Skocz do zawartości

Problem z przeniesieniem BZ na BO

Polecane posty

4 godziny temu, Szymon Gmerek napisał:

mamy problem z przeniesieniem bilansu zamknięcia na bilans otwarcia. Na bilansie zamknięcia salda pojawiają się jednostronnie WN natomiast na bilansie otwarcia pojawiają się już dwustronnie przez co bilans się "nie bilansuje"

Jak już była wspomniana prośba, najlepiej pokazać zrzut ekranu obu sytuacji.

Ale bez tego mogę podejrzewać, że do BO wchodzi rozrachunek, którego nie ma w zapisach na kontach roku wcześniejszego.

Link to postu

Nie nie nie. Wszystko widać. Przecież wszystko się zgadza. Proszę  sobie wziąć kalkulator i policzyć:

image.png.1d5fe588571b1be277983d0e7c3d9f93.png

W dniu 29.12.2022 o 11:44, Szymon Gmerek napisał:

Na bilansie zamknięcia salda pojawiają się jednostronnie WN natomiast na bilansie otwarcia pojawiają się już dwustronnie przez co bilans się "nie bilansuje"

Nie bardzo wiem, czemu Pan wprowadza nas tutaj w błąd. Przez tą zamianę bilans nie ma prawa się 'nie bilansować'. Ma Pan błędy gdzie indziej.

Zakładam (ale tylko zakładam), że na tych kontach są analityki i jest ustawione w parametrach syntetyki salda dwustronne - to jak Pan poprawnie podłączy kwoty w BO to będą one dwustronnie wykazywane.

Link to postu
  • 1 rok później...

Temat z przed prawie roku a nic się nie zmieniło :( Jestem ciekawa jak Pan sobie poradził Panie Szymonie :) bo ma Pan rację  - tak to wygląda. 

 

Owszem to prawda bilans wychodzi - ale BO jest kopią BZ i tu już nie wychodzi :(  a jak się przenosi z innego programu trzeba na piechotę liczyć i sprawdzać czemu suma na obrotówce inna ... i szukać różnic... słabe. Zresztą nie jestem pewna czy to zgodne z zasadami rachunkowości

(a bilans wychodzi bo .... tadam... do bilansu program widzi persaldo w takim koncie jednostronnym pomimo, że na zso wyświetla 2 salda - to jakby brak spójności prawda)

 

Napisałam do insert  - zobaczymy

 

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...