Skocz do zawartości

Obliczanie ilości zgrzewek na podstawie ilości sztuk

Polecane posty

Witam próbuję wymyślić jak uprościć magazynierom życie. Chciałbym na WZ  dodać informację ile zgrzewek powinien wydać magazynier. Stworzyłem pole własne które nazwałem PAK z informacją o ilości sztuk w zgrzewce i w sumie jedyne co bym potrzebował to możliwość dodania kolumny w której otrzymywał bym wynik działania ilość/pak=.

Czy ktoś z państwa ma może pojęcie czy jest to możliwe i jak się do tego zabrać lub też sugestię jakiegoś rozwiązania które informowało by magazyniera o ilości zgrzewek do wydania.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

image.png

Link to postu

Inne podejście: dodać do towaru kilka jednostek miary, np.:

  • Towar 1
    • Szt.
    • Zgrzewka x6
    • Zgrzewka x8
  • Towar 2
    • Szt.
    • Zgrzewka x20
    • Zgrzewka x100

Wtedy na dokumentach w kolumnie ilości, będzie np.:

  • 10 Zgrzewka x6

...a z magazynu ściągnie 60 szt. (w ramach automatycznego przeliczania).

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
6 godzin temu, Paweł Szczygieł napisał:

Można zrobić to rozwiązaniem własnym z zastosowaniem silnika wydruku gdzie podzielimy ilość na wartosc z pola własnego.

Mógłbym prosić o rozwinięcie tej wypowiedzi ? Przeglądałem wzorce wydruku i nie wpadło mi w oko nic co sugerowało by taką możliwość. 

Link to postu
24 minuty temu, Błażej Nowak napisał:

Mógłbym prosić o rozwinięcie tej wypowiedzi ? Przeglądałem wzorce wydruku i nie wpadło mi w oko nic co sugerowało by taką możliwość. 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2100%2Csubiekt-nexo-jak-dodac-mase-na-wydruku-dokumentu-przez-zaawansowana-edycje-wzorca-wydruku.html

  • Dziękuję 1
Link to postu
21 minut temu, Andrzej Kubik napisał:

Nie znalazł Pan, bo to tego tam nie ma.
Trzeba to stworzyć, a nie po prostu włączyć.

No więc się pytam jak to stworzyć a pan mi mówi że trzeba stworzyć :D

Liczyłem raczej na podpowiedź w jakim kierunku kombinować. Jakie narzędzie może być przydatne lub o jakiej funkcji powinienem poszukać informacji.

Na przykład propozycja Pana Sadowskiego, co prawda niestety nie nada się w mojej sytuacji ale wnosiła coś do dyskusji.

Pański post jednak nie zawiera żadnej użytecznej treści lub sugestii która wyjaśniała by cokolwiek. 

1 minutę temu, Daniel Kozłowski napisał:

Za to panu dziękuję. We wszystkich moich poszukiwaniach jeszcze nie natknąłem się na tą opcję prawdopodobnie ponieważ nie widziałem jak sformułować pytanie podczas przeszukiwania poradników i Internetu. Mam mój początek nitki ruszam na poszukiwanie kłębka. :D 

Link to postu

https://www.stimulsoft.com/documentation/

https://demo.stimulsoft.com/

 

Zrozumienie poniższej wypowiedzi wymaga przynajmniej bazowego rozumienia pojęć. Odpowiedzi na większość pytań są w linkach wyżej.

Skieruję w stronę:

  • Wzorce zaprojektowane przez InsERT, podczas gdy w dużej mierze są pisane "czysto" w Stimulsofcie, istnieje wyjątek, którym jest DataBand pozycji dokumentu.
  • Ten DataBand wypełniany jest programistycznie poprzez wyciąganie kolumn (nagłówków+danych) ze "Strony Dodatkowej" po specjalnych nazwach komponentów.
  • Jeżeli dodałby Pan własny nagłówek i pole danych na Stronie Dodatkowej i odpowiednio umieścił tam wartość pola własnego to w standardowej edycji wzorca ("Popraw" w programie nexo) znajdzie się tam taka kolumna z nazwą analogiczną do nazwy pola dodanego na wzorcu.

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...