Skocz do zawartości

PIT-11 wysyłka do pracownika z Gratyfikanta

Polecane posty

Ja tylko podpowiem, z doświadczenia, że kadrowe najczęściej stosują ZIP z hasłem, które wynika z danych podatnika - niestety często jest to PESEL, co też za dobre w kwestii bezpieczeństwa nie jest, ale lepsze to niż, wysłanie PDF z danymi na wierzchu. Idealne rozwiązanie, ale dla tych co mają wykupione SMSy, to spakowanie z losowym hasłem, spakowany plik idzie na adres email, a hasło poprzez SMS, ale to pewnie nie każdy użytkownik będzie miał na tyle zaawansowane podejście do tego.

Link to postu
1 minutę temu, Jacek Filipkiewicz napisał:

Zastanawiam się, czy każdy pracownik (z każdej branży ;) ) umie sobie poradzić z ZIPem...

Od Windows 7, eksplorator plików, natywnie obsługuje ZIP, także ten z hasłem, co wydaje mi się, że w warunkach polskich, rozwiązuje wam 90% przypadków ;)

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

eksplorator plików, natywnie obsługuje ZIP, także ten z hasłem, co wydaje mi się, że w warunkach polskich, rozwiązuje wam 90% przypadków

W warunkach polskich to kiedy mówię użytkownikowi przez telefon żeby wszedł na stronę internetową "anq.pl" w 90% przypadków kończy się tym że rozmówca wpisuje adres w wyszukiwarce i uważa że zrobił to o co go prosiłem. Tak że ten...

  • Haha 2
Link to postu

No myślę, że tutaj powinni się wypowiedzieć głównie partnerzy, bo to oni współpracują z księgowymi/kadrowymi, które te deklaracje wysyłają. Może trzeba zrobić ankietę.

Potrzeba jakiejkolwiek formy szyfrowania na pewno jest i tu myślę nawet Insert się zgadza, a funkcja na pewno będzie dobrze wyglądać marketingowo ;)

Dodam, że może warto by nie ograniczać się tylko do PIT - różne dane trzeba czasem zabezpieczyć przed wysłaniem email - może to być nawet eksportowana z GRID'a lista danych. Więc może to by trzeba zintegrować z samym oknem generowania wydruku?

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
15 godzin temu, Aneta Kazanecka napisał:

Rozumiem, że wymaga to konfiguracji wysyłki za pomocą Gratyfikanta ? Czy kopie wysłanych wiadomości będą się gdzieś zapisywać ? 

Nie ma takiej konieczności. Można korzystać z zewnętrznego klienta poczty i mechanizm nadal będzie działać.
Oczywiście korzystanie z klienta poczty wbudowanego w nexo ma swoje korzyści - przede wszystkim możliwość zbiorczej wysyłki maili.

Zachęcam do zapoznania się z tematami e-pomocy:
Domyślny klient poczty w nexo
Szyfrowanie wydruków kadrowych

 

Edytowane przez Łukasz G.
Link to postu
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 25.07.2023 o 15:34, Łukasz Gniazdowski napisał:

Nie ma takiej konieczności. Można korzystać z zewnętrznego klienta poczty i mechanizm nadal będzie działać.
Oczywiście korzystanie z klienta poczty wbudowanego w nexo ma swoje korzyści - przede wszystkim możliwość zbiorczej wysyłki maili.

Zachęcam do zapoznania się z tematami e-pomocy:
Domyślny klient poczty w nexo
Szyfrowanie wydruków kadrowych

 

Dzień dobry. Panie Łukaszu czy istnieje możliwość dla biur rachunkowych zbiorczej konfiguracji kont pocztowych u klientów ?? 

 

Pozdrawiam Łukasz. 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
41 minut temu, Łukasz Saładonis napisał:

Czy istnieje możliwość wysyłki Pit-ów 11/wiadomości SMS nie do pracowników tylko do właścicieli firm?? Takie ułatwienie dla biur rachunkowych.  

Dopytam jeszcze - chce Pan wysłać każdy PIT-11 osobno do każdego ze wspólników, czy wysłać PIT-11 osobno na adres Mojej Firmy ?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...