Skocz do zawartości

Lista magazynowa - błąd drukowania

Polecane posty

  • Zdzisław Bal zmienił tytuł na Lista magazynowa - błąd drukowania
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Gdzieś wyleciał cudzysłów ". Podeślij zawartość skryptu BeforePrint dla elementu xtraReport1.

Cytat

//******* KONFIGURACJA WYDRUKU ************


//======== POLA WŁASNE ========
//UWAGA ROZRÓŻNIANE SĄ WIELKOŚCI LITER

// Wydruk bierze pod uwagę pola własne pobrane przez Sello z zewnętrznego systemu sprzedaży
// Wpisane w tej sekcji nazwy pól własnych muszą istnieć w Sello, czyli muszą być widoczne
// w Towarach Sello, na zakładce "Pola Własne Zewnętrzne".

// Tutaj należy wpisać nazwę pola własnego zawierającego oznaczenie magazynu, np. "Magazyn";
string NazwaPolaWlasnegoZNazwaMagazynu="";

//===========================================================

// Tutaj należy wpisać nazwę pola własnego zawierającego oznaczenie półki magazynowej, np. "Magazyn-półka";
string NazwaPolaWlasnegoZNazwaPolki="";

//===========================================================

// Tutaj należy wpisać nazwę pola własnego zawierającego oznaczenie uwag, np. "Uwagi";
string NazwaPolaWlasnegoZUwagami="";

//===========================================================

//======== SELLO ========

// Tutaj należy wpisać adres i nazwę instancji SQL Servera, w której znajduje się baza Sello, np. @"(local)\InsertGT"; lub @"192.168.0.1\InsertGT";
string @"192.168.8.100\INSERTGT";

//===========================================================

//Tutaj należy wpisać true; gdy ma być używana autentykacja windows, lub false; gdy ma być używane logowanie hasłem i użytkownikiem SQL (domyślnie false)
bool SelloAutentykacjaWindows=true;

//===========================================================

//Tutaj należy wpisać login do bazy danych Sello, domyślnie "sa";
string SelloSQLLogin="sa";

//===========================================================

//Tutaj należy wpisać hasło do bazy danych Sello, domyślnie puste "";
string SelloSQLHaslo="";

//===========================================================


//Tutaj należy wpisać nazwę bazy danych Sello
string SelloSQLNazwaBazyDanych="SELLO";

//===========================================================


//Tutaj należy wpisać true; aby na wydruku pokazywana była także cena produktu, lub false; w przeciwnym wypadku
bool SelloPokazujCene=true;

//===========================================================


//Tutaj należy wpisać numer zdjęcia towaru, które ma być pokazywane na wydruku, liczone od 1.
int SelloNumerObrazka=1;

//===========================================================


//======== SubiektGT ========


// Jeżeli chcemy aby skrypt pobierał dane także z bazy danych Subiekta GT należy wpisać true;, w przeciwnym wypadku false.
// Po wpisaniu true należy uzupełnić pozostałe dane dotyczące SubiektaGT. W przypadku false; wpisane dane są pomijane.
bool KorzystajZBazyDanychSubiektaGT=false;

//===========================================================

// Tutaj należy wpisać adres i nazwę instancji SQL Servera, w której znajduje się baza SubiektaGT, np. @"(local)\InsertGT"; lub @"192.168.0.1\InsertGT";
string SubiektGTNazwaInstancjiSQLServer=@"(local)\InsertGT";

//===========================================================

//Tutaj należy wpisać true; gdy ma być używana autentykacja windows, lub false; gdy ma być używane logowanie hasłem i użytkownikiem SQL (domyślnie false)
bool SubiektGTAutentykacjaWindows=false;

//===========================================================

//Tutaj należy wpisać login do bazy danych SubiektaGT, domyślnie "sa";
string SubiektGTSQLLogin="sa";

//===========================================================

//Tutaj należy wpisać hasło do bazy danych SubiektaGT, domyślnie puste "";
string SubiektGTSQLHaslo="";

//===========================================================


//Tutaj należy wpisać nazwę bazy danych SubiektaGT
string SubiektGTSQLNazwaBazyDanych="moja_baza_subiekta_gt";

//===========================================================

private void OnBeforePrint(object sender, System.Drawing.Printing.PrintEventArgs e) {
}

Błąd, który pojawia się teraz:
image.png.1928fdf176f1a69eeb6d2eedd1a70ef4.png
Wcześniej miałem myślnik w IP bazy danych, poprawiłem (nie wiem czy dobrze). Może zamiast IP nazwa komputera? 

W Programie Serwisowym mam zaznaczoną autentykację.
image.png.7017f157a28dbb36e3c8ccdf5b68d7e9.png
Nazwa bazy:
image.png.75d93f0aafbd3e65da4bf0e3cc7cbae9.png

Link to postu
//======== SELLO ========

// Tutaj należy wpisać adres i nazwę instancji SQL Servera, w której znajduje się baza Sello, np. @"(local)\InsertGT"; lub @"192.168.0.1\InsertGT";
string @"192.168.8.100\INSERTGT";   //<----------- TUTAJ zaginęła nazwa zmiennej, powinno być coś w stylu string JAKAS_ZMIENNA=@"192.168....

//=========================

Zapewne zmienna nazywać się miała SelloNazwaInstancjiSQLServer, analogicznie jak dla konfiguracji Subiekta.

Link to postu
3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:
//======== SELLO ========

// Tutaj należy wpisać adres i nazwę instancji SQL Servera, w której znajduje się baza Sello, np. @"(local)\InsertGT"; lub @"192.168.0.1\InsertGT";
string @"192.168.8.100\INSERTGT";   //<----------- TUTAJ zaginęła nazwa zmiennej, powinno być coś w stylu string JAKAS_ZMIENNA=@"192.168....

//=========================

Zapewne zmienna nazywać się miała SelloNazwaInstancjiSQLServer, analogicznie jak dla konfiguracji Subiekta.

image.png.4b404bbb54de1008d8a4bbf0df3e7bdb.png
image.png.d862f2adceac9a4ee7694c7a1d704a5d.png
Kurde, nie wiem. 🙄

Link to postu
4 godziny temu, Zdzisław Bal napisał:

@Ks. Robak dawno już nie zagląda na forum, ale na pewno są użytkownicy, którzy korzystają z jego wydruku. Może @MARCIN e-kupowanie.pl:)

Cześć! W '22 cierpię na KBC - kompletny brak czasu, ale obserwuję z grubsza co się dzieje na forum.

 

Ja mam tak, jeśli dobrze zrozumiałem, że o ten fargment chodzi:

// Tutaj należy wpisać adres i nazwę instancji SQL Servera, w której znajduje się baza SubiektaGT, np. @"(local)\InsertGT"; lub @"192.168.0.1\InsertGT";
string SubiektGTNazwaInstancjiSQLServer=@"(local)\InsertGT";

🙃

 

Link to postu
19 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Cześć! W '22 cierpię na KBC - kompletny brak czasu, ale obserwuję z grubsza co się dzieje na forum.

 

Ja mam tak, jeśli dobrze zrozumiałem, że o ten fargment chodzi:

// Tutaj należy wpisać adres i nazwę instancji SQL Servera, w której znajduje się baza SubiektaGT, np. @"(local)\InsertGT"; lub @"192.168.0.1\InsertGT";
string SubiektGTNazwaInstancjiSQLServer=@"(local)\InsertGT";

🙃

 

Akurat w przypadku Subiekta mam zaznaczone "false" (obecnie nie potrzebuję na liście magazynowej danych z Subiekta), chodzi tylko o pobieranie zdjęć aukcji, a one są przecież zapisane w bazie Sello. Pomimo wskazania poprawnej ścieżki, (kod jest prawidłowy), to po wydrukowaniu listy w polach gdzie mają być zdjęcia jest pusto.

Link to postu
W dniu 17.05.2022 o 13:36, Zdzisław Bal napisał:

To dowód na to, że jest ruch w interesie. Ja ostatnio mam odwrotnie. 🙃

Nie tylko firma wplywa na życie. Czasem odwrotnie... 😵 Chociaż czuję, że ponownie nadszedł czas by czas inwestować poważniej w firmę...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...