Skocz do zawartości

JPK nieprawidłowa kolejność

Polecane posty

Witam,

Proszę o podpowiedź dlaczego w pliku JPK_V7M, niektóre dokumenty nie układają się zgodnie z kolejnością ich wystawiania.

Nie widzę w parametrach Subiekta żadnej możliwości ustawienia sposobu wczytywanie lub sortowania.

U mnie w każdym miesiącu kilka faktur "gubi" swoja kolejność.

Tutaj przykład z ostatniego miesiąca.

image.png.1c899418d00130baddc862c5e50166d1.png

 

Link to postu

Dzień Dobry,

Tak, można sortować wg kolumn, na liście dokumentów w pliku JPK. Natomiast sposób sortowania nie ma wpływu na kolejność dokumentów w wyeksportowanym pliku .xml

Tam wszystkie dokumenty uporządkowane są wg Lp.

I z jakiegoś powodu kolejność faktur nie jest zgodna z kolejnością ich wystawiania. Nie mogę znaleźć przyczyny, takiej "przypadkowej" zmiany kolejności FS. Taka rozbieżność pomiędzy Lp. a numerem FS jest kłopotliwa (czyt. czasochłonna z powodu konieczności porządkowania po imporcie) w przypadku wczytywaniu tego pliku do programu księgowego Symfonia z którego korzysta moje biuro księgowe.

Gdyby numeracja FS była zgodna z Lp. problem będzie rozwiązany. Czy znane jest rozwiązanie tego problemu?

Link to postu

Tak zdaję sobie z tego sprawę. Długi czas wysyłałem pliki epp. Ale odkąd weszły oznaczenia GTU, MPP (których nie zawierają? pliki epp), przeszedłem na wysyłkę dokumentów plikiem JPK. I w zasadzie to by było wystarczające, gdyby nie losowe? zmiany kolejności faktur. 

Chyba, że jestem w błędzie i problem tkwi w ograniczeniach w komunikacji pomiędzy Subiektem GT a Symfonią. Komunikacja plikami JPK pomiędzy Symfonia-faktura a Symfonia-księgowość działa poprawnie.

Żeby za dużo nie pisać prozy:

1. Czy da się uporządkować FS w pliku JPK wg kolejności wystawiania?

2. Czy plik epp zawiera dane GTU i MPP?

Link to postu
10 minut temu, Wojciech Brzeski napisał:

1. Czy da się uporządkować FS w pliku JPK wg kolejności wystawiania?

Program tego nie kontroluje, nie ma takiego parametru, da się to uporządkować, ale poza programem.

 

11 minut temu, Wojciech Brzeski napisał:

2. Czy plik epp zawiera dane GTU i MPP?

Oczywiście, że zawiera, od początku ich funkcjonowania, co udokumentowane, a dokumentacja jest dostępna dla wszystkich:

 

Link to postu
43 minuty temu, Wojciech Brzeski napisał:

problem tkwi w ograniczeniach w komunikacji pomiędzy Subiektem GT a Symfonią. Komunikacja plikami JPK pomiędzy Symfonia-faktura a Symfonia-księgowość działa poprawnie.

Nie ma tu żadnego "poprawnie" czy "niepoprawnie", po prostu akurat tak wychodzi pomiędzy wspomnianymi przez Pana programami.

Tym bardziej że nie ma też żadnego obowiązku księgowania faktur w kolejności ich wystawiania.

 

Na resztę pytań odpowiedział Daniel.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...