Skocz do zawartości

Sello pozwala sprzedać dwa razy towar


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez MARCIN e-kupowanie.pl,

Polecane posty

Tak jak w temacie sello pozwolilo sprzedac dwa razy towar o stanie magazynowym 1. Przy pierwszej transakcji zrobilo rezerwacje w subiekcie ale nie sciagnelo aukcji allegro. Kilka godzin pozniej inny klient zlozyl zamowienie na ten sam towar. W tej chwili wyswietla stan 1 a w rezerwacjach 2. Po wystawieniu paragonu problemu nie ma ale nie zawsze zdazy sie zrobic paragon.

 

Dzisiaj taka sytuacje mialem dwa razy.

Edytowane przez Andrzej Lis
Link to postu

Trzeba prześledzić po pierwsze, czy synchronizacje stanów są włączone, czy jest włączone wysyłanie zmian, czy w towarze w Sello zmienił się stan, czy gdzieś po drodze nie wystąpił jakiś błąd, który uniemożliwił zakończenie ofert. Bez tego to nie bardzo mogę powiedzieć coś więcej w temacie.

 

Link to postu

U nas podobnie, kilka razy się to zdarzyło. Szukaliśmy przyczyny, ale niestety nie udało nam się nic dowiedzieć.

Myśleliśmy, że to wina Subiekta, u nas jest to Nexo Pro, a w sumie nie braliśmy pod uwagę Sello.

Zawsze i wszędzie mamy ustawione, żeby tworzyło ZK z rezerwacją.

Z reguły jest tak, że Sello "krzyczy": Nie można wystawić dokumentu, w magazynie brakuje towaru. Niestety w kilku przypadkach mieliśmy tak, że Sello zafiskalizowało sprzedaż, pomimo braku towaru w magazynie.

 

2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Trzeba prześledzić po pierwsze, czy synchronizacje stanów są włączone, czy jest włączone wysyłanie zmian,

Tak, tu jest wszystko uruchomione. To nie jest tak, że zawsze to się dzieje. Mieliśmy chyba 3 takie przypadki.

Dzisiaj widzę, że działa to prawidłowo, czyli Sello nie pozwala wystawić paragonu i wyświetla komunikat o braku towaru w magazynie.

5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

czy w towarze w Sello zmienił się stan,

Na to niestety nie zwróciliśmy uwagi, ale w Subiekcie pokazywało ilość dostępną np. -1.

 

7 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

czy gdzieś po drodze nie wystąpił jakiś błąd, który uniemożliwił zakończenie ofert.

Tylko, że nie do końca chodzi o samo zakończenie ofert :)

Mamy kilka aukcji, gdzie ilość wystawiona nie pokrywa się z tym co mamy na stanie :D szczególnie jeżeli wiemy, że mamy szybkie dojście do towaru, który możemy mieć u siebie jutro na stanie, np. w ofercie widnieje, że można kupić 1000 szt, a na stanie mamy 300 szt. No i niestety, czasami zdarza się, że nie przypilnujemy stanów i zamawiamy dopiero jak na mamy 0 :D Wtedy najgorsze są sytuacje, kiedy w ofercie można kupić 700 szt, a my na stanie mamy 3 szt, a klient chce zrobić sobie zapas i kupuje 5 szt :D

Wiadomo, osoba, która wystawia dokument powinna otrzymać informację w Sello, że brakuje ilości na stanie, ale tak się nie dzieje i wychodzi to dopiero podczas kompletacji :)

Musimy jeszcze sprawdzić, czy w takiej sytuacji sam Subiekt pozwoli wystawić dokument.

Nie wiemy gdzie i dlaczego, ale faktycznie gdzieś jest jakiś błąd :(

Link to postu

Sam proces od zakupu na Allegro do zakończenia oferty to jest kawałek drogi.

Zakup w Allegro ==> pobranie transakcji ==> utworzenie ZK i synchronizacja stanów z Subiekta do Sello -> Wygenerowanie zmiany w aukcjach i ich zapisanie ==> Wysłanie zlecenie zakończenia oferty do Allegro.

 

Każdy ==> oznacza jakiś czas, liczony w minutach, dziesiątkach minut - zależnie m.in. od ustawień synchronizacji, tego czy Sello pracuje czy nie

Każdy -> oznacza krótki czas liczony w sekundach.

Jak widać, może tutaj zawsze dojść do sytuacji, że w podanym okresie ktoś kupi towar, który już został kupiony wcześniej. W tak rozproszonych systemach jest to nieuniknione. Pozostaje zapobiegać takim sytuacjom poprzez zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia, czyli np. częstsze synchronizacje pomiędzy systemami, czy ograniczenie balansowania na granicy 0-1 sztuka, ale to nie zawsze jest możliwe.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Założyłem nowy temat bo nie zauważyłem tego.

U nas również problem z synchronizacją stanów,wydaj mi się że Sello nie do końca dobrze synchronizuje stany z subiektem gt, ponieważ sprzedaje się nam towar który jest już na rezerwacjach w Subiekcie i teoretycznie jest cały sprzedany.Nie pakujemy paczek w tym samy dniu tylko czasami zajmuje nam to kilka dni.Wydaje mi się że właśnie jest problem w momencie zmiany daty czyli na drugi dzień aukcja znowu się wznawia. Mamy taki produkt którego nam ciągle brakuje ze względu na ciężką dostępność i za każdym razem sprzeda się ponad stan pomimo włączonej kontroli stanów i rezerwacjach w zamówieniach.Oczywiście nie jest to jeden produkt z którym mamy problem.

Może rezerwacja w subiekcie gt nie do końca działa dobrze z sello?

Link to postu
11 minut temu, Mirosław Antończyk napisał:

Założyłem nowy temat bo nie zauważyłem tego.

U nas również problem z synchronizacją stanów,wydaj mi się że Sello nie do końca dobrze synchronizuje stany z subiektem gt, ponieważ sprzedaje się nam towar który jest już na rezerwacjach w Subiekcie i teoretycznie jest cały sprzedany.Nie pakujemy paczek w tym samy dniu tylko czasami zajmuje nam to kilka dni.Wydaje mi się że właśnie jest problem w momencie zmiany daty czyli na drugi dzień aukcja znowu się wznawia. Mamy taki produkt którego nam ciągle brakuje ze względu na ciężką dostępność i za każdym razem sprzeda się ponad stan pomimo włączonej kontroli stanów i rezerwacjach w zamówieniach.Oczywiście nie jest to jeden produkt z którym mamy problem.

Może rezerwacja w subiekcie gt nie do końca działa dobrze z sello?

Moim zdaniem to bardziej zależy od tego, jak użytkownik skonfigurował działanie Sello, bo ono daje wiele możliwości w tym względzie.

Sprawdźcie najpierw jakie macie włączone akcje automatyczne w Sello, np. co ile tworzą się ZK, czy mają ustawioną rezerwację, czy aukcje są połączone z towarami, czy w transakcjach nie ma towaró jednorazowych itd. Najlepiej przeklikać jeszcze raz ze zrozumieniem całą sekcję USTAWIENIA i zrozumieć logikę programu. Można wyłapać błędne ustawienia i poprawić. No i warto zawsze pracować na najnowszej wersji programu.

 

W każdym bądź razie Sello zdecydowanie nic samo nie "sprzedaje". 🙃

Link to postu

obraz.png.7dd52637e490c703cb601238e1215236.png

moim zdaniem pełne informacje mogą zablokować sello na długo (w zależności od potrzebnego czasu na pobranie pełnych danych) - jeśli w tym czasie nie pobiorą się transakcje to możesz mieć braki w rezerwacjach w Subiekcie

 

ten układ:

obraz.png.6c3f299f8e4544a685441bf677af1689.png  (podobnie tu: obraz.png.f4d2481342104e0bef014f0b390b979c.png)

zamienił bym na taki:

obraz.png.ce8b72756a45fd5f17387bd0e6d26bd6.png

"pobierz ponownie" tylko wtedy, gdy zauważysz brak jakiejś transakcji, u mnie raczej się nie zdarza, może kilka razy na rok... poza tym ponownie pobranie nadpisuje ew. zmiany, których dokonałeś w już pobranych transakcjach.

 

 

Jeśli masz sprzedaż nie tylko w allegro, to szczególnie przeanalizuj czasy pobierania/synchronizacji danych. Im większa "luka" między zapisem ZK w subiekcie a startem działań automatycznych w Sello tym większe ryzyko, że w allegro stan będzie nieaktualny.

 

Poza tym, czy sello w raporcie nie zgłasza, że np. niektórych aukcji nie może poprawić bo są niepoprawne parametry? Taka oferta nie będzie się synchronizowała...

 

 

 

 

 

 

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

obraz.png.7dd52637e490c703cb601238e1215236.png

moim zdaniem pełne informacje mogą zablokować sello na długo (w zależności od potrzebnego czasu na pobranie pełnych danych) - jeśli w tym czasie nie pobiorą się transakcje to możesz mieć braki w rezerwacjach w Subiekcie

 

ten układ:

obraz.png.6c3f299f8e4544a685441bf677af1689.png  (podobnie tu: obraz.png.f4d2481342104e0bef014f0b390b979c.png)

zamienił bym na taki:

obraz.png.ce8b72756a45fd5f17387bd0e6d26bd6.png

"pobierz ponownie" tylko wtedy, gdy zauważysz brak jakiejś transakcji, u mnie raczej się nie zdarza, może kilka razy na rok... poza tym ponownie pobranie nadpisuje ew. zmiany, których dokonałeś w już pobranych transakcjach.

 

 

Jeśli masz sprzedaż nie tylko w allegro, to szczególnie przeanalizuj czasy pobierania/synchronizacji danych. Im większa "luka" między zapisem ZK w subiekcie a startem działań automatycznych w Sello tym większe ryzyko, że w allegro stan będzie nieaktualny.

 

Poza tym, czy sello w raporcie nie zgłasza, że np. niektórych aukcji nie może poprawić bo są niepoprawne parametry? Taka oferta nie będzie się synchronizowała...

 

 

 

 

 

 

Dziękuję za podpowiedź zmieniłem ustawienia,jeżeli chodzi o synchronizację to nie sprzedajemy poza allegro,problemy z aukcjami na bieżąco poprawiamy więc to raczej też nie to.

Link to postu

np. ta woda całość jest zarezerwowana a aukcja pomimo to nie została wyłączona( cena jest specjalnie tak wysoka żeby się więcej nie sprzedała :)). W subiekcie jak chcę ją wpisać na paragon to informuje mnie że towar jest zarezerwowany,natomiast aukcja dalej jest nie wyłączona od kilku dni. Mamy 9szt na stanie bo jeszcze wszystkiego nie spakowaliśmy.W tej aukcji przez kilka dni sprzedało się tego produktu więcej od dostępnego stanu ale nie tylko w tej.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...