Skocz do zawartości

BETA 1.11 - błędy?

Polecane posty

Czasem Sello nie pobiera nic. Komunikat:

Nie udało się utworzyć obiektu do obsługi konta (dwa komunikaty, dwie nazwy, obu moich kont) z Allegro.pl (Polska)

- pomaga zamknięcie i restart PS raz był inny komunikat ale nie pamiętam jaki

 

Czasem Sello nie wyświetla treści transakcji (okno pod listą) lub treści tworzonego maila (także puste pole) - pomaga zamknięcie i restart

 

Czasem się wiesza samo z siebie - było przy synchr. z Subiektem, było przy innych okazjach... Wymagane 'zabicie' i restart

 

Ponadto mój stary problem (dotyczy stabilnej wesji i bety). Mam 2 konta z allegro w sello - jedno jest ok, na drugim codziennie po kilka razy komunikat:

https://ssl.allegro.pl/enter_login.php?captcha=1.

Allegro twierdzi, że to wina sello (podobno mam źle wpisane hasła, a to chyba niemożliwe).

Sello co twierdzi? Raz próbowaliście pomóc, ale nic z tego nie wyszło... Może jakieś nowe idee?

 

edit1: Ponadto przy chwilowym braku internetu (niezauważalnym, może nawet kawałek sekundy) sello i subiekt się restartują (nie wymagają haseł, po prostu znikają i się pojawiają ponownie) - do wznowienia działania sello wymagane jest wejście w adm.>zewn.syst.sprz.>testuj połaczenie>ok Wtedy połączenie wraca i sello łączy się z subiektem. Czy to błąd?

 

edit2: I jeszcze jedno: czy przy wpisywaniu zamówienia 'z palca' i wpisywaniu klienta sello mogło by ostrzegać, że taki klient już istnieje dużo wcześniej, a nie dopiero wtedy, gdy się wpisze wszystko i wciska OK? Może już mogło by ostrzegać po dodaniu imienia/nazwiska lub nazwy firmy?

Link to postu
edit2: I jeszcze jedno: czy przy wpisywaniu zamówienia 'z palca' i wpisywaniu klienta sello mogło by ostrzegać, że taki klient już istnieje dużo wcześniej, a nie dopiero wtedy, gdy się wpisze wszystko i wciska OK? Może już mogło by ostrzegać po dodaniu imienia/nazwiska lub nazwy firmy?

 

Sello, o ile dobrze pamiętam, porównuje klientów tylko po loginie bo chyba tylko to pole w kartotece klienta jest unikalne. Może więc, przy dodawaniu "z placa" zanim klienta dodasz ręcznie spróbuj dodać go z kartoteki, jak nie znajdzie to lecisz normalnie a jak znajdzie to masz mniej roboty.

Link to postu

Sello, o ile dobrze pamiętam, porównuje klientów tylko po loginie bo chyba tylko to pole w kartotece klienta jest unikalne. Może więc, przy dodawaniu "z placa" zanim klienta dodasz ręcznie spróbuj dodać go z kartoteki, jak nie znajdzie to lecisz normalnie a jak znajdzie to masz mniej roboty.

Zdecydowanie popieram e-kupowanie_pl.  Oczywiście można robić tak, jak piszesz, ale jeśli średnio np. co 10 dodawany z ręki klient jest w kartotece to na sprawdzenie wszystkich 10 stracisz więcej czasu niż na niepotrzebne wpisanie danych tego jednego, którego nie trzeba było dodawać.  Nie wspominając o tym, że łatwo zapomnieć o takim sprawdzaniu.

Link to postu

Pierwszy problem raczej występował już wcześniej niż w 1.11, dotyczy to zablokowanych obiektów kont w momencie np zamknięcia się nieoczekiwanego programu. Wtedy konieczny może być restart serwera SQL.

 

Wyświetlanie treści transakcji (podglądu szczegółów) - tam nie było nic zmieniane w tej wersji - czy nie jest to efektem np filtrowania (f8). Czy w takim przypadku nie pomaga np naciśnięcie F5 (odśwież)?

 

Czy zawieszenie programu objawia się całkowitym zatrzymaniem programu - nic nie można kliknąć?

 

Jeśli chodzi o hasła, to jeśli błąd pojawia się okresowo to raczej nie jest wina Sello, no bo przecież Sello pamięta określone hasła i się nimi posługuje, a nie wymyśla sobie nowe :).

 

Sello i Subiekt się restartują jeśli stracą połączenie z bazą SQL - może tu być jakiś problem z kartą sieciową, która jest restartowana.

 

Może to być powiązane z tymi hasłami na Allegro, być może w trakcie działania zmienia się IP i jakieś filtry Allegro mylnie interpretują to jako niepoprawne hasło - był podobny problem kiedyś z ustawieniem w ruterze jednego z użytkowników, wybierania IP z puli kilku adresów. Może to ten sam problem?

 

W kwestii wpisywania transakcji z palca, planujemy dodać funkcję do szybkiego wprowadzania takich transakcji - tam zapewne ten problem nie będzie występował.

Link to postu

Pierwszy problem raczej występował już wcześniej niż w 1.11, dotyczy to zablokowanych obiektów kont w momencie np zamknięcia się nieoczekiwanego programu. Wtedy konieczny może być restart serwera SQL.

Nic się nie da z tym zrobić? Ja przed betą nie miałem takich przypadków.

 

Wyświetlanie treści transakcji (podglądu szczegółów) - tam nie było nic zmieniane w tej wersji - czy nie jest to efektem np filtrowania (f8). Czy w takim przypadku nie pomaga np naciśnięcie F5 (odśwież)?

Nie pomaga.

 

Czy zawieszenie programu objawia się całkowitym zatrzymaniem programu - nic nie można kliknąć?

Tak, program, że tak powiem "blednie i szarzeje" i zonk...

 

Jeśli chodzi o hasła, to jeśli błąd pojawia się okresowo to raczej nie jest wina Sello, no bo przecież Sello pamięta określone hasła i się nimi posługuje, a nie wymyśla sobie nowe :).

Więc kto mi powie o co chodzi? Sello mówi, że to nie ono, allegro mówi, że to nie ono. Każdy z sugerowanych problemów dotyczył by obu kont. Synchronizują się przecież jednocześnie. Jeśli się zmienia IP, to nie dla jednego z nich... Często wieczorem wyłączam komputer a rano już jedno z kont ma blokadę - samo z siebie...

 

Sello i Subiekt się restartują jeśli stracą połączenie z bazą SQL - może tu być jakiś problem z kartą sieciową, która jest restartowana.

Hmm... Na razie nie wiem o co chodzi...

 

Może to być powiązane z tymi hasłami na Allegro, być może w trakcie działania zmienia się IP i jakieś filtry Allegro mylnie interpretują to jako niepoprawne hasło - był podobny problem kiedyś z ustawieniem w ruterze jednego z użytkowników, wybierania IP z puli kilku adresów. Może to ten sam problem?

Ale to by dotyczyło obu kont, prawda? a nie jednego, i ciągle tego samego. Może musiałbym usunąć (ale chyba się nie da?) konto trzecie, które jest w sello nieaktywne? Może coś tędy się psuje? Ew. jak usunąć konto nieaktywne? nigdy nie próbowałem. Są w sello oczywiście aukcje i transakcje, o ile pamiętam z tym kontem jeszcze nie miałem wtedy subiekta.

 

W kwestii wpisywania transakcji z palca, planujemy dodać funkcję do szybkiego wprowadzania takich transakcji - tam zapewne ten problem nie będzie występował.

Oby się udało.

Link to postu

Blokowanie obiektów prawdopodobnie jest następstwem zawieszenia się Sello.

 

Prosiłbym też o screena brakujących szczegółów transakcji (może być na sello@insert.com.pl).

 

Z hasłem to rozwiązania są dwa. Możemy obejrzeć logi, ale tam haseł nie widać bo są "wygwiazdkowane". Można też spróbować zmienić hasło w Allegro na inne, dla pewno takie, które nie składa się z samych cyfr i sprawdzić czy problem będzie się powtarzał.

 

Konto nieaktywne raczej nie powinno przeszkadzać bo jest pomijane przy synchronizacji. Usunąć się go nie da, bo ma powiązane aukcje, transakcje itp.

 

Link to postu

Blokowanie obiektów prawdopodobnie jest następstwem zawieszenia się Sello.

 

Prosiłbym też o screena brakujących szczegółów transakcji (może być na sello@insert.com.pl).

 

Z hasłem to rozwiązania są dwa. Możemy obejrzeć logi, ale tam haseł nie widać bo są "wygwiazdkowane". Można też spróbować zmienić hasło w Allegro na inne, dla pewno takie, które nie składa się z samych cyfr i sprawdzić czy problem będzie się powtarzał.

 

Konto nieaktywne raczej nie powinno przeszkadzać bo jest pomijane przy synchronizacji. Usunąć się go nie da, bo ma powiązane aukcje, transakcje itp.

 

 

Kilka zrzutów z komentarzem:

 

pusty mail - nic się nie da wstawić, nawet nie ma stopki, która jest tam automatycznie, tak samo było z raz w podglądzie transkajci (nie mam skrina akurat)

 

testowanie polaczenia - pomógł restart

 

aktualnie trwa... - nie pobierało nic, pomogło zabicie procesów sello /były 4 aktywne w menedżerze/

 

 

Te problemy pojawiły się u mnie dopiero w becie.

 

sello-polaczenie.png.3cef4cf137ebffd9b4eb8e6b0d3e8e6a.png

sello-pusty-mail.png.f751a4480b03bd4afc90094c0cf81a64.png

sello-aktualnie.png.c5f8703dbbb0b75fe18d4e5b9ba64a1a.png

Link to postu

Witam,

 

Potwierdzam problem z hasłami na Allegro. Mam 3 konta, wieczorami wystawiamy aukcje i czasem nie zostają one wystawione przez ten błąd. Czyli nie jest to jeden przypadek.

 

 

 

Wczoraj zostawiłem komputer włączony na noc. Prąd i internet był cały czas (jak nie ma prądu choć chwilę to mi wywala router i trzeba go resetować) Rano błędy captcha na jednym (ciągle tym samym) koncie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...