Skocz do zawartości

Allegro One Punkt po zmianach identyfikatorów z dnia 08.11.2022 - Wystąpił błąd (0x80040E21)

Polecane posty

Nie mogę sobie poradzić z nadaniem paczki Allegro One Punkt po zmianach po stronie Allegro (do tej pory wszystko działało). Dodam, że przesyłki typu Allegro Kurier Box, Allegro Kurier DPD czy Allegro Kurier UPS nadają się prawidłowo bez żadnych zmian z mojej strony.

W Słowiku sposobów wysyłki w Sello ustawiłem w "Konfiguracja" odpowiednie dane i nadając paczkę dostaje np. błąd "Opis nie może być pusty". Uzupełniam opis i jak już wszystko wygląda ok to gdy odbiorę dane z Dostawcy Paczek to wyrzuca błąd o treści:

Cytat

Wystąpił błąd (0x80040E21)

image.png.90df9f68b86c9a87fcdcc32fdab5a2cd.png

Konfiguracja wygląda dobrze (porównałem ją analogicznie z ustawieniami Allegro One Box)

Szukam pomocy, z góry dziękuję

Link to postu

Cześć, mamy podobnie :(
Niestety u nas żadne przesyłki Allegro Kurier DPD oraz Allegro Odbiór w Punkcie nie działa, wyskakuje taki sam błąd "Wystąpił błąd (0x80040E21)".

 

W raporcie wcześniej mogliśmy przeczytać:
"Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "10501/2022" na koncie "xxxxxxx" (xxxxxx): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki."

Natomiast po zresetowaniu serwera, pojawia się:

"Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "10501/2022" na koncie "xxxxxxx" (xxxxxx😞 Wystąpił błąd (0x80040E21)"

 

Prosimy o pilną pomoc :)

 

Link to postu
Teraz, Aga Zgaga napisał:

Cześć, mamy podobnie :(
Niestety u nas żadne przesyłki Allegro Kurier DPD oraz Allegro Odbiór w Punkcie nie działa, wyskakuje taki sam błąd "Wystąpił błąd (0x80040E21)".

 

W raporcie wcześniej mogliśmy przeczytać:
"Pobieranie wydruku etykiety z serwisu "Wysyłam z Allegro" dla paczki "10501/2022" na koncie "xxxxxxx" (xxxxxx): Przesyłka jeszcze nie jest utworzona w serwisie kuriera
Pobranie wydruku etykiety nie jest możliwe, jeśli przesyłka nie została jeszcze utworzona w serwisie "Wysyłam z Allegro", lub w paczce Sello nie ma jeszcze pobranego numeru wysyłkowego dla tej przesyłki."

Natomiast po zresetowaniu serwera, pojawia się:

"Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "10501/2022" na koncie "xxxxxxx" (xxxxxx😞 Wystąpił błąd (0x80040E21)"

 

Prosimy o pilną pomoc :)

 

Spróbujcie odświeżyć konfiguracje WzA (Ustawienia -> Słowniki -> Wysyłka towarów – sposoby wysyłki -> Edycja dostawy powiązanej z WzA -> Przycisk Konfiguracja…).

Link to postu
2 minuty temu, boby bby napisał:

Spróbujcie odświeżyć konfiguracje WzA (Ustawienia -> Słowniki -> Wysyłka towarów – sposoby wysyłki -> Edycja dostawy powiązanej z WzA -> Przycisk Konfiguracja…).

Oczywiście tak robię, musiałem od nowa skonfigurować tą zakładkę. Czasami jak wchodzę do okna Konfiguracja to nie wczytuje żadnej dostępnej metody wysyłki. Nie wiem czy są teraz jakieś problemy z serwerem WzA czy co.

Link to postu

No właśnie to zrobiliśmy, niestety nie działa.

W dniu wczorajszym nic nie ruszaliśmy i wszystko działało. Natomiast dzisiaj rano jak przyszliśmy, pojawił się komunikat w Sello, żeby odświeżyć konfigurację i to zrobiliśmy... no i przestało działać :(

  • Lubię to 1
Link to postu
1 minutę temu, Aga Zgaga napisał:

No właśnie to zrobiliśmy, niestety nie działa.

W dniu wczorajszym nic nie ruszaliśmy i wszystko działało. Natomiast dzisiaj rano jak przyszliśmy, pojawił się komunikat w Sello, żeby odświeżyć konfigurację i to zrobiliśmy... no i przestało działać :(

Potwierdzam, to samo u nas.

Link to postu
3 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Co więcej po każdej synchronizacji Sello > WzA nadaje się kolejny nr paczki w allegro... U klientów będzie mnóstwo maili z błędnymi numerami paczek...

U mnie to samo, 12 listów przewozowych utworzonych do tego zamówienia po sprawdzeniu po stronie Allegro...

image.thumb.png.946730cbc871a3cf1c00dd329c46c109.png

Czyli wychodzi na to, że jak wyskoczy błąd (0x80040E21) to przesyłka zostaje nadana mimo to.

Edytowane przez Mamut Maniek
Link to postu

Jeśli któryś z nr znajdzie się tutaj:

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/lista-przesylek

to można drukować etykietę.

 

zostały mi 2 paczki, które mają nr, ale nie wiem jak je zmusić w WzA żeby przeszły do powyższej zakładki, chyba WzA stoi...

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tymczasowo etykiety dla WzA należy drukować z poziomu Allegro.

Tyle paczek i każdą trzeba drukować pojedynczo. Chyba, że ktoś zna jakąś możliwość drukowania zbiorczo?

 

14 minut temu, Mamut Maniek napisał:

U mnie to samo, 12 listów przewozowych utworzonych do tego zamówienia po sprawdzeniu po stronie Allegro...

U nas to samo i teraz usuwaj wszystkie, tylko jedną zostaw... 😡

Link to postu
1 minutę temu, Aga Zgaga napisał:

Tyle paczek i każdą trzeba drukować pojedynczo. Chyba, że ktoś zna jakąś możliwość drukowania zbiorczo?

https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/wysylam/lista-przesylek

  • Lubię to 1
Link to postu

Dzień Dobry

 

Ja przez nieuwagę i zapomnienie nie zaktualizowałem sello

i mam obecnie wersję 1.42.1

i wczoraj i dziś paczki allegro one drukowały się bez problemu

tylko nie mogłem potem  na stronie allegro zamówić podjazdu (ale kurier odruchowo i tak podjechał do nas i zabrał - dziś zadzwonię by pamiętał o mnie)

 

mino wszystko czekam na poprawkę

Edytowane przez Sławomir B
Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Przepraszamy, że nie wyszło rano... ale się człowiek śpieszył i poprawka nie weszła dobrze do builda - mówiąc po naszemu :) i się przedłużyło.

Za to miałem ekscytującą 'przygodę' z WzA - nieco opcji odkryłem   😵 do których bym nie zaglądał gdyby nie... Sello. 🙃

  • Lubię to 1
Link to postu

Dzień Dobry, po zaktualizowaniu do wersji 1.42.6 nadal mam problem z wydrukami paczek allegro ale tylko z pocztą polską. Paczki tworzą się już jakby poprawnie (nie wyświetla już błędu) ale na etykietę wskakuje adres odbioru naszego punktu nadania. Czyli zamówienie powinno być do Szczecina jako paczka kurierska czyli z doręczeniem na adres a drukuje się odbiór w punkcie naszym nadawczym. Czy mam coś zmienić w ustawieniach? Proszę o odpowiedź.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...