Skocz do zawartości

Księgowanie faktury z rejestru vat zakupu do poprzedniego miesiąca KPiR

Polecane posty

Zgadza się. To jest rozwiązanie, ale dla tych co mają niewiele dokumentów. W moim przypadku zapisy do rejestrów vat są importowane z jpk innego programu i od razu są wrzucane do właściwych rejestrów. Więc jak musiałem wchodzić w każdy dokument zmieniać mu datę rejestru, księgować do kpir i potem z powrotem zmieniać na właściwy rejestr vat to zajmuje to trochę czas. Myślałem że są jakieś automatyczne rozwiązania a załączone ustawienia, nie wiem dlaczego nie działają. Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego progbemu?

screen.jpg

Link to postu
23 minuty temu, Jarek M napisał:

Myślałem że są jakieś automatyczne rozwiązania a załączone ustawienia, nie wiem dlaczego nie działają.

Co dokładnie nie działa, wykonałem kilka testów, w tym włączyłem pytanie o parametry i za każdym razem uzyskałem efekt zgodny z ustawionymi parametrami.

Link to postu

W rejestrze zakupu  luty 2022 znajduje się faktura zakupu z datą wystawienia 31.01.2022, data wpływu 01.02.2022. Przy próbie zaksięgowania do kpir pojawia się komunikat że zaksięgowano 0 z 1 dokumentów. Dokonałem kolejną próbę i ciągle to samo. Proszę podać gdzie mam coś dodatkowo ustawić bo nie wiem gdzie to znaleźć.

screen2.png

Link to postu

Czy w przypadku rocznego okresu zamiast miesięcznego numeracja również będzie roczna? Bo tego się właśnie obawiam że okres roczny spowoduje roczną numerację co jest niestety nie do zaakceptowania bo przy dużej ilości faktur zakupowych. Nie chce mi się wierzyć że nie ma innego wyjścia. Przecież mamy XXI wiek.

Link to postu

W takim razie chcę zmienić okresy z miesięcznych na roczne. Domyślam się że muszę usunąć wszystkie okresy a więc styczeń 2022. W tym celu usunąłem wszystkie dokumenty które były kpir i w rejestrach sprzedaży i zakupów, jpk, deklaracje wspólników i nie mogę usunąć stycznia. Pojawia się komunikat że nie mogę usunąć okresu gdyż jest on używany przez podmiot. Gdzie jeszcze mam coś usunąć? Pracuję również na mikro gratyfikancie ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

Link to postu

Ciężko powiedzieć, trzeba szukać, może jeszcze jakieś parametry wspólnika, ewentualnie w programie serwisowym, zrobić usunięcie danych Rachmistrza. Na wszelki wypadek dobrze zrobić kopię podmiotu lub archiwizację. Aby było mniej pracy, to jeśli jest kopia zapasowa to te pliki JPK ze starego podmiotu można wyeksportować i zaimportować na nowy podmiot.

Link to postu
W dniu 18.02.2022 o 22:19, Krzysztof Pikula napisał:

Trzeba ustawić w parametrach aby numerowanie PKPiR było miesięczne.

 

W dniu 19.02.2022 o 16:16, Andrzej Kubik napisał:

Żeby usunąć styczeń trzeba zmienić bieżący okres na któryś poprzedni.

Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi!

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...