Skocz do zawartości

Problem z wystawienie aukcji

Polecane posty

Hejka,

 

Jeszcze się nie przeżuciłem na nową wersję Sello ale mam problem z wystawieniem aukcji dla dwóch przedmiotów.

 

1 Komunikat:

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Wyniknęły problemy podczas konwersji zdjęć. (0x80004005)

2. Komunikat:

:

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Niepoprawne przekazanie parametrów struktury (np. przekazano nieistniejące pole formularza sprzedaży). - fid: 21069

Nieprawidłowa wartość parametru: Stan (0x80004005)

 

Robiłem wymuszenia aby zaktualizował kategorie z allegro itd. i nic nie pomaga.

 

- - -

Najlepsze odżywki w sieci - www.bodyplanet.pl

Forum Kulturystyczne czeka na Ciebie - forum.bodyplanet.pl

Link to postu

Witam

 

U mnie ten sam problem z kategoriami

 

Zastosowałam się do powyższej rady " Pobierzcie parametry z allegro przez sello z wymuszeniem. Sello > Narzędzia > Synchronizuj > Wymuś... ", niestety bez skutku - kategorie w Sello pozostały bez zmian.

 

Podczas próby sprawdzenia opłat za aukcję pojawia się błąd : " Nie podano identyfikatora kategorii, identyfikator jest błędny lub wskazana kategoria nie jest kategorią najniższego rzędu"

 

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

 

Link to postu

W sello mam 'dla dzieci' - czyli dobrą, jeśli wziąć pod uwagę, że przedmioty na allegro są dalej wg starych kategorii:

http://allegro.pl/klocki-k3-ok-6-5-kg-1-pojemnik-chomik-duzy-pl-i2607946511.html

 

Po kliknięciu na głównej w 'dziecko' przechodzisz od razu do 'dla dzieci'.

 

Czy tak ma być, albo jak długo tak będzie to nie wiem - może allegro wie? Ale wczoraj przy takim układzie aukcje wystawiały się poprawnie (na głównej było 'dziecko' a w sello 'dla dzieci'). Spróbujcie popatrzeć w przygotowanych aukcjach w zakładkach 'specyficzne' czy wszystko jest poustawiane.

Link to postu

Dodatkowo po wymuszeniu pobrania parametrów koniecznie trzeba wejść na zakładkę specyficzne i zapisać aukcję - to w przypadku gdy występują błędy "z fidem" (Nieprawidłowa wartość parametru).

 

W przypadku konwersji zdjęć, to tu wystąpiły jakieś problemy po stronie Allegro - czy to zdjęcie już było używane, czy może jakieś nowe, robione nowym aparatem? W jakimś dziwnym formacie itp.

 

Jeśli problem występuje z kategoriami, to należy pobrać parametry z wymuszeniem. Jeśli po tym w aukcjach przygotowanych nadal nie ma nowego/zmienionego drzewa kategorii to problem leży po stronie webApi Allegro, które zwraca jeszcze starą strukturę. Gdyby taki stan utrzymywał się dłużej niż kilka godzin to najlepiej podesłać nam taką informację wraz z kategorią z która jest problem. Po sprawdzeniu tego przez nas skontaktujemy się z Allegro aby wyjaśnić sytuację.

Link to postu

BarteK robię tak jak piszesz i nic to nie daje. Dostaję taki komunikat:

 

Zdalny serwer zwrócił błąd:

Nie podano identyfikatora kategorii, identyfikator jest błędny, lub wskazana kategoria nie jest kategorią niższego rzędu.

 

Odrazu dodam że mam wybraną kategorie w przygotowanej aukcji jej nr to: 82387 ale to nie dzieje się tylko w tej kategorii.

 

Jeżeli problem leży w WebApi to co można zrobić żeby wszystko działało tak jak powinno może wygenerować sobie nowy klucz ?

Link to postu

A zobacz, jaki jest efekt, jeśli spróbujesz zmienić kategorię w tej aukcji - przede wszystkim czy dotychczas wybraną kategorię można wybrać ponownie po pobraniu parametrów serwisu.

W Sello drzewo kategorii nie jest kasowane (z moich obserwacji oczywiście, może to ew. potwierdzić ktoś z ST) tylko uzupełniane o nowe kategorie, natomiast te, które przestały być aktywne są odpowiednio oznaczane.  Efekt jest taki, że po pobraniu kategorii po 1. w dotychczas istniejących aukcjach nic się nie zmienia, a po 2. przy powielaniu aukcji Sello przydziela dotychczasową kategorię, pomimo że może już być nieprawidłowa po stronie Allegro.  Natomiast przy próbie wybrania kategorii we wznowionej aukcji nie powinno dawać do wyboru takiej nieistniejącej.

Acha, po zmianie kategorii (oraz często po pobraniu nowych wersji parametrów nawet bez zmiany kategorii) zazwyczaj niezbędna jest wizyta w zakładce Specyficzne.

Link to postu

Opiszę co zrobiłem;

 

Np. towar konsola xbox360>zmieniłem kategorie na jakieś antyki > zapisałem > ponowna edycja na dobrą kategorie czyli: Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Konsole (122244) i dostaję coś takiego:

 

sello.PNG.24a13de1dff65e4d36176e79f91b7bee.PNG

 

Co ciekawe w żadnej z aukcji którą powielę z zakładki 'Zakończone' po edycji nie ma nic w Zakładce Specyficzne.

Link to postu

Opiszę co zrobiłem;

 

Np. towar konsola xbox360>zmieniłem kategorie na jakieś antyki > zapisałem > ponowna edycja na dobrą kategorie czyli: Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Konsole (122244) i dostaję coś takiego:

[...]

Co ciekawe w żadnej z aukcji którą powielę z zakładki 'Zakończone' po edycji nie ma nic w Zakładce Specyficzne.

 

No właśnie - zapewne była jakaś większa zmiana w kategoriach i informacje, które są w Sello się zdezaktualizowały.  W tej aukcji, gdzie zmieniałeś kat. zajrzyj do Specyficznych - Stan będzie zapewne niewypełniony, a bez tego aukcja się nie wystawi.

Link to postu

U mnie problem z kategorią (dawną) Zdrowie i Uroda > Korekcja wzroku > Krople nawilżające...

 

Kategorie nie chcą się pobrać pomimo wielokrotnych prób. Sello zwraca błąd " Nie podano identyfikatora kategorii, identyfikator jest błędny lub wskazana kategoria nie jest kategorią najniższego rzędu"

 

W zakładce specyficzne nie ma żadnych opcji

Link to postu

Potwierdzam, niestety u mnie to samo:(

Ta sama kategoria :Biżuteria i Zegarki a parametrów szczegółowych brak mimo kilkakrotnego wymuszenia pobrania parametrów z serwisu.

Nie można wystawić żadnej aukcji, co najlepsze w aukcjach już wystawionych- również brakuje parametrów szczegółowych. Sytuacja niezmienna od wczoraj, pomocy!

Link to postu

Allegro rzeczywiście ma jakiś błąd w kategorii biżuteria i zegarki.

Poniżej znalazłem takie info na forum Allegro:

 

Zmiany w kategorii Biżuteria i Zegarki

Witam,

 

występujący problem techniczny jest diagnozowany, w obecnej sytuacji obowiązkowość parametru Materiał nie zostanie wprowadzona.

 

Pozdrawiam,

Ewa Bela

Zespół Allegro

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...