Skocz do zawartości

Konfiguracja, sposób wysyłki z WZA dla przesyłki Allegro Pocztex Kurier48, Punkt Odbioru(id)

Polecane posty

Zmieniłem na [Paczka::PunktOdbioru::Id|default=`[Paczka::AdresWysylkowy::Nazwa|substr_between=`(--)`]`]

Nadal jest problem, nie zwraca mi nr. nadania do Sello (tak jak mam np w Inpost). Mam komunikat z błędem gdy chcę wydrukować etykietę:
Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "8627/2021" na koncie "XXX": musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
 

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

Link to postu

Spróbuj wpisać w nr referencyjny taką końcówkę tagu:

[Klient::Nick | replace_many=`:==;!==`]

 

Błąd obraz.png.f76aa0b6c619368639b9ed9dd44d3744.png wskazuje na niedopuszczalne znaki typu : ; /  Sprawdź, czy nie występują gdzieś indziej, np. w danych firmy...

Link to postu
W dniu 5.11.2021 o 10:57, M W napisał:

Spróbowałem, ale niestety nie to - problem chyba w tym, że wysyłam paczkę do usługi WZA a nie zwraca mi numeru nadawczego

Jeśli w WzA jest nr to czy pobierasz ten numer do Sello? Albo ustawiłeś w Sello automatyczne ich pobieranie?

Link to postu
W dniu 5.11.2021 o 13:13, M W napisał:

Jak kliknę wysyłanie paczek (w załączeniu) to nie wysyła ich do serwisu kurierskiego, sello nie komunikuje błędów i nie zwraca numerów nadawczych.

Czy po takiej wysyłce pobierasz nr do Sello?

Jaki jest stan tych paczek w kolumnie Status?

Link to postu

Status zmienia się na "Wysłano zlecenie utworzenia przesyłki". Do przesyłek inpost po takiej operacji trafiają numery nadawcze a tutaj nic się nie zmienia. Ustawiłem pobieraj statusy przesyłek na 1min że by zobaczyć co się dzieje - WZA nie pobiera - tylko GEIS i Inpost

scr4.jpg

Link to postu

Czy naklejki drukują się zawsze pojedynczo, nie można ustawić żeby poleciały z jednego dokumentu pdf?

Wcześniej wysyłałem poprzez e-nadawcę, musiałem zamykać plik i przekazywać na swoja pocztę -
czy przy tej metodzie nie trzeba tego robić? oklejamy, zawozimy i to wszystko?

Link to postu
W dniu 5.11.2021 o 09:02, M W napisał:

co wpisać w polu Dane Odbiorcy, Punkt Odbioru(id)

Tego nie należy zmieniać, najlepiej pozostawić wartość domyślną. Dotyczy to tylko odbioru w punkcie, a możliwość edycji tego pola pojawiła się ze względu na to, że dla niektórych usług identyfikator punktu odbioru dla WzA to nie jest to samo co zwraca Allegro w zamówieniu.

 

W dniu 5.11.2021 o 09:17, M W napisał:

Kod błędu: 400 Bad Request

[VALIDATION_ERROR]: musi pasować do wzorca "[A-Za-z0-9-_]+"
ścieżka: getLabel.parcelId
detale: Invalid value:

Ten błąd z kolei oznacza, że w Sello nie ma pobranego numeru nadawczego paczki, a żeby pobrać etykietę musi być najpierw pobrany ten numer nadawczy. Te akcje nie dzieją się obecnie automatycznie więc po utworzeniu należy pobrać dane paczek (lub włączyć pobieranie automatyczne statusów paczek). Wtedy Sello te numery będzie cyklicznie pobierać i przy pobieraniu wydruków nie powinien ten problem występować.

 

W dniu 5.11.2021 o 13:13, M W napisał:

sello nie komunikuje błędów i nie zwraca numerów nadawczych

WzA tworzy przesyłki z opóźnieniem. Wysyłając paczki z Sello tak naprawdę wysyłamy zlecenie utworzenia przesyłki. To się może zakończyć powodzeniem ale dotyczy to utworzenia zlecenia. Zaś czy to zlecenie się powiedzie, można dowiedzieć się dopiero po upływie pewnego czasu zależnego od obciążenia serwisu WzA oraz serwerów kuriera. Generalnie najlepiej włączyć automatyczne pobieranie statusów to będą one wpadać do Sello po chwili.

W dniu 5.11.2021 o 13:28, M W napisał:

Do przesyłek inpost po takiej operacji trafiają numery nadawcze a tutaj nic się nie zmienia.

Poprzez API ShipX Sello strzela bezpośrednio do serwerów InPostu - stąd utworzenie przesyłki jest szybsze - ale i tak numer nadania zwracany jest po upływie kilku sekund, więc Sello odczekuje chwilę i odpytuje. Przy WzA proces ten przechodzi przez API Allegro a dodatkowo jest asynchroniczny - czyli po prostu taka papierkologia w wydaniu programistycznym :). Cały proces trwa nieco dłużej i zależy od humoru wielu serwerów po drodze.

 

W dniu 5.11.2021 o 13:48, M W napisał:

Czy naklejki drukują się zawsze pojedynczo, nie można ustawić żeby poleciały z jednego dokumentu pdf?

Nie da się. Obecnie API WzA umożliwia pobranie etykiety tylko do jednej przesyłki więc ile przesyłek, tyle zwróconych plików PDF z wydrukiem.

Link to postu
W dniu 5.11.2021 o 13:48, M W napisał:

Czy naklejki drukują się zawsze pojedynczo, nie można ustawić żeby poleciały z jednego dokumentu pdf?

Wcześniej wysyłałem poprzez e-nadawcę, musiałem zamykać plik i przekazywać na swoja pocztę -
czy przy tej metodzie nie trzeba tego robić? oklejamy, zawozimy i to wszystko?

Jeżeli we WzA masz zaznaczone Umowa Własna,  plik powstaje w chwili odbicia pierwszej etykiety przez panią w okienku, wcześniej w E-nadawcy nie jest on widoczny, 

po nadaniu przesyłek na poczcie zobaczysz plik  w E-nadawcy. 

U mnie numer nadawczy do Sello jest pobierany po trzecim kliknięciu w Odbierz przy paczkach. 
 

Do Sello nie ma możliwości pobrania kilku etykiet w PDF, każda przychodzi osobno, jest natomiast taka opcja z poziomu WzA

Edytowane przez Paweł Nitendel
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...