Skocz do zawartości

Subiekt nexo PRO i Baselinker

Polecane posty

Witam wszystkich,

Posiadamy Subiekta NEXO Pro. Prowadzimy sprzedaż online na sklepie opartym na silniku Prestashop 1.7.x.

Planujemy wdrożyć system Baselinker do obsługi zamówień aby skrócić czas na zbędne kroki wprowadzając m.in automatyzację.

Chciałbym tutaj zapytać, czy jest ktoś z forumowiczów, który posiada u siebie już takie wdrożenie i zechciałby podzielić się swoją opinią ?? Czy warto ?? Jak wygląda sposób integracji w Waszych rozwiązaniach? Interesuje mnie przede wszystkim obsługa zamówień przez Baselinker ale jednocześnie aby zamówienia pojawiały się w Subiekcie, faktury lub paragon był automatycznie wystawiany przez subiekta i wysyłany do baselinkera a ten przy automatyzacji wydrukują ją po spakowaniu zamówienia i wyśle jednocześnie PDF do sklepu.

Jak to działa u Was szanowni forumowicze ?? Wiem, że niema bezpośredniej integracji Subiekta z Baselinkerem i trzeba skorzystać z oprogramowania firm trzecich. Które z nich najbardziej byście polecali ??

Za wszystkie sugestie i odpowiedzi serdeczne dzięki ;)

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Obawiam się, że automatyczna konwersja na REST API, bibliotek NET, była by trudna do osiągnięcia.

Ale można samemu Sobie napisać takie API, pod konkretnie wykonywane zadania, z wykorzystaniem komunikacji po sockecie i JSON jako nośnik danych - zresztą robię to już prawie 7 lat ;)

Gorzej jeśli ktoś chciałby mieć dostęp do każdego zakamarku, bez dokodowania wsparcia dla niego, tutaj już pozostaje liczyć na inwencję Insert.

Link to postu

REST jest trudny z prostej przyczyny - wykonywane zadania są zwykle zbyt skomplikowane, żeby miały odwzorowanie jako REST API.

Tutaj łatwiej napisać metodę w .NET, jak @Radomił Ząbik zaproponował, i udostępnić ją na sockecie dla innych programów.

 

Mi się osobiście bardziej marzy Java API do Sfery nexo, z prostej przyczyny, że na Javie/Kotlinie/Groovy śmiga masa mikroserwisów i ogólnie dużo jest ERP spraw, które wygodnie gdyby robić prosto z JVM na bazie nexo.

Udało mi się napisać nawet interfejs z paroma native callami do nexo, ale utrzymanie tego z wersji na wersję to za duża męka, żeby opracować to 1-1. :(

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...