Skocz do zawartości

Niezgodność BO z BZ.

Polecane posty

Po prostu trzeba posprzątać ten bałagan, ale rozwiązanie będzie zależało od danych, których w ogóle nie znamy... Na początek proszę pokazać wynik analizy spójności ewidencji księgowej z ewidencją rozrachunków od 2019 do 2021 roku. Proszę pokazać problematyczne rozliczenie i historię księgowania rozrachunków uczestniczących w rozliczeniu.  

  • Dziękuję 1
Link to postu
11 godzin temu, Grażyna Sz napisał:

Analiza spójności rozrachunków na 31-12-2019 i 31-12-2020. Są to rozrachunki z kontrahentami w euro.

Pogram jasno i wyraźniej pokazał niespójności w 2019, w 2020 powstały kolejny, nie widzimy roku 2021... Niespójności takie powinny zostać wyjaśnione i usunięte w miesiącu powstania, najpóźniej przy zamykaniu roku obrotowego, bezwzględnie NIE można pozostawiać takich niespójności, gdyż naturalnie wpływają na poprawność danych kolejnych lat obrotowych, poprawa po takim czasie wiąże się zwykle ze zmianą BO kolejnych lat obrotowych (a mało kto chce korygować bilans), obejściem może być ujawnienie błędów lat poprzednich w późniejszym, otwartym jeszcze roku obrotowym.

 

Nie pokazała Pani wszystkich informacji, o które prosiłem:

14 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę pokazać problematyczne rozliczenie i historię księgowania rozrachunków uczestniczących w rozliczeniu.  

Nie mam też pewności, czy są widoczne wszystkie rozrachunki, gdyż (nie wiem dlaczego) został użyty filtr "z programu: tylko Rewizor", a rozrachunki są jedne i wspólne dla wszystkich programów, jeśli na tej samej bazie danych pracuje Subiekt to wszystkie rozrachunki utworzone w nim utworzone muszą zostać podłączone w księgowości.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu

Tak skracając wypowiedź Daniela to napiszę prosto - przez forum tego się nie rozplącze.

Nie ma na to gotowego rozwiązania, które za jednym zamachem wyprostuje wszystko, tylko trzeba sprawdzić każdy przypadek oddzielnie.

Sugeruję kontakt z kompetentnym serwisantem/wdrożeniowcem, który zna się na Rewizorze.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...