Skocz do zawartości

Błędny import faktury zaliczkowej końcowej do Rachmistrza

Polecane posty

Dzień dobry, 

Proszę o pomoc, wystawiłam zamówienie zaliczkowe, a następnie  fakturę zaliczkową do tego zmówienia. Faktura importuje mi się do Rachmistrza poprawnie, problem jest w przypadku wystawienia do tegoż zamówienia faktury zaliczkowej końcowej. Utworzyłam schemat importu, ale importuje się jak faktura zaliczkowa (czyli nie przenosi całości do KPIR  a tylko do ewidencji VAT sprzedaży) a nie jako zaliczkowa końcowa. Co mogę mieć źle ustawione? 

W załączniku wysyłam schematy importu, które mam ustawione.

20220217142638745.pdf

Link to postu
7 godzin temu, Tomasz Ochniowski napisał:

W załączniku nie jest pokazana zakładka kpir w schemacie, tylko vat,...

Jest pokazana, na drugi zrzucie ekranu, poniżej zrzutu ekranu z zakładką VAT ;)

 

7 godzin temu, Tomasz Ochniowski napisał:

...bez tego trudno pomóc. Przynajmniej mi.

8 godzin temu, Liliana Żegleń napisał:

Co mogę mieć źle ustawione? 

W załączniku wysyłam schematy importu, które mam ustawione.

Nie widzę problemu po stronie schematu importu, zrobiłem też test na podmiocie demo z przykładowym schematem importu (1.70 SP1), zadziałał poprawnie (w KPiR pojawiła się kwota netto będąca sumą faktury zaliczkowej cząstkowej i faktury zaliczkowej końcowej). 

  • Dziękuję 2
Link to postu
W dniu 17.02.2022 o 23:16, Daniel Kozłowski napisał:
W dniu 17.02.2022 o 15:36, Tomasz Ochniowski napisał:

W załączniku nie jest pokazana zakładka kpir w schemacie, tylko vat,...

Jest pokazana, na drugi zrzucie ekranu, poniżej zrzutu ekranu z zakładką VAT ;)

 

W dniu 17.02.2022 o 15:36, Tomasz Ochniowski napisał:

...bez tego trudno pomóc. Przynajmniej mi.

W dniu 17.02.2022 o 14:19, Liliana Żegleń napisał:

Co mogę mieć źle ustawione? 

W załączniku wysyłam schematy importu, które mam ustawione.

Nie widzę problemu po stronie schematu importu, zrobiłem też test na podmiocie demo z przykładowym schematem importu (1.70 SP1), zadziałał poprawnie (w KPiR pojawiła się kwota netto będąca sumą faktury zaliczkowej cząstkowej i faktury zaliczkowej końcowej). 

Dziękuję bardzo za udzielenie odpowiedzi!

Link to postu
W dniu 17.02.2022 o 23:16, Daniel Kozłowski napisał:

Jest pokazana, na drugi zrzucie ekranu, poniżej zrzutu ekranu z zakładką VAT ;)

 

Nie widzę problemu po stronie schematu importu, zrobiłem też test na podmiocie demo z przykładowym schematem importu (1.70 SP1), zadziałał poprawnie (w KPiR pojawiła się kwota netto będąca sumą faktury zaliczkowej cząstkowej i faktury zaliczkowej końcowej). 

Witam, niestety u mnie nadal jest coś nie tak. W załączniku wyślę schemat faktur zaliczkowej cząstkowej i koncowej, może tu jest coś źle, bo tak jakby nie widziało powiązania między zaliczkową cząstkową a końcową. Dodam jeszcze , że księguję sprzedaż zbiorczo, a faktura cząstkowa jest z listopada, a końcowa z grudnia.  Nie powinno to mieć znaczenia, ale może. Proszę o pomoc.

20220221100401638.pdf

Link to postu

Wybrała Pani forum jako sposób wyjaśnienia problemu, ma ono wiele ograniczeń, czytający nie widzi tego co Pani (w odróżnieniu od pracy zdalnej / bezpośredniego spotkania), to Pani musi się postarać tak opisać problem, aby ktoś mógł wskazać, gdzie został popełniony błąd. Proszę również zrzuty ekranu zamieszczać bezpośrednio w treści wiadomości, a nie w załącznikach jako grafika w pliku PDF, ułatwi to innym użytkownikom zapoznanie się z problemem, a dużą część może zachęcić do tego, aby w ogóle zapoznali się z wątkiem.

 

Proszę zrobić tak jak ja - na podmiocie demo spreparować dokumenty i spróbować je zaimportować, jeśli uda się powtórzyć problem to proszę zamieścić zrzuty ekranu ze wszystkimi krokami, zaczynając od pokazania faktur zaliczkowych z Subiekta, jeśli się nie uda to proszę porównać kroki i konfigurację z produkcyjną bazą danych.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Witam,

zrobiłam jak Pan zasugerował. Przerobiłam sytuację na podmiocie demo i doszłam do jednego wniosku.  Księguję sprzedaż zbiorczo za cały miesiąc, tak miałam ustawione przez osobę wdrażającą program.  I właśnie księgując sprzedaż zbiorczo nadal fakturę zaliczkową końcową źle importuje do KPIR. Natomiast jak księguję pozycję pojedynczo jest dobrze, do KPiR przenosi prawidłową wartość uwzględniając fakturę zaliczkową.  Faktura zaliczkowa cząstkowa jest z listopada, natomiast końcowa z grudnia. Wygląda na to, że schematy są dobrze, więc gdzie może leżeć problem? Jak mogę to rozwiązać?

Link to postu

Kolejny skrótowy opis, bez zrzutów ekranu, którego nie rozumiem... W pierwszej odpowiedzi pokazała Pani schemat importu, który importuje dokumenty do KPiR - czyli je księguje - i do ewidencji VAT, to działa poprawnie i powinno zakończyć proces ujmowania dokumentów w księgowości, przed chwilą sama Pani to teraz potwierdziła. Ale co i po co robi Pani później, co kryje się pod stwierdzeniem:

56 minut temu, Liliana Żegleń napisał:

Księguję sprzedaż zbiorczo za cały miesiąc

 oraz o jakich ustawieniach Pani pisze:

56 minut temu, Liliana Żegleń napisał:

tak miałam ustawione przez osobę wdrażającą program

--

59 minut temu, Liliana Żegleń napisał:

I właśnie księgując sprzedaż zbiorczo nadal fakturę zaliczkową końcową źle importuje do KPIR. Natomiast jak księguję pozycję pojedynczo jest dobrze, do KPiR przenosi prawidłową wartość uwzględniając fakturę zaliczkową.

Jak i po co księguje Pani dokumenty, które zostały już zaksięgowane ?

Link to postu

Dobrze spróbuję wyjaśnić, bo może źle napisałam.

Na podmiocie demo:  wprowadziłam dokumenty ustawiłam schemat wraz z importem do KPiR, żeby sprawdzić czy schemat jest prawidłowy i prawidłowo zaksięguje dokumenty do KPiR.  I jest wszystko prawidłowo.

Na podmiocie firmy: schemat importu mam zrobiony tylko z importem do ewidencji VAT.  Natomiast potem księguję sprzedaż zbiorczo za dany miesiąc.  I niestety tu faktura zaliczkowa końcowa księgowana jest w nieprawidłowej wartości.

 

Link to postu
W dniu 10.03.2022 o 11:03, Liliana Żegleń napisał:

schemat importu mam zrobiony tylko z importem do ewidencji VAT.  Natomiast potem księguję sprzedaż zbiorczo za dany miesiąc.  I niestety tu faktura zaliczkowa końcowa księgowana jest w nieprawidłowej wartości.

Program nie ma wsparcia do takiego scenariusza. Faktury zaliczkowe należy importować od razu do VAT i KPiR.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...