Skocz do zawartości

Numer partii (kod partii) na wydruku FV sprzedażowej

Polecane posty

Należy zmodyfikować wzorzec wydruku poza programem (w edytorze Stimulsoft, samodzielnie lub zlecając taką usługę, pozycja dokumentu może wydawać wiele dostaw, więc prezentacja w kolumnie nie jest oczywista). Można też skorzystać z gotowego, dedykowanego wzorca "...z rozbiciem na dostawy".

Link to postu
23 minuty temu, Marcin Smółkowski napisał:

W jaki sposób można edytować wzorce wydruku poza programem?

Prawy myszy->Popraw wzorzec: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1952,rewizor-nexo-–-jak-dodac-lub-edytowac-wzorce-wydruku.html

 

23 minuty temu, Marcin Smółkowski napisał:

Ewentualnie jaki jest koszt wprowadzenia takiej zmiany przez serwisanta?

Nie ma stałego cennika, jak w innych obszarach życia wiele zależy od sposobu i zakresu współpracy, proszę spytać swojego dostawcę programów / serwisanta.

Link to postu

Zaawansowana edycja wymaga PRO, wtedy w konfiguracji programu:

Wzorce Wydruku -> Powielić wzorzec "FS z rozbiciem na dostawy" -> Kliknąć "Popraw Wzorzec" (nie "Popraw") -> Otworzy się wtedy edytor Stimulsoft:

 

Zwykła edycja to kwestia powielenia wzorca "FS z rozbiciem na dostawy" i dodania pól partii w "Popraw" (zwykłym):

image.thumb.png.20e73c38281fe435b146d634f94d5470.png

 

EDIT: Jak Pan wie dokładnie co chce to mogę Panu pokazać co się da i odpowiednio zedytować (priv).

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Udało wprowadzić mi się oczekiwane zmiany jednak pojawił się kolejny problem. Nie zawsze na jednej FV będą jedynie produkty własne (przy ktorych wymagany jest nr serii) a będą również inne, wielokrotnie bez nr serii. To powoduje, że na wydruku pojawia się wiele, zupełnie zbędnych i pustych tabel. Rozwiązaniem było by albo pomijanie rozbicia pozycji w przypadku braku wprowadzonego kodu partii lub umieszczanie rozbicia jedynie dla wybranych produktów.  Czy istnieje jakieś rozwiązanie tej sytuacji?

Link to postu

Od strony Wzorca da się to zrobić w edytorze Stimulsoft, ale jako ktoś kto się bardzo dużo tym bawi, gwarantuję, że samemu Panu to zajmie wiele (-naście albo nawet -dziesiąt, żeby to miało ręce i nogi) godzin - wymaga przynajmniej nauczenia się podstaw, działania databandów oraz sposobu umieszczania danych na wydruku - czyli struktury danych Subiekta. Już nawet nie wspominam o stylizacji i zabawy w piksele żeby ładnie wyglądało.

 

Trzeba tak na prawdę wyzbyć się rozwiązań zapewnianych we wbudowanych wzorcach i odtworzyć je od nowa samemu po stronie Stimulsofta.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
Godzinę temu, Marcin Smółkowski napisał:

Udało wprowadzić mi się oczekiwane zmiany jednak pojawił się kolejny problem. Nie zawsze na jednej FV będą jedynie produkty własne (przy ktorych wymagany jest nr serii) a będą również inne, wielokrotnie bez nr serii. To powoduje, że na wydruku pojawia się wiele, zupełnie zbędnych i pustych tabel.

To czego dokładnie Pan oczekiwał / oczekuje, gdyż od początku pytał Pan o kolumnę obok nazwy produktu:

23 godziny temu, Marcin Smółkowski napisał:

Jak można dodać tą pozycję do wydruku FV obok pola z nazwą produktu.

a teraz pisze Pan o zupełnie innej potrzebie (prezentacji danych w postaci tabeli pod pozycją dokumentu) ?

Link to postu
Godzinę temu, Marcin Smółkowski napisał:

Rozwiązaniem było by albo pomijanie rozbicia pozycji w przypadku braku wprowadzonego kodu partii

Mam takie realizacje za sobą, więc jeśli Pan sobie nie poradzi i chciałby Pan kupić gotowca, to zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

 

Wersję z prezentacją kodów dostaw w kolumnie obok nazwy również mamy.

Link to postu
2 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

To czego dokładnie Pan oczekiwał / oczekuje, gdyż od początku pytał Pan o kolumnę obok nazwy produktu:

a teraz pisze Pan o zupełnie innej potrzebie (prezentacji danych w postaci tabeli pod pozycją dokumentu) ?

Panie Dariuszu, początkowo wyobraziłem to sobie jako pozycję obok pola z nazwa jednak podczas poszukiwania rozwiązania i testów okazało się, że tabela pod pozycją jest w pełni satysfakcjonująca. Niemniej jednak pojawił się kolejny element który opisałem powyżej. 

Link to postu
9 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

Panie Dariuszu...

Mam na imię Daniel.

 

9 minut temu, Marcin Smółkowski napisał:

Niemniej jednak pojawił się kolejny element który opisałem powyżej. 

Rozwiązanie podałem w pierwszej mojej odpowiedzi:

23 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Należy zmodyfikować wzorzec wydruku poza programem (w edytorze Stimulsoft, samodzielnie lub zlecając taką usługę, pozycja dokumentu może wydawać wiele dostaw, więc prezentacja w kolumnie nie jest oczywista).

 

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Dzień dobry

Również potrzebowałbym rozwiązania prezentującego kod partii na fakturze. Próbowałem stworzyć coś na własną rękę ale ten stimulsoft jest tak nieintuicyjny że efekt jest niezadowalający, bo zostają mi puste miejsca gdy pole kod dostawy jest puste i rozjeżdża się wtedy cała faktura. Nie mam już nerwów pracować z tym programem więc wolę zapłacić komuś żeby było to zrobione dobrze.

image.jpeg.2dcfe057f275c475c4dfdf7241ab54fd.jpeg

Potrzebuję czegoś w takim stylu, żeby tylko prezentował się kod dostawy pod nazwą asortymentu, ale żeby też gdy nie ma żadnego wpisanego kodu dostawy to sztucznie nie rozciągała się faktura.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...