł, sprzedane za 120 zł to jeszcze rozumiem i nagle wpada jakieś 700. O co tu chodzi?

Link to postu

 

28 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Trudno będzie, bo ja np nie ma pojęcia o czym Pani pisze.

Kupione ze 60 zł, sprzedane za 120 zł to jeszcze rozumiem i nagle wpada jakieś 700. O co tu chodzi?

Właśnie też nie rozumiem ??? skąd tak zawyżona cena to jest koszt z RW (A TO DLATEGO JAK WYŻEJ NAPISAŁAM , ŻE KIEDYŚ SPRZEDALIŚMY TAK WYSOKO) .

Link to postu
5 minut temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Właśnie też nie rozumiem ??? skąd tak zawyżona cena to jest koszt z RW

Proszę to po postu sprawdzić - proszę sprawdzić, które przyjęcie zawiera taki zawyżony koszt (rozbicie pozycji, wydruk z rozbiciem na dostawy), odczytać z dokumentu przyjęcia osobę wystawiającą dokument / przyjmującą towar na magazyn i spytać ją co miała na myśli wprowadzając takie dane do programu.

 

8 minut temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

(A TO DLATEGO JAK WYŻEJ NAPISAŁAM , ŻE KIEDYŚ SPRZEDALIŚMY TAK WYSOKO) .

Jeszcze raz:

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Jeśli przyjęła Pani towar na magazyn w cenach sprzedaży to w takich cenach program je wyda - co w tym dziwnego ? Należałoby się skupić na tym dlaczego do programu są wprowadzane błędne dane.

Godzinę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Najpierw należy zdiagnozować przyczynę, a później szukać rozwiązania, na razie są podejrzane tylko błędy użytkownika, zmiana programu tego nie rozwiąże.

 

Link to postu
42 minuty temu, Małgorzata Lass-Kozłowska napisał:

Właśnie też nie rozumiem ??? skąd tak zawyżona cena to jest koszt z RW (A TO DLATEGO JAK WYŻEJ NAPISAŁAM , ŻE KIEDYŚ SPRZEDALIŚMY TAK WYSOKO) .

Nie, nie dlatego. Cena sprzedaży kiedyś-tam, ani cena wpisana na RW nie mają absolutnie żadnego wpływu na koszt magazynowy RW.  Nie ma i już.

Na logikę - koszt w Subiekcie to zmiana wartości magazynu. Jaki wpływ na wartość magazynu może mieć wpisanie na RW ceny "z sufitu", skoro gospodarka magazynowa jest prowadzona wg FIFO ?

 

Tak na oko to ktoś Panią zostawił z rozbabranym klopsem, zamiast wdrożenia, które polega m. in. właśnie na tym żeby użytkownik rozumiał  jak to działa, co znaczą które wartości, jak zrealizować potrzeby księgowe żeby dekretowały się właściwe wartości i na właściwe konta.

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...