Skocz do zawartości

Dodawanie dowodu zakupu poprzez Sello

Polecane posty

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Hmm... nie wiedziałem. Przyjrzę się. Bo mam inne wrażenie - niedawno nie kliknąłem Fd żeby się zapisała w mojej ścieżce i nie poszła do klienta...

A gdzie ten temp znajdę?

U nas dokładnie tak to działa jak Bartosz napisał :)
Temp z dokumentami sprzedaży znajduje się w folderze systemowym -> Użytkownicy -> (nazwa użytkownika) -> AppData -> Local -> Temp -> Sello

 

@Bartosz Rosa czy jest możliwość, żeby Sello wysyłało dokumenty do Allegro w tle, poprzez np. użytkownika, który robi automatyczną synchronizację, tak jak to było podczas wysyłania maili?
Chodzi o to, że oznaczamy paczki do wysłania i przy 100 paczkach potrzeba dłuższej chwili, żeby dokumenty się wysłały, a w przypadku wysyłki maili poprzez automat np. po 15 minutach, to nie ma potrzeby oczekiwania na wysyłkę, tylko automat robi to sam :)

  • Lubię to 1
Link to postu
16 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

Temp z dokumentami sprzedaży znajduje się w folderze systemowym -> Użytkownicy -> (nazwa użytkownika) -> AppData -> Local -> Temp -> Sello

Ścieżka ta jest pod zmienną środowiskową %Temp% w windowsie, wystarczy wpisać w eksplorator plików %temp%\Sello

16 godzin temu, Aga Zgaga napisał:

czy jest możliwość, żeby Sello wysyłało dokumenty do Allegro w tle, poprzez np. użytkownika, który robi automatyczną synchronizację, tak jak to było podczas wysyłania maili?

Niestety nie. Zlecenie wysłania dokumentów jest realizowane na maszynie, która to zadanie zleciła.

W Sello NX takie zlecenia będą oparte na automatach, a te można oddelegować do wykonania na innej maszynie.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Wracam z aktualizacją problemu.

Jeżeli bezpośrednio w Sello oznaczymy paczkę (czy listę wysyłkową) jako wysłaną, dokumenty końcowe są wysyłane do Allegro.

 

Jednakże w codziennej pracy etykiety adresowe generujemy przez Prostą Paczkę.

Ppo wygenerowaniu etykiety numer przesyłki Prosta Paczka wysyła do Sello i paczka w Sello oznaczana jest jako wysłana.

Ale: dokument końcowy (PA czy FS) nie jest wysyłany do Allegro oraz w historii paczki na liście zmian nie ma takiego zapisu.

Z nr przesyłki nie ma problemu, jest wysyłany do Allegro.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Czy będzie w programie udostępniona możliwość wysyłania dowodów zakupu w konkretnym czasie ? tzn. np. na koniec dnia o godz. 23 ? 

Aktualnie jest możliwość wysyłki po utworzeniu dokumentu lub po oznaczeniu paczki jako wysłanej, co przy tysiącu dokumentów w Poniedziałek blokuje nam na jakiś czas możliwość pracy w sello - pojawia się i znika okienko eksportu dokumentów. 

 

Optymalnie dla nas by było zlecić to zadanie sello na koniec dnia. 

Link to postu
W dniu 11.01.2023 o 16:11, Daniel Pabijan napisał:

Czy będzie w programie udostępniona możliwość wysyłania dowodów zakupu w konkretnym czasie ? tzn. np. na koniec dnia o godz. 23 ? 

W Sello1 nie, w Sello NX tak - jako, że niemal każda operacja wykonywana w serwisie będzie możliwa do zautomatyzowania w dowolny sposób.

 

 

Link to postu
W dniu 20.01.2023 o 11:46, Tomasz Stadnicki napisał:

To ja mam inny problem - zaznaczyłem aby wysyłały się wszystkie dokumenty. Paragony imienne bez problemu się wysyłają, jednak nie wysyłają się FV i Pa+FSd. Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?

Cześć,
zgaduję :) problemem może być nazwa dokumentu. W nazwie nie może znajdować się np. "/", należy go zamienić na "_", wpisując

[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...