Skocz do zawartości

Kategorie Allegro w Sello

Polecane posty

Zależy, o co dokładnie chodzi.  Jeśli masz na myśli numer jakiejś konkretnej kategorii to znajdziesz go po jej wybraniu w oknie przygotowywania aukcji.  Jeśli chodzi Ci o cały zestaw numerów poszczególnych kategorii to najłatwiej znajdziesz go przeszukując tabelę st_Category.  Potrzebne są do tego oczywiście podstawy SQLa.

Link to postu
  • 1 rok później...

Kurcze no marudze już na nie jednym wątku, zaczynam się zastanawiać czy innym użytkownikom Sello wogóle pomaga czy sie oszukują że im pomaga

Czego by sie nie dotknąć jest jakiś problem

 

Kwestia kategorii Allegro - oczywiście Sello nie posiada automatycznych sugestii wyboru kategorii jak to jest standardowo w formularzu Allegro i trzeba kategorie allegro wyszukać ręcznie

 

Chciałem więc sobie ułatwić zadanie robiąc "pole własne" w towarze gdzie przypisywał bym wcześniej znaleziony numer kategorii i odwołanie do tego pola własnego chciałem wstawić w szablon aukcji w pole "kategoria"....

... no i pupa.... bo jest zablokowane - we wszystkich innych komórkach da się wpisać a w kategoriach nie :(

 

ma ktoś jakiś pomysł jak to inaczej rozwiązać ? A może komuś też by było na rękę odblokowanie tego i przyłączy się do sugestii dla twórców ?

 

 

Link to postu

Kurcze no marudze już na nie jednym wątku, zaczynam się zastanawiać czy innym użytkownikom Sello wogóle pomaga czy sie oszukują że im pomaga

Czego by sie nie dotknąć jest jakiś problem

Popatrz na to tak - próbujesz ogarnąć bardzo rozbudowany program w miesiąc... I uwzględnij do tego, że w programie tym można wykorzystywać elementy programowania, transformacji, itd. A tego się najzwyczajniej nie da ogarnąć w tak krótkim czasie. To jest kwestia doświadczenia, które przyjdzie po kilku miesiącach ;)

 

I tak, Sello pomaga nawet sprzedawcom co mają po kilka tysięcy transakcji dziennie :)

 

Kwestia kategorii Allegro - oczywiście Sello nie posiada automatycznych sugestii wyboru kategorii jak to jest standardowo w formularzu Allegro i trzeba kategorie allegro wyszukać ręcznie

W Allegro jest to inaczej zrobione i oparte na Allegrowej wyszukiwarce, a w Sello wpisuje się numer kategorii lub wybiera kategorię z drzewka. Użytkownicy Sello raczej wiedzą w jakich kategoriach sprzedają, no i mamy zmiany zbiorcze więc nie jest to problemem ;)

 

Chciałem więc sobie ułatwić zadanie robiąc "pole własne" w towarze gdzie przypisywał bym wcześniej znaleziony numer kategorii i odwołanie do tego pola własnego chciałem wstawić w szablon aukcji w pole "kategoria"....

... no i pupa.... bo jest zablokowane - we wszystkich innych komórkach da się wpisać a w kategoriach nie :(

 

ma ktoś jakiś pomysł jak to inaczej rozwiązać ? A może komuś też by było na rękę odblokowanie tego i przyłączy się do sugestii dla twórców ?

Wyprzedziłeś twórców o jakieś dwie wersje. Bartek ma to już zapisane jako sugestię, a właściwie to sam takie coś zaproponował. Kiedyś będzie to dorobione w Sello. Kiedy... to się okaże bo kolejka pilnych sugestii jest długa, a ta akurat do najpilniejszych nie należy ;)

 

Ja sobie radzę tak że ręcznie wyszukuję kategorię lub jak pamiętam to wpisuję w szablonie jej numer. A jak chcę przypisać wiele aukcji lub szablonów aukcji do tej samej kategorii to korzystam ze zmian zbiorczych. Ja wystawiam tak że do każdego towaru mam oddzielny szablon aukcji a wszystkie szablony aukcji korzystają z jednego szablonu opisu. A wyboru kategorii dokonuję tylko raz - podczas tworzenia szablonu.

 

PS

Z metodami wystawiania można zapoznać się w poradniku jak wystawić pierwszą aukcję.

 

Link to postu

Kurcze no marudze już na nie jednym wątku, zaczynam się zastanawiać czy innym użytkownikom Sello wogóle pomaga czy sie oszukują że im pomaga

 

 

Ja nie tylko się nie oszukuję, ale wręcz uważam, że bez Sello możnaby zamknąć interes na Allegro.

Pomoc jest bardzo duża.

 

Są oczywiście pewne braki, ale pamiętaj, że bez Sello miałbyś same braki.

 

I nie jest to kwestia wieku dziecięcego, jak napisałeś gdzie indziej, bo Sello jest bardzo rozbudowane. I to co w nim jest to działa.

No...może jest parę błędów, ale nie krytycznych.

 

Poużywaj Sello dłużej a zobaczysz, że tylko dzięki Sello jest możliwa automatyzacja pracy.

Link to postu

ok może faktycznie za dużo myślę.... a większość rzeczy wyjdzie w praniu

 

jednak z tą blokadą pola kategorii to na prawde nie wiem czym to jest podyktowane - jeśli obawą o jakieś błędy to równie dobrze mogą się one pojawić jeśli w odblokowanym oknie ceny przypadkowo postawimy jakąś literę zamiast cyfry wskazującej na cenę

 

da się to w jakiś sposób zmienić w kodzie aby tą kwestię na dzien dzisiejszy rozwiązać tak jak wcześniej pisałem za pomocą "pola własnego" ?

 

zależy mi też żeby ktoś mi podpowiedział jak to jest z tymi ilościami towarów w tym wątku:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=2701.30

wiem że wielu użytkowników ma taki obrót że i tak zawsze wystawia po 100 albo i 1000 przedmiotów - ja jednak na dzień dzisiejszy wolałbym kontrolować ile mam czego powystawiane

Link to postu

Pola własne póki co działają oficjalnie tylko w towarach, wszelkie inne miejsca gdzie można je wstawić i działają, są nieoficjalne.

 

Kategorie ustawia się w szablonie aukcji, w większości przypadków raz na całe życie produktu w Twojej ofercie. Jeśli potrzebujesz jeden towar wystawić w kilku kategoriach, należy stworzyć więcej szablonów aukcji.

 

Stan towarów w Sello nie jest kontrolowany.

I dlatego większość z użytkowników nie korzysta z tych pól, tylko

stan towarów kontroluje przez Subiekta.

 

Jeśli zrobisz szablony aukcji dla każdego towaru, powiążesz je z towarami, w szablonach tych wstawisz w pole "Ilość" tag "Dostępne"

to po zakończeniu aukcji, będziesz mógł wybrać opcję "Wystaw z szablonu" i wówczas ilość towaru na aukcji będzie taka, jak aktualna ilość dostępna w Subiekcie.

Link to postu
A może komuś też by było na rękę odblokowanie tego i przyłączy się do sugestii dla twórców ?

Nie chodzi tutaj o odblokowanie tylko dorobienie funkcji obsługi tagów w tym polu. Programowanie nie polega na odblokowywaniu istniejących funkcji, tylko na ich napisaniu ;). W przypadku pola z kategoriami nie jest to sprawa banalna, bo kategoria jest liczbą i jako taka jest przechowywania w bazie danych. Tagi mają natomiast charakter tekstowy. Trzeba zatem prócz dodania obsługi tagów w tym polu zmienić jeszcze kilkanaście miejsc w programie, gdzie to pole jest używane. Liczbę miejsc w którym można użyć tagów będziemy zwiększać, ale wszystkie naraz nie zrobimy.

 

Dodanie samej kategorii i tak niewiele da, bez możliwości używania tagów w atrybutach specyficznych. Dopiero wtedy będzie to miało pełny sens.

 

 

Link to postu

hehe ok spoko jak już pisałem mam inny tok rozumowania niż programiści

pomyślałem sobie że jeśli w większosći pól tagi są dostępne to i w tym polu na pewno było tylko z jakiegoś powodu zostało to wyłączone :)

 

a z ciekawości w którą stronę na iść ta obsługa kategorii?

w przyszłości będzie można w "towarze" na sztywno przypisać tą kategorie żeby nie zmieniać jej za każdym razem w szablonie dla innego towaru?

Link to postu

a z ciekawości w którą stronę na iść ta obsługa kategorii?

w przyszłości będzie można w "towarze" na sztywno przypisać tą kategorie żeby nie zmieniać jej za każdym razem w szablonie dla innego towaru?

Jeszcze nie wiadomo jak to wyjdzie ale z tego co pisał Bartek to w towarze dodasz pole/pola własne zawierające kategorię, w której chcesz wystawić ten towar i parametry specyficzne dla tej kategorii. A w szablonie aukcji w oknie gdzie wybierasz kategorię podasz tag tego pola własnego. Ale nie czekaj na siłę na tą funkcjonalność, bo przy dobrych wiatrach to może być dodane dopiero w wersji 1.19-1.20 - czyli na gwiazdkę 2015r ;)

 

Wersja 1.18 w stopce Bartka też jest myląca bo podobno miała być dopiero w lutym 2015, no chyba że w TS zatrudnili kilku ekstra programistów żeby nadgonić zaległości ;) lub okroili wersję...

 

Obecnie najlepiej utworzyć szablony aukcji do każdego towaru i w nich ustawić kategorię i specyficzne.

Link to postu

no właśnie w tym rzecz że towar którym handluje jest tak różnoraki że według kategorii allegro to musiałbym stworzyć tych szablonów pewnie około 60-70 a według kategorii mojego sklepu około 30 więc chciałem zrobić szablony dla kategorii mojego sklepu a dla kat allegro przypisać tagi... no ale nic trzeba będzie może faktycznie porobić szablony według allegro...

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...