Skocz do zawartości

Wydruk naklejek na Zebra Zd220


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Mariusz Białek,

Polecane posty

Dzień dobry,

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia odnośnie wydruku etykiet na Zebra Zd220?

Moja drukarka drukuje poprawnie jedną etykietę po czym wypluwa kolejnych 20 pustych i zatrzymuje się z diodą zapaloną na czerwono. Etykiet nie brakuje w drukarce.

 

Co do ustawień w zakładce naklejki mam coś takiego:

image.thumb.png.8e99efa682bb5641cc3bfe0e1cb3973d.png

 

image.thumb.png.7983b98a1b3f18152fd5d663c6f51b42.png

image.png.acca0a4d3fdae384c268a7a9afa2c21e.png

image.png.ce52bccb309a394df29f9b02ec7bf419.png

image.png.056abcf36c3686e17bf7fc25b0bedcba.png

 

 

 

 

 

 

image.png

Link to postu

Kalibracja jest zrobiona. Albo z poziomu drukarki (przycisku) albo z poziomu sterownika - opcja kalibruj. Po takiej kalibracji spokojnie etykiety wychodzą po wciśnięciu przycisku na drukarce tak jak trzeba i o tyle co trzeba. Po takiej kalibracji robię wydruk etykiety z nexo i pierwsza etykieta wychodzi ok, ale zaraz za nią jadą kolejne aż do zatrzymania drukarki z błędem.

Link to postu

Tak,

Podgląd jest ok i to dla każdej drukarki którą mam w systemie. Jak wspomniałem wcześniej po kalibracji etykiet w drukarce pierwsza etykieta lub ich wielokrotność drukowane są ok. Natomiast jak kończy się wydruk etykiety  drukarka wysuwa prze kilka sekund etykiety i sygnalizuje czerwoną diodą błąd pomimo tego że etykiety są w drukarce. Wygląda to jak by drukarka widziała że dysponuje większym obszarem zadruku niż pojedyncza etykieta.

image.png.7e921538bbcafaab0e43b90c40ca067c.png

 

 

Link to postu

Dzień dobry,

Myślę, że nie. Korzystam z rozwiązania zewnętrznego do wydruku etykiet i działa bez zarzutu od kilku lat. Teraz chcemy mieć dostępne narzędzie bezpośrednio z Nexo i jest z nim problem. Drukarka należy do jednej z najbardziej popularnych, ma zainstalowane najnowsze sterowniki i działa prawidłowo. Problem dotyczy tylko obsługi z poziomu Subiekta Nexo. Drukowanie etykiet na drukarce laserowej nie jest problemem, ale ze względu na ilość etykiet nie mogę z takiego rozwiązania korzystać.

Proszę o przykład możliwej konfiguracji która powinna zadziałać.

 

Link to postu
10 godzin temu, Mariusz Białek napisał:

Tu się zgodzę, ale detekcją marginesu a właściwie odstępu zajmuje się czujnik i sterownik w drukarce w procesie kalibracji.

I jak według Pana zachowa się / powinna zachować się drukarka jeśli zostanie zlecony wydruk poza obszarem naklejki (na marginesach) ?

 

10 godzin temu, Mariusz Białek napisał:

Gdzie mam ustawić wspomniany odstęp (2mm w przypadku tych etykiet) - sekcja Arkusz czy Naklejki.

Przed chwilą wstawiłem w Naklejki odstęp w pionie 2mm, w poziomie 0 i dalej jest problem.

Ale ja nie wspomniałem o odstępie tylko o marginesie, a to dwa różne pojęcia / parametry, "technicznie" naklejki, z których Pan korzysta nie mają odstępu między sobą, marginesy ustala się w sekcji "Arkusz", zaznaczyłem na Pana zrzucie ekranu:

image.png.a016946aa38a4a811466a84e0a6439a1.png

Proszę tylko zwrócić uwagę, że zmiana marginesów arkusza wpływa na rozmiar naklejki.

Link to postu

Witam Wszystkich

Poprawione ale efekt jak poniżej.

Dla ułatwienia wstawiłem grafikę o wymiarach 35x25mm czyli tak jak etykieta podzieloną na cztery części.

Aby wprowadzić marginesy musiałem zwiększyć rozmiar Arkusza co wydaje mi się bezcelowe.

Po wydrukowaniu 3 etykiet mamy taki efekt nie licząc metrowej wstążki która wyjeżdża z drukarki do zatrzymania z wspomnianym błędem (czerowna dioda) co powoduje również rozkalibrowanie sterownika (rozmiaru widzianych przez drukarkę etykiet).

image.thumb.png.2e871d1fe5a60524f5a4f1f82f2ea47d.pngimage.thumb.png.ff316f339566401c31474ee633d7497d.pngimage.thumb.png.78f47b4d1f998465805b5e582d889f06.png

Link to postu
28 minut temu, Mariusz Białek napisał:

Poprawione ale efekt jak poniżej.

Nie poprawione tylko zepsute jeszcze bardziej...

 

29 minut temu, Mariusz Białek napisał:

Dla ułatwienia wstawiłem grafikę o wymiarach 35x25mm czyli tak jak etykieta podzieloną na cztery części.

Nie odpowiedział Pan na moje poprzednie pytanie i powtarza ten sam problem - próbuje Pan drukować po marginesach naklejki.

 

31 minut temu, Mariusz Białek napisał:

Aby wprowadzić marginesy musiałem zwiększyć rozmiar Arkusza co wydaje mi się bezcelowe.

Zwracałem na to uwagę w poprzedniej wypowiedzi, nic nie wspominałem o rozmiarze arkusza tylko:

11 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Proszę tylko zwrócić uwagę, że zmiana marginesów arkusza wpływa na rozmiar naklejki.

Jeśli naklejka ma faktycznie rozmiar 2,5 cm x 3,5 cm - nigdzie nie pokazał Pan faktycznych rozmiarów naklejki - to w programie należało pozostawić taki rozmiar arkusza a jedynie zmniejszyć rozmiar naklejki o jej marginesy... Wersja obrazkowa:

image.png.00b17f8df6ed9e5061ba840e37c7ea7b.png

 

 

 

Link to postu

Niestety nadal nie działa. Nie wrzucam już obrazków bo nie ma to sensu.

Naklejka na taśmie ma rozmiar 35x25mm. I mam zamiar z takiego obszaru wydruku korzystać. Pozycję napisów ustawiać chcę względem Rozmiaru naklejki.

Co najwyżej mogę zwiększyć szerokość Arkusza do 38mm i ustawić 1,5mm Lewego marginesu.

A wysokość Arkusza można interpretować na kilka sposobów. Na pewno jest 25mm bo tyle ma naklejka. Ale czy dodawać Górny margines i jaki? 2mm jest odstępu pomiędzy etykietami.

 

 

Link to postu
Godzinę temu, Mariusz Białek napisał:

Niestety nadal nie działa. Nie wrzucam już obrazków bo nie ma to sensu.

Ogólnie wszystkim, od zawsze polecam zamawiać sprzęt (drukarki fiskalne, czytniki kodów kreskowych, drukarki etykiet, wagi etykietujące, sprawdzarki cen) razem z usługą konfiguracji i instalacji, gdyż działanie wielu urządzeń jest specyficzne, nie jest logiczne - drukarka graficzna, drukarka igłowa, drukarka fiskalna, drukarka paragonowa, drukarka etykiet - niby wszystko to drukarki, ale każda działa inaczej.

 

1 godzinę temu, Mariusz Białek napisał:

Naklejka na taśmie ma rozmiar 35x25mm. I mam zamiar z takiego obszaru wydruku korzystać.

I dokładnie to proszę zrobić, niestety Pan z nieznanego mi powodu wprowadza inne rozmiary (opieram się na Pana zrzutach ekranu), wcześniej 27x36mm, a teraz 25x38mm.

 

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

Co najwyżej mogę zwiększyć szerokość Arkusza do 38mm i ustawić 1,5mm Lewego marginesu.

Już tłumaczyłem, że to błąd, skoro fizycznie naklejka ma szerokość 35mm to taką szerokość arkusza należy wprowadzić do programu.

 

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

A wysokość Arkusza można interpretować na kilka sposobów.

Nie rozumiem co tu interpretować, wystarczy zmierzyć naklejkę i/lub odczytać wymiar podany przez producenta.

 

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

Na pewno jest 25mm bo tyle ma naklejka.

Nie zmierzyłem, więc opieram się tylko i wyłącznie na informacjach od Pana.

 

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

Ale czy dodawać Górny margines i jaki?

Dodawać, dokładnie taki, jaki posiada naklejka, ciągle nie znam wymiarów naklejki, więc nie podam Panu wymiarów w mm.

 

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

2mm jest odstępu pomiędzy etykietami.

Już tłumaczyłem:

14 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

Ale ja nie wspomniałem o odstępie tylko o marginesie, a to dwa różne pojęcia / parametry, "technicznie" naklejki, z których Pan korzysta nie mają odstępu między sobą, marginesy ustala się w sekcji "Arkusz", zaznaczyłem na Pana zrzucie ekranu:

Najwyraźniej ciągle Pan myli odstęp między naklejkami / arkuszami z marginesem. Proszę przyjrzeć się zrzutowi ekranu z mojej poprzedniej odpowiedzi.

 

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

Tak dla porównania wrzucam dwa miejsca konfiguracji drukarki i etykiet z rozwiązań partnerskich, które na wspomnianej drukarce działają.

2 godziny temu, Mariusz Białek napisał:

Nikt tu się nie bawi w marginesy, odstępy, arkusze i w dodatku wszystko działa...

To kompletnie nic nie wnosi do problemu, pokazuje jedynie kolejną specyfikę urządzeń, to samo urządzenie może być obsługiwane na różne sposoby, które dają inne możliwości i ograniczenia, coś za coś, uniwersalność kosztem dodatkowych konfiguracji, cytat z instrukcji obsługi wskazanego rozwiązania (jeśli nie pomyliłem):

Cytat

Program umożliwia druk etykiet na drukarkach Zebra oraz drukarkach innych producentów, które obsługują języki EPL lub ZPL.

czyli InsERT wydrukuje praktycznie na każdej drukarce, a wskazane rozwiązanie tylko na wybranych, kompatybilnych drukarkach.

Link to postu

To jest jakiś Matrix. Wydrukowałem z milion etykiet na rozwiązaniach partnerskich i wszystko działało. W Subiekcie GT brakowało funkcjonalności więc korzystałem z wspomnianych rozwiązań zewnętrznych . W Nexo jest już ok dlatego chcę dostosować ustawienia pod swoją drukarkę. Rozumiem co to pojęcie naklejki i jej rozmiar - mam naklejki w rozmiarze 35x25mm i chcę je zadrukowywać 100% i na tych 100% rozmieszczać informacje. Nie rozumiem po co mam wstawiać marginesy skoro ich nie potrzebuję. Pomijając ten fakt nawet jak je wstawiam to nic to nie wnosi do tematu bo wydruk 3 etykiet odbywa się na 20 naklejkach - tak jak by Nexo pobierał informacje o papierze z kosmosu. Jeśli tak nie jest to co należy ustawić w sterowniku drukarki, żeby wydruk odbywał się prawidłowo....

Link to postu
20 minut temu, Mariusz Białek napisał:

Wydrukowałem z milion etykiet na rozwiązaniach partnerskich i wszystko działało.

Ja wydrukowałem taką ilość etykiet w programach Insertu i wszystko działało.

 

22 minuty temu, Mariusz Białek napisał:

W Subiekcie GT brakowało funkcjonalności więc korzystałem z wspomnianych rozwiązań zewnętrznych .

Tak z ciekawości - czego brakowało ?

 

23 minuty temu, Mariusz Białek napisał:

Rozumiem co to pojęcie naklejki i jej rozmiar - mam naklejki w rozmiarze 35x25mm i chcę je zadrukowywać 100% i na tych 100% rozmieszczać informacje. Nie rozumiem po co mam wstawiać marginesy skoro ich nie potrzebuję.

Gdyby rozumiał Pan pojęcie naklejki to rozumiałby Pan również, że potrzebuje marginesów, aby poprawnie określić obszar wydruku... Może komuś innemu uda się to Panu wytłumaczyć. Na tym etapie polecam po prostu przyjąć do wiadomości i zastosować się do rozwiązania, które opisałem.

 

18 minut temu, Mariusz Białek napisał:

Pomijając ten fakt nawet jak je wstawiam to nic to nie wnosi do tematu bo wydruk 3 etykiet odbywa się na 20 naklejkach

Ja nie wiem co Pan robi, opieram się tylko na tym, co Pan umieszcza na forum, a na forum nie pokazał Pan poprawnej definicji naklejki...

 

Zwracam też uwagę, że nie mam pewności, czy to jest przyczyną problemu, dlatego zasugerowałem poprawne skonfigurowanie rozmiaru naklejki i sprawdzenie efektu.

 

26 minut temu, Mariusz Białek napisał:

...tak jak by Nexo pobierał informacje o papierze z kosmosu.

To miał być ewentualny kolejny krok po poprawnej konfiguracji naklejki - proszę sprawdzić rozmiar papieru z okna wydruku naklejki - nie pokazał Pan, ani nie opisał skąd pochodzą wcześniejsze zrzuty ekranu - jest możliwość, że program podczas wydruku nie pobiera poprawnego rozmiaru papieru, ale są na to małe szanse, gdyż orientacja pozioma jest poprawna.

 

34 minuty temu, Mariusz Białek napisał:

Jeśli tak nie jest to co należy ustawić w sterowniku drukarki, żeby wydruk odbywał się prawidłowo....

Sterowniki Zebry miały parametr (starsze modele), który ignorował ustawienia aplikacji, wykorzystywało się go między innymi w GT, które nie posiadało i nie posiada możliwości wskazania drukarki do etykiet, co w efekcie mogło powodować błędne pobieranie rozmiaru naklejki.

Link to postu
28 minut temu, Mariusz Białek napisał:

I tą samą etykietę przepuściłem przez termiczną. Efekt jak na zdjęciu.

Pytam poważnie - skąd mam niby wiedzieć bez zgadywania, domyślania się - przy jakich ustawieniach naklejki został zrealizowany ten wydruk ?

 

ps.

Dodam, że obecnie nie posiadam drukarki etykiet, aby przeprowadzić testy i wykluczyć ewentualny błąd programu, może ktoś inny z użytkowników forum ma taką możliwość.

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Dzień dobry,

Wracam z tematem wydruku naklejek na Zebra ZD220d. Tematowi oczywiście nie odpuściłem, ale udało mi się rozwiązać większość problemów. Chciałbym bardzo podziękować Panu Daniel Kozłowski oraz pozostałym Osobą zaangażowanym w ten wątek. Pana Daniela dodatkowo przeprosić za upuszczoną krew w tym temacie.

Do czego doszedłem i co rozwiązało mój problem.

 

Problemem okazał się czujnik papieru w samej drukarce, a właściwie jego konstrukcja. Moje wszystkie poprzednie drukarki posiadały czujnik o dość szerokiej szczelnie co sprzyjało mniejszej podatności na błąd w ustawieniu suwaka pod etykietą. Zebra ZD220d ma szczelinę zamienioną na otwór co wymaga precyzyjnego ustawienia suwaka pod etykietą w osi tego otworu. Tak się złożyło, że w mojej drukarce suwak przesunięty był o jeden ząbek co powodowało nie prawidłową pracę wspomnianego czujnika. Nie wiem jakim cudem w innych aplikacjach drukarka działała dobrze. Nie wiem na ile ten czujnik ma wpływ na pracę subiekta ale ustawiony na właściwym miejscu rozwiązuje problem.

 

W chwili obecnej da się pracować z marginesami na 0 i rozmiarem naklejki równemu rozmiarowi arkusza ale idąc za sugestią wszystkich biorących udział w dyskusji ustawiłem wydruk jak na zrzucie poniżej.

image.thumb.png.737ff5ee202449ad06e144176acee60c.png

 

Temat uważam ze swojej strony jako zamknięty:)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...