Skocz do zawartości

Druki Paczka biznesowa.

Polecane posty

Wszystko drukuje z sello:

w przypadku listow poleconych: lista magazynowa, ksiazka nadawcza, nalepki.

w przypadku paczek: lista magazynowa, ksiazka nadawcz, etykiety

 

ale przy biznesach: lista magazynowa, ksiazka nadawcza, a drukowanie etykiet musze robic z EN.

 

Zrobienie dukow do przesylek biznesowych bardzo ulatwi wysylke, mozna bedzie wszystko robic z poziomu sello. A prawda jest taka, ze te etykiety na przesylki biznesowe sie naprawde niewiele roznia od tych na paczki.

 

 

 

Może kolega chce je pod jakieś specjalne zastosowanie, nie wiem...

 

Wysylam kilkaset przesylek dziennie i nie widze mozliwosci ze wydrukuje sobie wszystkie druki z sello potem dorobie brakujace z EN i przez godzine bede porownywal adres z etykiety z lista magazynowa, zeby klientowi wyslac to co trzeba... To jest to moje "specjalne zastosowanie"

 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Wszystko drukuje z sello...

 

My drukujemy tylko listę magazynową i nasze własne nalepki, które kleimy na bieżąco na przesyłki i te lądują z lewej strony.

 

Potem eksport wszystkiego do EN'a i po wydruku wszystkich etykiet z EN'a - każdą etykietę w kangurka i na przesyłki - każda z przesyłek z lewej strony jest brana, oklejana i ląduje na koszyk do auta z prawej strony. Sortowanie można zrobić po nickach klienta lub numerze paczki.

 

U Was od razu drukujecie właściwą etykietę na każdą paczkę z Sello, od razu kleicie ją na każdej paczce i każda paczka od razu trafia na koszyk do auta.

 

Kwestia organizacji pracy - każdy ma swoją. Niepodważalna zaleta etykiet z EN'a jest też taka, że nie trzeba występować o pozwolenie na własne wydruki, które dodatkowo zawsze są aktualne.

 

Ale teraz rozumiem dlaczego jest Ci potrzebny wydruk do biznesówki :)

Link to postu

 

PanBanBanie, a co macie na tej waszej naklejce ?

 

 

U mnie skala wysyłki jest nieporównanie mniejsza, ale ja także od razu naklejam adresy na paczki, tyle, że drukowane z EN, a nie z Sello.

 

Lista magazynowa drukuje się wg numeru paczki, ENie paczki się eksportują także wg tej kolejności, tylko wychodzą odwrotnie posortowane, z czym nie ma problemu, bo po prostu bierze się od dołu.

 

No i jak wszystko idzie z EN to nie trzeba książki drukować.

 

Czy coś przegapiam ?

 

Link to postu

PanBanBanie, a co macie na tej waszej naklejce ?

 

Wszystko - pełny adres, nick, rodzaj przesyłki, itd. Przydaje się ta nalepka jako drugi adres na paczce na wypadek gdyby poczta wyjęła etykietę z kangurka i pomyliła (co się zdarzyło). Drugi adres wtedy pomaga w namierzeniu właściwej paczki.

 

ja także od razu naklejam adresy na paczki

 

U nas przesyłki pakowane są na bieżąco małymi partiami. Także u nas wydruk pojedynczych etykiet z EN'a nie wchodzi w grę. Za dużo byłoby z tym bałaganu i w kółko trzeba by je pobierać z EN'a. Dlatego teraz rozumiem, że dla takiej metody pracy kolega prosonsoft potrzebuje mieć wydruk w Sello.

 

Czy coś przegapiam ?

 

Każdy ma swoją metodę pracy i każdy będzie uważał, że jego jest najlepsza :) Zresztą bardzo ciężko to wszystko porównać: liczba przesyłek, możliwości i umiejętności organizacyjne, pracownicy, itd. Wszystko ma swoje zalety i wady. Nie twierdzę też, że moja metoda jest lepsza czy gorsza. Po prostu dostosowałem pakowanie do moich obecnych możliwości i pracy z EN'em.

 

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...