Skocz do zawartości

Dokumenty – Rozdziel strony

Polecane posty

Dzień dobry,

Z poziomu Biura mogę Połączyć następnie Rozdzielić, natomiast funkcja nie jest aktywna w przypadku wielostronicowych dokumentów przesłanych przez Klienta Biura.

Czy nie można jej aktywować?

Funkcja jest przydatna, Klientom nagminnie zdarza się przesyłać kilka dokumentów jednym plikiem.

Dziękuję / Pozdrawiam

2022-02-12 13_41_03-Window.png

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 3.10.2022 o 15:11, Katarzyna Kolenda napisał:

Dzień dobry,

ten temat został poddany analizie. Ze względu na inne zadania z wyższym priorytetem trudno jest zadeklarować czas realizacji. 

Dzień dobry,

Pani Katarzyno, za chwilę będziemy obchodzić rocznicę, odkąd temat został zainicjowany.

Myślę, że dwanaście miesięcy to sporo, żeby odczekać w kolejce, i się doczekać 🙃

Może obsługowo temat nie jest jakiś szczególnie trudny do ogarnięcia, lecz myślę, że przy braku uporządkowania, dyscypliny Klientów w kwestii przesyłania dokumentów, jako Biuro tracimy co nieco $$$ z naszych abonamentów.

Przy okazji proszę wyjaśnić jednoznacznie kwestię w którym momencie i na jakich zasadach są odliczane z puli dokumenty:

- już w momencie przesłania na PB;

- po księgowaniu;

- czy od puli nie są odejmowane dokumenty "nie podlega księgowaniu" bądź "odrzuć";

- jak tratowany jest dokument wielostronicowy, w relacji jedno księgowanie = jeden dokument czy też nie ważna jest liczba księgowań, istotna jest liczba stron - skrajny przypadek => faktura za usługi telekomunikacyjne, telefon komórkowy, standardowo składa się z mnogości stron z czego fakturą w sensie stricte jest li tylko jedna, tłumaczenie Klientom w czym rzecz to "jak krew w piach" 😕

Link to postu

Dzień dobry, 

kredyty za dokumenty odliczane w momencie zostaną one odebrane w księgowości. To oznacza, że klient tuż po wrzuceniu ma jeszcze szanse usunąć dokument jeśli zrobił to przypadkowo. Natomiast z puli odejmowane są dokumenty ze statusem "nie podlega księgowaniu" i "odrzuć". Kredyty są odliczane za każda stronę. Wynika to z faktu, że każda ze stron jest odczytywana przez nas mechanizm OCR. 

Link to postu
16 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Wg mnie należy to zmienić bo powinniśmy płacić za rozpoznanie OCR jednej strony, a nie 10. W końcu system ma ułatwiać księgowania poszczególnych faktur a nie każdej strony.

Zarówno na stronie informacyjnej Portal Biura – platforma komunikacji biura rachunkowego z klientem jak i w regulaminach usługi istnieje zapis, że usługa licencjonowana jest na liczbę stron do przesłania. Proszę pamiętać, że Portal Biura to nie tylko OCR, jest to aplikacja mająca na celu wspierać komunikację pracę Biura Rachunkowego i klientów.  Klienci przez cały czas udostępnienia usługi mają dostęp do swoich dokumentów. 

 

Link to postu

Ja znam warunki licencji jak i regulamin. Proszę wziąć pod uwagę sytuację "ekstremalną": dostaję od klienta 10 faktur, z których każda ma po 10 stron (często takie dostaję z Makro) wtedy z konta schodzi 100 kredytów.

1 godzinę temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Proszę pamiętać, że Portal Biura to nie tylko OCR, jest to aplikacja mająca na celu wspierać komunikację pracę Biura Rachunkowego i klientów.

Ale przecież za portal płacimy osobno, a za OCR osobno.

Link to postu
9 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Ja znam warunki licencji jak i regulamin. Proszę wziąć pod uwagę sytuację "ekstremalną": dostaję od klienta 10 faktur, z których każda ma po 10 stron (często takie dostaję z Makro) wtedy z konta schodzi 100 kredytów.

Tak, ja rozumiem sytuację ekstremalną. Mogą one jednak istnieć w dwie strony i klienci mogą wysyłać kilka faktur w jednym pliku. W związku z tym bardziej zasadne wydają się sugestie podjęte w wątku wyżej czyli możliwość podziału dokumentu. 

13 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Ale przecież za portal płacimy osobno, a za OCR osobno.

Portal Biura składa się dwóch usług Raporty i Dokumenty. Są to usługi od siebie niezależne i w obu przypadkach klient po udostępnieniu usługi ma dostęp do aplikacji Portal Biura. To znaczy, że wykupując tylko usługę dokumenty Pana klienci mają dostęp do aplikacji, widzą dokumenty wysłane do biura oraz ich status. 

Link to postu
5 minut temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Tak, ja rozumiem sytuację ekstremalną. Mogą one jednak istnieć w dwie strony i klienci mogą wysyłać kilka faktur w jednym pliku. W związku z tym bardziej zasadne wydają się sugestie podjęte w wątku wyżej czyli możliwość podziału dokumentu.

To może warto wziąć pod uwagę, o ile jest taka możliwość, aby OCR rozpoznawał czy plik zawierający kilka stron jest tą samą fakturą, np po numerze dokumentu i wtedy traktował to jako jedną stroną. Natomiast jeśli idziemy w drugą stronę, klient wysyła wiele faktur w jednym pdf, mamy możliwość podziału takiego pliku i wtedy kredyty schodzą za każdą fakturę.

Link to postu
4 minuty temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Portal Biura składa się dwóch usług Raporty i Dokumenty.

Pani Katarzyno, wejdę w polemikę.

Siłą Portalu Biura jest OCR, z tego powodu przestałem korzystać z takich narzędzi jak Saldeo czy Scanye.

Przy wielostronicowym dokumencie OCR nie odczytuje wszystkich, lecz tylko pierwszą, przy fakturach za telefon komórkowy jest to wręcz bezużyteczne, faktura jest na stronie drugiej.

W sytuacji wielu faktur w jednym pliku mogę zaksięgować pierwszą stronę, resztę i owszem mogę zaksięgować, ale muszę je opisać manualnie, zdecydowanie nie tędy droga 👎

Zmuszony jestem pobrać plik do siebie na PC i na nowo zaciągnąć do Portalu, wówczas mam możliwości podziału przy zaciąganiu czy też już docelowo na PB, ponieważ mam aktywną funkcjonalność "podziel" => płacę dwa razy za te same dokumenty, sory, ale IMO to nie jest uczciwa praktyka "charge’owania".

Reasumując, z uporem krążymy wokół aktywacji polecenia "Rozdziel strony".

Z jakiś nieznanych nam powodów najwyraźniej są ku temu przeszkody, lecz jak można wnioskować z lektury niniejszego wątku sprawa jest dla nas mocno istotna.

Alternatywnie wnioskuję zmianę zasad naliczania opłat.

... proszę, nalegam 😉 

Link to postu

Zdajemy sobie sprawę, że nasze rozwiązanie nie jest idealne i tak jak napisałam w poprzedniej wiadomości 

27 minut temu, Katarzyna Kolenda napisał:

bardziej zasadne wydają się sugestie podjęte w wątku wyżej czyli możliwość podziału dokumentu. 

Tak jak pisałam wcześniej taką funkcjonalność planujemy tylko nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie kiedy zostanie ona zrealizowana.

Link to postu
11 minut temu, Artur Myśliborski napisał:

Przy wielostronicowym dokumencie OCR nie odczytuje wszystkich, lecz tylko pierwszą, przy fakturach za telefon komórkowy jest to wręcz bezużyteczne, faktura jest na stronie drugiej.

Przydałaby się, nie tylko podziel/połącz, ale również możliwość usuwania niepotrzebnych stron.

  • Lubię to 1
Link to postu
2 minuty temu, Katarzyna Kolenda napisał:

To tutaj pozwolę sobie dopytać. Czy klient nie będzie zdziwiony jeśli wyśle dokument składający się  z 10 stron, a przy następnym logowaniu zobaczy tylko jedną? 

Z doświadczenia Klienci nie przeglądają dokumentów jedynie księgowania.

Jak będzie dociekliwy to mu wyjaśnię 👍

Link to postu
5 minut temu, Katarzyna Kolenda napisał:

To tutaj pozwolę sobie dopytać. Czy klient nie będzie zdziwiony jeśli wyśle dokument składający się  z 10 stron, a przy następnym logowaniu zobaczy tylko jedną?

Na początku pewnie tak, ale wystarczy jednorazowe wyjaśnienie i po problemie. Właśnie jestem na etapie pisania maili do klientów aby w przypadku faktur wielostronicowych (Polkomtel, Play) wysyłali na PB tylko tą stronę, która jest fakturą. Jednak penie nie każdy będzie potrafił zapisać w pdf konkretną stronę.

31 minut temu, Artur Myśliborski napisał:

Przy wielostronicowym dokumencie OCR nie odczytuje wszystkich, lecz tylko pierwszą, przy fakturach za telefon komórkowy jest to wręcz bezużyteczne, faktura jest na stronie drugiej.

W GT "znajduje" stronę z fakturą i ją odczytuje:

image.thumb.png.78bdfdd6062b65b7a4dfea30c72cd73b.png

Edytowane przez Krzysztof Lasko
Link to postu
W dniu 12.01.2023 o 09:27, Katarzyna Kolenda napisał:

Proszę wziąć pod uwagę sytuację "ekstremalną": dostaję od klienta 10 faktur, z których każda ma po 10 stron (często takie dostaję z Makro) wtedy z konta schodzi 100 kredytów.

Właśnie klient przesłał 30 faktur 3 stronicowych (Meta), 60 kredytów poszło w komin... 👎 🙄

Link to postu
W dniu 12.01.2023 o 09:59, Katarzyna Kolenda napisał:

(...) kiedy zostanie ona zrealizowana.

Podbiję, żeby watek nie spadł za nisko 😁

Że się tak wyrażę "korposlangiem" ... procesujemy dalej, czy też idziemy "na wymarcie" zagadnienia?

Nie ukrywam dla nas temat ważki, dzień w dzień tracimy pieniądze 👎

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...