Skocz do zawartości

cesja rozrachunków

Polecane posty

W końcówce 2020 zmienił nam się operator kartowy.
W wyniku przeoczenia, mimo zmiany jak wyżej, wystawialiśmy faktury (płatność kartą) z cesją na starego operatora kartowego.
Mamy zatem sytuację, ze rozrachunki (zaksięgowane już są po stronie Rewizora) na starego operatora a BP z spłatą jest na nowego operatora kartowego i z oczywistych względów nie można pokojarzyć tych transakcji.

 

Z tego co wiem, w NEXO można scedowany rozrachunek jeszcze raz scedować na inny podmiot.
Czy powinienem w tym zakresie skorzystać z dokumentu TP?

Czy można to zrobić zbiorczo?


 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
W dniu 27.10.2021 o 09:23, Jacek Izydorczyk napisał:

Już od kilku lat męczę kogo trzeba o wprowadzenie pełnej obsługi cesji w nexo. Generalnie InsERT wie o problemie 🙂

W dniu 4.11.2021 o 07:16, Przemysław Werner napisał:

Mamy w planach rozbudowę funkcjonalności obsługi cesji.

 

W dniu 16.11.2021 o 17:34, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Z tego co wiem, w NEXO można scedowany rozrachunek jeszcze raz scedować na inny podmiot.

Owszem - dokument źródłowy może generować cesję, ale rozrachunek już istniejący chyba tego nie obsługuje.

Czy jest coś o czym nie wiem?

Rozbudowa systemu do pełnej obsługi cesji wymaga rozszerzenia grafu skojarzeń do formy <dowolny>-<dowolny>. Na tą chwile graf ten wygląda bardziej na <moja firma>-<dowolny> (a przynajmniej tak zgaduję, że wygląda, bo cesji chyba nie ma jak napisałem wyżej).

Link to postu

Rozwiązanie wydaje się być proste - dodać jedną dużą spłatę należności na stary podmiot cesyjny (rozliczając przy okazji wszystkie pojedyncze należności) i jedną dużą należność na nowy podmiot cesyjny (rozliczając przy okazji wpłaty, a pozostałość skompensować z fakturą za prowizje). To nic innego jak cesja, tylko że wprowadzona ręcznie. Oczywiście trzeba jeszcze utworzy dekret księgowy, który dokona cesji na kontach księgowych i podłączyć do niego te dwa utworzone rozrachunki. Można też rozpocząć od dekretu księgowego i z jego poziomu wygenerować rozrachunki, o których wcześniej wspomniałem. Efekt będzie taki sam.

Link to postu
  • 2 lata później...

Dzień dobry
Czy coś się zmieniło w temacie.
Mam podobny problem w rachmistrzu nexo. Do tej pory przychodziły dwie faktury od tego samego podmiotu cesyjnego (eservice), za wynajem i prowizja. Na obu widniał eservice. Rozrachunki rozliczane kompensatą.  Został zmieniony operator na Polskie epłatności. W programie został dodany nowy podmiot cesyjny ( Polskie epłatności).Wszystkie operacje powiązane są z tym podmiotem. W tej chwili otrzymuje dwie faktury. Jedna za prowizję wystawiona przez bank Alior, a druga przesz Polskie epłatności za wynajem terminala.
Jak powinienem rozliczyć prowizje? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...