Skocz do zawartości

Puste wiadomości od allegro - sello

Polecane posty

Witam,

mam problem z mailami w Sello. Dostajemy puste wiadomości od allegro - treść nie jest wyświetlana. Czym to może być spowodowane?

Problem dotyczy tylko maili od allegro - Pytanie o przedmiot, odstąpienie, zgłoszenie zwrotu. Wchodząc na skrzynkę home.pl - wszystkie wiadomości są widoczne. Restart serwera nie pomaga.

Pozdrawiam

 

 

ss.jpg

Link to postu

Wiadomości nie są puste tylko Sello ich nie wyświetla. Wystarczy wybrać "odpowiedz" lub "prześlij dalej" i widać treść - co oczywiście jest rozwiązaniem prowizorycznym.

 

U nas ten sam problem.

 

Bartku gdzie wysłać Ci taką przykładową wiadomość?

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu

Cześć, 

Problem prawdopodobnie w związku z awarią Allegro, maile dochodzą z ostrzeżeniem o zabezpieczeniach.

Od rana jest loteria, ale w zasadzie wszystkie maile z problemami.

"Ostrzeżenie o zabezpieczeniach

Wystąpiły problemy z zabezpieczeniami tej wiadomości.
Przejrzyj wyróżnione elementy poniżej:

 

  Wiadomość nie została zmieniona przez niepowołane osoby
  Identyfikator cyfrowy użyty do podpisania jest godny zaufania
  Identyfikator cyfrowy nie wygasł
  Adres e-mail identyfikatora cyfrowego nie odpowiada adresowi nadawcy
  Osoba podpisująca: faktury_sklep@allegro.pl
  Nadawca: powiadomienia@allegro.pl
  Twój cyfrowy identyfikator tego konta e-mail wygasł.
 

Nie możesz wysłać wiadomości podpisanej cyfrowo przy użyciu certyfikatu. Może to być spowodowane tym, że nie została włączona opcja użycia go do zabezpieczania poczty e-mail."

 

 

W Sello wiadomości puste.

Edytowane przez Remigiusz Pawlak
Link to postu

Podejrzewam, że coś w tych mailach jest nie tak w ich nagłówku i mechanizm wyświetlania ich treści (oparty na przeglądarce Internet Explorer) nie potrafi tego wyświetlić. 

Trzeba by było takiego maila w postaci pliku eml do nas podesłać - może uda się powtórzyć problem i wprowadzić odpowiednią poprawkę. Często natomiast taki problem jest skorelowany z konkretnym komputerem i na innych nie występuje. W razie czego, proszę podesłać plik eml na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku. 

 

Plik eml można wyeksportować z różnych programów pocztowych, najlepiej by było wyeksportować go wprost ze skrzynki na serwerze pocztowym - aby nie był przetworzony przez program, który go pobrał.

Link to postu
  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.12.2022 o 08:48, Bartosz Rosa napisał:

Nie ma w niej poprawki tego problemu.

 

@Piotr Sokołowski podesłałeś już ten plik bo nie widzę na skrzynce? Jeśli tak, napisz mi w prywatnej wiadomości z jakiego maila (może został uznany za spam).

Wtedy problem sam się rozwiązał ale teraz ponownie wrócił więc wysłałem wiadomość z adresu p.sokolowski@leno.com.pl

Edytowane przez Piotr Sokołowski
  • Lubię to 1
Link to postu

Niestety u nas wyświetla się on prawidłowo. Są znane przypadki, gdy pewien układ maila (jego treść) powodowała, że na niektórych systemach Windows maile te nie wyświetlały się w tym podglądzie na dole. Niestety to jest błąd po stronie kontrolki HTML użytej do wyświetlania tego podglądu, zgłaszany już dawno do Microsoftu, ale że jest to technologia dość wiekowa już dzisiaj, nie doczekała się poprawki. 

 

W sytuacjach gdy byliśmy w stanie ten problem odtworzyć wyszukiwaliśmy konkretnych przyczyn takiego problemu metodą prób i błędów (najczęściej były to po prostu znaki nowej linii w nagłówkach maila) i dodawaliśmy mechanizm przetwarzający przy pobieraniu tak aby tego problemu uniknąć. Natomiast jeśli nie jesteśmy w stanie zaobserwować problemu to jego poprawienie jest niemożliwe niestety.

Link to postu

U nas również występuje ten sam problem. Zauważyłem że program pocztowy który prawidłowo wyświetla tą wiadomość ma ją oznaczoną że zawiera podpis S/MIME może to powoduje że sello nie potrafi tego wyświetlić. Proszę podać adres mailowy na jaki mogę wysłać kod źródłowy takiej wiadomości.

Edytowane przez Łukasz Kaczmarek
Link to postu

To się co jakiś czas powtarza, ale w tym tygodniu się nasiliło do tego stopnia, że dzisiaj już ŻADEN mail z Allegro nie potrafi się wyświetlić w podglądzie. Win11. wersja 1.42.7

Aby zobaczyć treść robię "Prześlij dalej", bo to przynajmniej nie oznacza maila jako przeczytanego.

BTW nie doceniacie tego modułu pocztowego (ubogi, bez kosza i skrzynki odbiorców), a ja sobie nie wyobrażam skakać między 2 programami, by mieć transakcje i porządnego klienta poczty. Tu mam wszystko podpięte pod klienta, choć przy zdublowanych zakupach działa to dziwnie (nie podpina do transakcji tylko do pierwszego zakupu)

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
23 minuty temu, Anna Smolarska napisał:

BTW nie doceniacie tego modułu pocztowego (ubogi, bez kosza i skrzynki odbiorców), a ja sobie nie wyobrażam skakać między 2 programami, by mieć transakcje i porządnego klienta poczty. Tu mam wszystko podpięte pod klienta, choć przy zdublowanych zakupach działa to dziwnie (nie podpina do transakcji tylko do pierwszego zakupu)

On jest niczym stara dziurawa droga - pełna łat na łatach i ten sposób naprawy na razie musi wystarczyć. Gruntowny remont nie ma sensu bo w planach jest nowa droga, ja ją nazywam Sello 2.0 😀

W nowym moduł ma mieć takie możliwości, że szybciej mi tu będzie wypisać czego nie będzie miał i czego nie będzie za nas robił! 😁

Edytowane przez Tomek - massur
  • Lubię to 1
Link to postu

Zawsze tu słyszałam od Bartosza, że klient poczty nie jest dla nich ważny, więc ta wiadomość cieszy mnie niezmiernie :-) Szkoda tylko, że męczę się już 14 lat na łatanej drodze i nie tylko. Widać rozwinął się u mnie syndrom sztokholmski 😃

Edytowane przez Anna Smolarska
  • Lubię to 1
Link to postu

To nie tak, że nie jest to ważny moduł, po prostu moduł maili z powodzeniem mógłby być osobnym produktem, nad którym pracuje osobny zespół. W przypadku Sello1 przerobienie modułu na nowe standardy wiązało by się z takim właśnie przedsięwzięciem. Natomiast realnie mają do dyspozycji nasz ówczesny zespół, wybór między rozwojem modułu Allegro a modułu pocztowego był dla nas oczywisty.

 

Natomiast w Sello NX... :) tam nad modułem pocztowym czuwa osobny zespół, więc zdecydowanie jest on bardziej doposażony i po prostu nowocześniejszy.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...