Skocz do zawartości

Zmiana rejestru VAT

Polecane posty

W programie jest taka opcja: 

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/6499,insert-nexo-–-jak-zbiorczo-zmienic-rejestr-vat-w-zapisach-ewidencji.html?token=IjIwMjEvMDcvMjQsIDA3OjI1OjE1LS0-LCAi.UEvnnkgwE5dkJsPrUgJxlxT_TsY

 

Jednak po zmianie oprócz zmiany rejestru VAT zmienia się również rodzaj zakupu (z Koszt na Zaopatrzenie) oraz rodzaj odliczenia (z BO bez odliczenia na C Całkowite). Czy da się jakoś to ustawić aby zmieniał się tylko rejestr vat a pozostałe dane już nie?

Link to postu

Ale tutaj nie chodzi o żaden szablon ustawień domyślnych, tylko o to, że jeśli zmieniamy zbiorczo rejestr VAT, to ma się zmienić tylko rejestr VAT, a nie jeszcze jakieś inne rzeczy przy okazji i w sposób niekontrolowany. Teraz jest tak, że po zbiorczej zmianie rejestru, nie zmienia się transakcja VAT, ale pozostałe parametry (rodzaj zakupu, rodzaj odliczenia, cel zakupu) odświeżane są z tej właśnie niezmienionej transakcji - bez sensu. Standardowe wykonanie tej operacji nie powinno niczego innego zmieniać, a co najwyżej w operacji zbiorczej można dodać parametr określający, czy w momencie zmiany rejestru ma nastąpić również zmiana transakcji na domyślną z docelowego rejestru i co za tym idzie, zmianę pozostałych parametrów powiązanych z transakcją. Obecnie korzystanie ze zbiorczej zmiany jest praktycznie niemożliwe - proszę zobaczyć co się stanie z zapisem złożonym częściowego odliczenia VAT za paliwo po zbiorczej zmianie rejestru. Jeśli zmiana zbiorcza ma wymagać późniejszego wejścia do każdego zapisu i zmianę pozostałych parametrów, to po co w ogóle ją wykonywać.

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Przyłączę się do tematu. Proszę o informację kiedy będzie możliwość zmiany zbiorczej tylko np. "Kategorii" i niczego więcej, bo aktualnie funkcja opisz zbiorczo jest nieużyteczna. Przykład: chcę opisać zbiorczo kategorią 1000 zapisów ale nie zmieniając różnych "Transakcji VAT" tych zapisów i robi się problem bo program tego nie potrafi. Zgłaszałem ten problem rok temu i dalej czekam na usprawnienie.   

 

image.png.d66850bcf3fb40e3049281c914498d4c.png

Edytowane przez Łukasz D.
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 7.09.2022 o 23:27, Łukasz D. napisał:

Przyłączę się do tematu. Proszę o informację kiedy będzie możliwość zmiany zbiorczej tylko np. "Kategorii" i niczego więcej, bo aktualnie funkcja opisz zbiorczo jest nieużyteczna. Przykład: chcę opisać zbiorczo kategorią 1000 zapisów ale nie zmieniając różnych "Transakcji VAT" tych zapisów i robi się problem bo program tego nie potrafi. Zgłaszałem ten problem rok temu i dalej czekam na usprawnienie.   

 

image.png.d66850bcf3fb40e3049281c914498d4c.png

Kiedy mogę się spodziewać poprawienia tego problemu? Dla mnie funkcja powinna działać tak jak opisałem wcześniej, czyli opisuje zbiorczo dany parametr ale nie usuwa przy tym innych parametrów. 

 

oraz 

 

będąc w dokumencie mogę wybrać lub wpisać z "palca" opis księgowy:

image.png.441c9347c7298374e3eaba6eee2d453a.png

natomiast kiedy próbuję opisać zbiorczo to tylko mogę wpisać z "palca":

 

image.png.557ade05822c7d81cce8d0f82ad9aa02.png

proszę o poprawkę tego aby można było też wybrać z listy wprowadzonych opisów.

 

 

Edytowane przez Łukasz D.
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...