Skocz do zawartości

Sello spowalnia pracę gdy mam włączoną przeglądarkę internetową

Polecane posty

Witam forumowiczów,

czy ma ktoś z Was podobny problem mam kompa z 8GB RAM i jak Sello i Firefox włączone są równocześnie to program Selllo spowalnia i przechodzenie np. z zakładki TRANSAKCJE na zakładkę PACZKI trwa czasami minutę i więcej. Jak tylko wyłączę Firefox-a działa bez zarzutu. Inne włączone przeglądarki (nie mam tam zalogowanego konta w Allegro) i programy nie powodują takiego problemu. 

Dodam, że na Firefox-ie mam otwarte konto w Allegro i kilkanaście okien - jak przy normalnej pracy w Firmie. Nie da się inaczej :)

Moja praca na kompie polega na tym, że w większości przypadków gdy pracuje na Sello na ten czas wyłączam Firefox-a.... jak skończę w Sello to włączam przeglądarkę i pracuje ... i tak w kółko :)

Czy może ktoś wie albo ma sposób na optymalizacje kompa z programami tak aby ten problem nie występował

Link to postu

Cześć,

moim zdaniem powodem może być mało RAM-u :)

Odpalone: Firefox, Sello, Subiekt, Thunderbird oraz inne programy, np. do słuchania muzyki, program graficzny Corel, wykorzystuje nam około od 8 - do 9,5 GB pamięci.

Mamy 16 GB pamięci i wszystko działa płynnie :) więc wydaje się, że to może być problem. Rozumiem, że dysk jest SSD.

Link to postu

Musisz zobaczyć w managerze zadań, jaki program i ile zjada ci RAM-u oraz ile masz wolnej/nieużywanej pamięci.

 

Wykorzystywanie RAM-u zależy od tego jaką wersje masz SQL (darmową czy płatną) oraz ile "ważą" bazy danych znajdujących się na serwerze.

 

U nas bazy danych ważą po 60GB (Sello Subiekt) i SQL może "zeżreć" aż 20GB RAMu.

 

Nowy firefox i ogólne nowe przeglądarki działają w taki sposób, że im więcej zakładem otwartych tym więcej RAMu zaczyna pobierać. Teraz jak piszę tego posta to Firefox zjadł 1GB RAMu

Link to postu

No Firefox lubi się najeść... Mam 16 GB oraz GT i NEXO - a czasami system potrafi zmusić Sello do myślenia...

 

obraz.png.5b2220c5bc881340aa647d3f80d3eef2.png

obraz.png.838edfdbd174e386d7ba0d6c492d230b.png

 

PS

jesli mam 20 - 30% pamięci wolnej, to jest raczej OK, SQL-e bezpłatne

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.1
Link to postu

Czy problem nie pojawia się np po dłuższej bezczynności Sello?

Jeśli tak, to prawdopodobnie dochodzi do zagłodzenia serwera SQL. System Windows działa w taki sposób, że mniej używane aplikacje są zrzucane z pamięci RAM do pamięci wirtualnej znajdującej się na dysku. I tutaj nawet najszybszy SSD nie pomoże. Gdy przełączymy się po pewnym czasie nieużywania na jakąś aplikację, to Windows musi przepchać inną aplikację z pamięci RAM na dysk a przywrócić tę przywracaną.

O ile Sello powinno dość szybko wstać o tyle serwer SQL nie jest już taki żwawy - to może skutkować właśnie długim czasem dostępu do danych przy przechodzeniu na inną zakładkę.

 

Sytuacja taka jest szczególnie zauważalna, gdy aplikacje łącznie pożerają dużo z dostępnej pamięci. Przykładowo na mojej maszynie mam 16GB pamięci RAM, natomiast aplikacje zaalokowały ponad 32GB - co oznacza, że ponad 16GB danych leży na dysku i każda z tych aplikacji będzie się podnosić dłużej niż zwykle jesli bym się teraz na nią przełączył.

 

Można wymusić na serwerze SQL minimalne użycie pamięci RAM wchodząc we właściwości serwera SQL w programie SQL Management Studio.

 

obraz.png.1d97dfab2d52cf6f1ce3ad45a6f085d0.png

i ustawić np 256 MB (domyślnie jest tam 0).

 

Uwaga! Nie należy zmieniać maximum server memory, ponieważ zbyt mała wartość grozi tutaj problemami z uruchomieniem serwera SQL.

 

Prosiłbym o informację zwrotną, czy przestawienie wartości minimalnej dla serwera spowoduje poprawę w jego responsywności.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...