Skocz do zawartości

SQL Server detected a logical consistency-based I/O error

Polecane posty

Witam, 
Próbowałem dzisiaj za pomocą programu serwisowego zrobić cotygodniową Konserwację bazy danych. Jednak wyrzuciło mi następujący błąd:

 

W trakcie operacji bazodanowej wystąpił błąd. 
SQL Server detected a logical consistency-based I/O error: incorrect pageid (expected 1:2259714; actual 0:0) in database ID 7 at offset 0x0000044f604000 in file C:Program Files (...) 
Additional messages in the SQL Server error log or operating system error log may provide more detail. This in a severe error condidion that threatens database integrity and must be corrected immediately. Complete a full database consistency check (DBCC CHECKDB). This error can be caused by many factors; for more information, see SQL Server Books Online

 

Z komunikatu wynika, że potrzebuję natychmiastowo zająć się bazą danych. Sam nie chcę się tego podejmować i szukam kogoś kto mógłby to odpłatnie zrobić. 

Link to postu

Zadam być może niebezpieczne pytanie. Po co robi się taką konserwację?

Pracowałem na GT przez 13 lat i ani razy jej nie robiłem, niecały rok temu przeszedłem na nexo i też do głowy nie przyszło mi ją robić.

Zawsze mnie uczono, że jak coś działa to nie ruszać, tym bardziej jeśli to jest produkcyjna baza danych. Rozumiem zrobić ją jak zauważy się jakieś spowolnienie pracy, zacięcia, ale profilaktycznie co tydzień, tym bardziej, że wadą przebudowy jest puchnięcie pliku DB? To dość mocna ingerencja w strukturę bazy danych czyli potencjalne proszenie się o kłopoty.

Edytowane przez Paweł Górniak
Link to postu
58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Zadam być może niebezpieczne pytanie. Po co robi się taką konserwację?

Aby przyspieszyć działanie bazy danych i tym samym programu.

 

58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Pracowałem na GT przez 13 lat i ani razy jej nie robiłem, niecały rok temu przeszedłem na nexo i też do głowy nie przyszło mi ją robić.

nexo to nie GT, programy technologicznie bardzo się różnią

 

58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Zawsze mnie uczono, że jak coś działa to nie ruszać,

Czyli według tej zasady w aucie serwisował Pan układ hamulcowy po kolizji, kiedy nie udało się wyhamować i kontrolował, czy zmieniał olej w silniku po jego zatarciu ? Istnieje coś takiego jak konserwacja, profilaktyka, czyli czynności, które mają na celu uniknięcie problemów, niedopuszczenie, aby coś przestało działać.

 

58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

...tym bardziej jeśli to jest produkcyjna baza danych.

 Tym bardziej powinno się o nią dbać, jeśli się nie dba to kończy się na przykład tak, jak u autora wątku.

 

58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Rozumiem zrobić ją jak zauważy się jakieś spowolnienie pracy, zacięcia, ale profilaktycznie co tydzień,

Nie rozumiem skąd wziął się ten tydzień ? Okres konserwacji należy dostosować do potrzeb, przy małej ilości danych, kiedy nie ma problemów możne to być na przykład co aktualizację programu, czyli co kilka miesięcy.

 

58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

tym bardziej, że wadą przebudowy jest puchnięcie pliku DB?

To nie wada tylko cecha tej operacji, baza danych nie puchnie tylko nieco zwiększa swój rozmiar, ogólnie to nieistotny aspekt.

 

58 minut temu, Paweł Górniak napisał:

To dość mocna ingerencja w strukturę bazy danych czyli potencjalne proszenie się o kłopoty.

Żadne z powyższych, skąd takie błędne informacje ?

Edytowane przez Daniel Kozłowski
Link to postu
32 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tym bardziej powinno się o nią dbać, jeśli się nie dba to kończy się na przykład tak, jak u autora wątku.

Ale autor o nią dbał... co tydzień... i jak skończył...

 

32 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem skąd wziął się ten tydzień ?

Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać post autora i stanie się jasność.

32 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

To nie wada tylko cecha tej operacji, baza danych nie puchnie tylko nieco zwiększa swój rozmiar, ogólnie to nieistotny aspekt.

xD It's Not a Bug, It's a Feature xD Ja wiem, że to cecha, ale ta cecha jest wadą tej operacji.

32 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Żadne z powyższych, skąd takie błędne informacje ?

Po prostu się na tym znam a Pan jak widać nie...

34 minuty temu, Kacper Panek napisał:

Dzień dobry,

konserwację bazy danych przeprowadza w celu usprawnienia jej działania.

Wyjaśnienie zostało zamieszczone w poniższym artykule e-Pomocy technicznej:

Dzień Dobry,

"Konserwacja bazy danych jest przydatna w przypadku, gdy w programy serii InsERT nexo spowolnią swoje działanie."

Dokładnie o tym napisałem "Rozumiem zrobić ją jak zauważy się jakieś spowolnienie pracy, zacięcia, ale profilaktycznie co tydzień"

Edytowane przez Paweł Górniak
Link to postu
6 minut temu, Paweł Górniak napisał:
31 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Tym bardziej powinno się o nią dbać, jeśli się nie dba to kończy się na przykład tak, jak u autora wątku.

Ale autor o nią dbał... co tydzień... i jak skończył...

Najwyraźniej wie Pan więcej niż zostało opisane na forum - proszę mi wyjaśnić w jaki sposób autor wątku dbał, w jaki sposób zabezpieczał się przed uszkodzeniem bazy danych, co zawiodło, że doszło do uszkodzenia bazy danych ?

 

Przecież konserwacja bazy danych nie uszkodziła bazy danych tylko ujawniła jej uszkodzenie, a czym wcześniej zauważy się uszkodzenie tym lepiej.

 

10 minut temu, Paweł Górniak napisał:
34 minuty temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie rozumiem skąd wziął się ten tydzień ?

Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać post autora i stanie się jasność.

Dobrze, już rozumiem.

 

13 minut temu, Paweł Górniak napisał:
37 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

To nie wada tylko cecha tej operacji, baza danych nie puchnie tylko nieco zwiększa swój rozmiar, ogólnie to nieistotny aspekt.

xD It's Not a Bug, It's a Feature xD

Dokładnie tak.

 

14 minut temu, Paweł Górniak napisał:
38 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Żadne z powyższych, skąd takie błędne informacje ?

Po prostu się na tym znam a Pan jak widać nie...

To proszę wyjaśnić mi, użytkowników forum, a przede wszystkim firmie InsERT dlaczego zaimplementowali 20 lat temu w GT, 10 lat temu w nexo i udostępniają tak niebezpieczną, mogącą spowodować kłopoty operację jak konserwacja bazy danych, jakie dokładnie kłopoty może spowodować ta operacja.

 

31 minut temu, Paweł Górniak napisał:

Dokładnie o tym napisałem "Rozumiem zrobić ją jak zauważy się jakieś spowolnienie pracy, zacięcia, ale profilaktycznie co tydzień"

Nie każdy administrator programu jest jego użytkownikiem, więc nie musi posiadać wiedzy, czy program spowolnił czy nie, wtedy stosuję się taką profilaktykę - nie zaszkodzi, może pomóc.

  • Lubię to 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...