Skocz do zawartości

Dokumenty – Rozdziel strony

Polecane posty

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.03.2023 o 14:40, Katarzyna Kolenda napisał:

Niestety na ten moment nie mogę powiedzieć nic więcej. 

Dzień dobry ponownie,

W dniu dzisiejszym otrzymałem zaproszenie do wykupienia kolejnej paczki dokumentów, albowiem zbliżam się do wyczerpania wykupionego pod koniec listopada 2022 limitu 10 000 stron – trzy miesiące bagatela 1 200 PLN netto(sic!).

Konsumpcja ww. limitu 10 000 stron miała miejsce, co oczywiste, przy Państwa sporym udziale, czego dowodem niniejszy wątek.

Zaryzykuję w tym miejscu pytanie, czy mogę liczyć na Państwa „good will”, zachowanie zasady uczciwości kupieckiej i ulżenie mej niedoli??? ... może być na priv 👍 8)

Dziękuję za uwagę

#marketing@insert.com.pl / #sekretariat@insert.com.pl

InsERT.png

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Bardzo proszę o pilne wprowadzenie zmian w kwestii dokumentów wielostronicowych. Kolejna sprawa klient przesłał na Portal 9x te same faktury. Czyli zamiast 18 faktur mam 153. Oczywiście kredyty znowu poszły w komin. Ja rozumiem, że w tym przypadku nie ma winy po stronie Insert ale można by w końcu wdrożyć mechanizm ostrzegania o wielokrotnym przesłaniu tych samych faktur. No i w kwestii powielenia tej samej faktury bardzo proszę o dodanie funkcjonalności (Rachmistrz/Rewizor) polegającej na możliwości ukrycia faktur odrzuconych bo teraz wygląda to tak:

 

image.png.d00711f9e81869860b7cead6376aa0a1.png

I tak 18 razy.

 

Bardzo proszę o pilne p wprowadzenie zmian opisanych w tym wątku.

Link to postu
12 minut temu, Krzysztof Lasko napisał:

Bardzo proszę o pilne p wprowadzenie zmian opisanych w tym wątku.

Oczywiście.
1. Kwestią nadmiarowych plików zajmujemy się już w osobnym wątku

2. Mechanizm informowania o duplikatach istnieje w Programie i jest możliwość usunięcia takiego duplikatu. W przypadku dedykowanej skrzynki e-mail nie zdecydowaliśmy się na takie ograniczenie ze względu na to, że nie możemy odrzucać poprawnych (z punktu widzenia programu) dokumentów, które klient mimo wszystko może chcieć wysłać.
image.png.d2eb7d8076c7daffb95d3a1fafd524b7.png
3. Sugestię dotyczącą ukrycia faktur odrzuconych przekazaliśmy już do zespołów księgowych :) Dziękujemy

Link to postu
4 minuty temu, Jolanta Horudko napisał:

3. Sugestię dotyczącą ukrycia faktur odrzuconych przekazaliśmy już do zespołów księgowych

I to jest "clou" zagadnienia ... mechanizmy mechanizmami, ale proszę użytkowników nie obciążać kosztami 😕

6 minut temu, Jolanta Horudko napisał:

Dziękujemy

Również dziękujemy ... akonto w końcu pochylenia się na tematem ;) 

  • Lubię to 1
Link to postu
37 minut temu, Jolanta Horudko napisał:

2. Mechanizm informowania o duplikatach istnieje w Programie i jest możliwość usunięcia takiego duplikatu. W przypadku dedykowanej skrzynki e-mail nie zdecydowaliśmy się na takie ograniczenie ze względu na to, że nie możemy odrzucać poprawnych (z punktu widzenia programu) dokumentów, które klient mimo wszystko może chcieć wysłać.
image.png.d2eb7d8076c7daffb95d3a1fafd524b7.png

Oczywiście, to jeszcze doprecyzuję, że jeśli do PB Klient doda duplikat i go usunie zanim dokument zostanie pobrany przez program Księgowy, to jednostki nie są pobierane. Dekrementacja następuje w momencie, gdy dokument zostanie odebrany przez księgowość i zostanie zaciągnięty jego podgląd.
 

24 minuty temu, Artur Myśliborski napisał:

mechanizmy mechanizmami, ale proszę użytkowników nie obciążać kosztami 😕

 

Link to postu
42 minuty temu, Jolanta Horudko napisał:

Oczywiście.
1. Kwestią nadmiarowych plików zajmujemy się już w osobnym wątku

2. Mechanizm informowania o duplikatach istnieje w Programie i jest możliwość usunięcia takiego duplikatu. W przypadku dedykowanej skrzynki e-mail nie zdecydowaliśmy się na takie ograniczenie ze względu na to, że nie możemy odrzucać poprawnych (z punktu widzenia programu) dokumentów, które klient mimo wszystko może chcieć wysłać.
image.png.d2eb7d8076c7daffb95d3a1fafd524b7.png
3. Sugestię dotyczącą ukrycia faktur odrzuconych przekazaliśmy już do zespołów księgowych :) Dziękujemy

W zakresie mechanizmu informowania o duplikatach dobrze rozumiem, że opiera się on o nazwę pliku dodawanego do PB przez Klienta? Nie uważają Państwo, że powinien on wykrywać duplikat na podstawie obrazu dokumentu? Nazwy plików zazwyczaj są automatyczne, nadawane przez urządzenie, które służy do skanowania/tworzenia obrazu. W takiej formie mechanizm nie spełnia swojej funkcji.
Pozdrawiam

Link to postu
1 minutę temu, Jolanta Horudko napisał:

Dekrementacja następuje w momencie, gdy dokument zostanie odebrany przez księgowość i zostanie zaciągnięty jego podgląd.

Problem dotyczy dwóch przypadków.

 

#1 - Dokumenty zdublowane.

Z tego co Pani pisze, jak jako Księgowy podejrzę przesłany dokument, w tym momencie za niego płacę.

No to mam pytanie: Jak Księgowy, nie otwierając listy przesłanych dokumentów, ma zorientować się, że Klient przesłał duble?

 

#2 - Wiele dokumentów w jednym pliku.

Przypadek, od którego zaczęliśmy niniejszy wątek cyt.:

Z poziomu Biura mogę Połączyć następnie Rozdzielić, natomiast funkcja nie jest aktywna w przypadku wielostronicowych dokumentów przesłanych przez Klienta Biura.

Tu przyznam po ponad roku jak temat na forum wisi, wciąż nie otrzymałem jakiegokolwiek wyjaśnienia, z jakiego powodu InsERT nie daje rady aktywować funkcji "Podziel", Uczciwie przyznam, czuję się ignorowany 👎

Link to postu
2 minuty temu, Krzysztof Skrzyniarz napisał:

W zakresie mechanizmu informowania o duplikatach dobrze rozumiem, że opiera się on o nazwę pliku dodawanego do PB przez Klienta? Nie uważają Państwo, że powinien on wykrywać duplikat na podstawie obrazu dokumentu? Nazwy plików zazwyczaj są automatyczne, nadawane przez urządzenie, które służy do skanowania/tworzenia obrazu. W takiej formie mechanizm nie spełnia swojej funkcji.
Pozdrawiam

Dziękuję za pytanie. Oczywiście nie opieramy się wyłącznie na nazwach plików. Jednym z mechanizmów, które stosujemy jest sprawdzenie tzw. "sumy kontrolnej pliku", żeby uniknąć sytuacji, w której klient zmieni nazwę i spróbuje wysłać ten sam plik jeszcze raz. Poniżej przykład:

image.png.87e840afd3465f45271e3b66d588e456.png

Tutaj są 2 różne pliki, ale posiadające tę samą nazwę (błąd się nie pokazał):
image.png.88b09c826b6351a3e5b1c43fe22d83b9.png

Link to postu
2 minuty temu, Jolanta Horudko napisał:

Dziękuję za pytanie. Oczywiście nie opieramy się wyłącznie na nazwach plików. Jednym z mechanizmów, które stosujemy jest sprawdzenie tzw. "sumy kontrolnej pliku", żeby uniknąć sytuacji, w której klient zmieni nazwę i spróbuje wysłać ten sam plik jeszcze raz. Poniżej przykład:

image.png.87e840afd3465f45271e3b66d588e456.png

Tutaj są 2 różne pliki, ale posiadające tę samą nazwę (błąd się nie pokazał):
image.png.88b09c826b6351a3e5b1c43fe22d83b9.png

Dziękuję za szybką odpowiedź. Moje wątpliwości wynikają z faktu, że otrzymując dokumenty przez Portal Biura niestety bardzo często pojawiają się zdublowane faktury. Przedyskutuję tę kwestię z klientami

  • Lubię to 1
Link to postu
6 minut temu, Artur Myśliborski napisał:

#1 - Dokumenty zdublowane.

Z tego co Pani pisze, jak jako Księgowy podejrzę przesłany dokument, w tym momencie za niego płacę.

No to mam pytanie: Jak Księgowy, nie otwierając listy przesłanych dokumentów, ma zorientować się, że Klient przesłał duble?

Oczywiście, bardzo słuszna uwaga i rzeczywiście na początku maja podobny wątek pojawił się na forum dla Partnerów i rozmawialiśmy już o takim rozwiązaniu wewnętrznie. Należy też pamiętać, że są ostrzeżenia o duplikacie w momencie zapisu księgowanego dokumentu w KPIR czy VAT, więc nie należy się obawiać podwójnego zaksięgowania.

 

11 minut temu, Artur Myśliborski napisał:

#2 - Wiele dokumentów w jednym pliku.

Przypadek, od którego zaczęliśmy niniejszy wątek cyt.:

Z poziomu Biura mogę Połączyć następnie Rozdzielić, natomiast funkcja nie jest aktywna w przypadku wielostronicowych dokumentów przesłanych przez Klienta Biura.

Tu przyznam po ponad roku jak temat na forum wisi, wciąż nie otrzymałem jakiegokolwiek wyjaśnienia, z jakiego powodu InsERT nie daje rady aktywować funkcji "Podziel", Uczciwie przyznam, czuję się ignorowany 👎

Zapewniam, że nad rozwiązaniem tego tematu pracujemy wraz z zespołem webowym i wkrótce będzie rozwiązany.

Dodaliśmy niedawno opcję dla użytkowników korzystających z wgrywania dokumentów z poziomu programu księgowego. Istnieje możliwość podziału dokumentów wielostronicowych na pojedyncze strony. W tym przypadku każdy plik, który zawiera więcej niż jedną stronę zostanie podzielony i każda ze stron stanie się oddzielnym dokumentem na liście. Ta opcja jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli skanujemy wiele faktur jednostronicowych do jednego pliku. Niestety to rozwiązanie, jak napisałam, jest ograniczone do użytkowników desktopowych.

Dla dokumentów z Portalu takie rozwiązanie wkrótce się pojawi.

Zrzut z GT, ale w nexo działa to analogicznie:
image.png.f6853392aed332d8fb9924c0a141c9f6.png

Link to postu
2 godziny temu, Jolanta Horudko napisał:

Należy też pamiętać, że są ostrzeżenia o duplikacie w momencie zapisu księgowanego dokumentu w KPIR czy VAT, więc nie należy się obawiać podwójnego zaksięgowania.

Ostrzeżenie nie pojawia się w momencie automatycznej dekretacji faktur wysłanych na PB. Przed chwilą zrobiłem eksperyment i zadekretowałem zdublowaną fakturę.

image.thumb.png.60f325856d7c8edf21fa65aceaf7e0c0.png

Link to postu
18 godzin temu, Krzysztof Lasko napisał:

Ostrzeżenia o duplikacie nie pojawiają się również w przypadku importu off line faktur z Subiekta. Chodzi o import z pliku epp.

W przypadku znalezienia następnych miejsc, proponuję założenie nowego wątku i pozostawienie tego do wymiany informacji w obszarze Rozdzielania dokumentów. Unikniemy w ten sposób mieszania tematów, a Pan będzie miał pewność, że wiadomość nie zaginie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.05.2023 o 09:41, Jolanta Horudko napisał:

W przypadku znalezienia następnych miejsc, proponuję założenie nowego wątku i pozostawienie tego do wymiany informacji w obszarze Rozdzielania dokumentów. Unikniemy w ten sposób mieszania tematów, a Pan będzie miał pewność, że wiadomość nie zaginie.

Czy ostrzeżenie o duplikatach trzeba gdzieś włączyć? Korzystam z PB od niedawna i u dwóch klientów duplikat nie został rozpoznany. 

Link to postu
11 godzin temu, Wadim Szczyrski napisał:

W pytaniu chodziło mi o ostrzeżenie, które pojawia się u klienta w momencie, kiedy powtórnie wgrywa plik, który ma inną nazwę. Jest taki mechanizm?

Tak, w Portalu Biura również istnieje mechanizm informujący klienta, że dodał już taki plik. Mechanizm ostrzega klienta, także wtedy kiedy wgrał taki sam plik pod inną nazwą.  Klient ma możliwość usunięcia pliku bezpośrednio po dodaniu lub z zakładki dodane. 

 

image.thumb.png.2d4e6bb6864697f1aaefb1d99aeaa0b5.png

 

Link to postu
59 minut temu, Katarzyna Kolenda napisał:

Tak, w Portalu Biura również istnieje mechanizm informujący klienta, że dodał już taki plik. Mechanizm ostrzega klienta, także wtedy kiedy wgrał taki sam plik pod inną nazwą.  Klient ma możliwość usunięcia pliku bezpośrednio po dodaniu lub z zakładki dodane. 

Czy klient musi to jakoś aktywować? W tym miesiącu jeden z klientów wysłał tą samą fakturę 3 razy.

Link to postu
4 minuty temu, Krzysztof Lasko napisał:

Czy klient musi to jakoś aktywować? W tym miesiącu jeden z klientów wysłał tą samą fakturę 3 razy.

Nie, mechanizm informujący o duplikatach działa dla wszystkich dokumentów. Tak, jak widać na załączonym wyżej zrzucie aplikacja Portal Biura poinformuje, że taki dokument już został dodany, zasugeruje usunięcie, natomiast nie zablokuje wysyłki dokumentu do programu księgowego. 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...